official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
1:35,29
24.72
2
BRAJOVIC Grega
1981
SLO
+1.02
30.82
3
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+2.62
40.39
4
SCHWAB Thomas
1985
AUT
+3.39
45.00
5
CIAGUNS Ivars
1977
LAT
+3.60
46.25
6
SCHWEIGER Stefan
1985
AUT
+3.86
47.81
7
QUARTEL, DE Alwin
1983
NED
+3.95
48.35
8
TELLING Marc
1984
GBR
+4.00
48.65
9
FISLER Thomas
1981
SUI
+4.68
52.71
10
DENGLER Martin
1984
GER
+5.09
55.17
11
BURTSCHER Christian
1985
AUT
+5.11
55.29
12
BRUNNER Manuel
1981
GRN
+5.42
57.14
13
RYABCHENKO Victor
1982
KAZ
+5.73
59.00
14
HOLMBERG Michael
1985
USA
+6.16
61.57
15
WITZMANN Klaus-Hermann
1984
GER
+6.39
62.94
16
PARDON Gaspard
1983
SUI
+6.51
63.66
17
PALMER Nicholas
1984
GBR
+6.66
64.56
18
PILZ Josef
1986
AUT
+6.83
65.58
19
KLINGSPOR Wieland
1986
GER
+6.90
65.99
20
FREI Emmanuel
1983
SUI
+7.28
68.27
21
SCHAFFERER Marco Johan
1984
BIH
+7.36
68.75
22
CATES Eric
1985
USA
+7.42
69.10
23
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+7.80
71.38
24
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+8.06
72.93
25
GLASSE-DAVIES Tristan
1986
GBR
+8.13
73.35
26
STENCOSKI Goce
1988
AUT
+8.21
73.83
27
KRASULA Peter
1979
SVK
+8.64
76.40
28
ZITNIK Anze
1987
SLO
+8.73
76.94
29
MATYAS Jan
1983
CZE
+9.69
82.68
30
MOSER Peter
1988
AUT
+9.84
83.58
31
ZWISCHENBRUGGER Mark
1986
AUT
+9.90
83.94
32
ENOECKL Lars
1988
AUT
+10.26
86.09
33
BURKWALD Joseph
1985
USA
+10.29
86.27
34
MORTON Kenneth
1986
GBR
+11.05
90.82
35
BARBAI Aron
1980
HUN
+11.17
91.54
36
VINCZE Akos
1978
HUN
+12.83
101.47
37
BRZON Michal
1983
CZE
+13.87
107.69
38
ABAZA Nadir
1987
BIH
+15.08
114.92
39
VEEN, IN T Niels
1984
NED
+16.73
124.79
40
JUDYCKI Linton
1988
USA
+18.09
132.93
41
DIRKZWAGER Remy
1986
NED
+18.58
135.86
42
STARK Marton
1988
HUN
+21.11
150.99
43
RYABCHENKO Vladimir
1986
KAZ
+21.20
151.53
44
PALASICS Peter
1988
HUN
+24.81
173.13
45
FOGELIS Davis
1986
LAT
+29.84
203.22
46
HEGYI Gabor
1988
HUN
+31.94
215.78
47
POMAZKIN Alexey
1967
KAZ
+32.10
216.73
Did not finish 2nd run
BIRGMAYER Lukas
1988
AUT
MORELLI Nicolo
1984
ITA
MAIER Christoph
1988
AUT
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
BENKOE Alpar
1982
HUN
BERGER Robert
1986
AUT
KOCHALSKI Jan-Michael
1986
GBR
DENZLER Fabian
1980
USA
STRKOLEC Martin
1987
SVK
PINTAR Luka
1987
SLO
TEITSMA Falco
1983
NED
ZORKO Tadej
1984
SLO
FASSER Sandro
1984
SUI
HEFTI Blaise
1981
SUI
MOLLIN Bart
1981
BEL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZAJC Luka
1984
SLO
KASUMAGIC Vedad
1984
BIH
PARK In-Youp
1981
KOR
SVECHNIKOV Denis
1985
KAZ
SZABO Bence
1986
HUN
VEREECKEN Remy
1986
BEL
ERLANDSSON Kim-Andreas
1988
AUT
GULBERGS Niks
1985
LAT
BENE Marton
1986
HUN
HRINKOW Dominik
1988
AUT
VAN HAL Robbert
1986
BEL
BRUCE Jas
1986
GBR
BARTA Csaba
1973
HUN
KOENIG Christoph
1988
AUT
RODLHOFER Stefan
1988
AUT
PANDOLFO Riccardo
1984
ITA
ROOIJ, VAN Roy
1985
NED
MAROSI Attila
1982
HUN
STEPANEK Martin
1982
CZE
PIRKEBNER Walter
1988
AUT
PENZINGER Johannes
1988
AUT
CATES Boone
1985
USA
HERZOG Alexander
1988
AUT
SCHEIFLINGER Christian
1988
AUT
SCHMID Patrick
1986
AUT
RUINER Patrick
1986
GER
RIET VAN DER Niels
1985
NED
PUC Ziga
1983
SLO
HEMETSBERGER Stefan
1985
AUT
OMMINGER Andreas
1983
AUT
RAMUS Matic
1982
SLO
JANYK Michael
1982
CAN
PLATTNER Roland
1984
AUT
SCHWAIGER Patrik
1985
AUT
ZORICIC Nick
1983
CAN
SPENCE Brad
1984
CAN
BRENNER Hannes
1984
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run