official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
VOGL Alois
1972
GER
1:33.44
14.25
2
SCHNITZENBAUMER Sven
1975
GER
+0.90
19.84
3
SPEISER Gerhard
1975
GER
+1.84
25.67
4
WAREMAN Hayo
1974
NED
+1.92
26.17
5
MAXA Marcel
1974
CZE
+1.96
26.42
6
HOLICKY Jan
1974
CZE
+2.46
29.52
7
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+3.21
34.18
8
DREIER Christoph
1981
AUT
+3.43
35.54
9
OOSTERBAAN Rogier
1978
NED
+3.67
37.03
10
BRAUER Jonathon
1981
AUS
+4.20
40.32
11
STREITBERGER Georg
1981
AUT
+4.23
40.51
12
TAGUCHI Kazuma
1978
JPN
+4.33
41.13
13
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
+4.44
41.81
14
ALSTER Christoph
1980
AUT
+5.22
46.65
15
WANNINGER Christian
1981
GER
+5.28
47.02
16
BANK Ondrej
1980
CZE
+5.77
50.07
17
STROHMEIER Ralf
1971
GER
+6.68
55.71
18
MUEHLSCHLEGEL Jochen
1974
GER
+6.96
57.45
19
COLIN Fabian
1978
GER
+6.98
57.58
20
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
+7.04
57.95
21
ZAHROBSKY Petr
1980
CZE
+7.86
63.04
22
VRABLIK Martin
1982
CZE
+7.87
63.10
23
NEUBERGER Markus
1978
GER
+8.03
64.09
24
STEHLE Johannes
1981
GER
+8.26
65.52
25
HALLER Jens
1981
GER
+8.29
65.71
26
BRUNNER Josef
1980
GER
+8.51
67.07
27
HOFFMANN Wolfgang
1981
GER
+8.83
69.06
28
STRODL Peter
1982
GER
+9.70
74.46
29
KEPPLER Stephan
1983
GER
+9.71
74.52
30
BLUMBERG Juergen
1981
GER
+10.01
76.38
31
SCHROEDER Tobias
1980
GER
+10.53
79.61
32
KOTTERISCH Hans
1982
GER
+11.16
83.52
33
PFEFFERLE Andreas
1983
GER
+11.56
86.01
34
TRONCI Gian-Carlo
1983
GER
+11.71
86.94
35
BRANDNER Martin
1982
GER
+12.13
89.54
36
KOBER Marcel
1981
GER
+12.50
91.84
37
SCHOELZEL Oliver
1982
GER
+13.32
96.93
38
MEIER-MEITINGER Max
1983
GER
+13.40
97.43
39
KRONTHALER Mario
1981
GER
+14.05
101.46
40
BOEHMLER Michael
1980
GER
+15.24
108.85
41
BLANKENHORN Florian
1981
GER
+17.13
120.58
Did not finish 2nd run
REITER Hannes
1981
AUT
REITER Thomas
1981
GER
WETZSTEIN Toni
1983
GER
RUETTIGER Steffen
1983
GER
SCHLEICHER Philipp
1982
GER
HINTERBERGER Werner
1983
AUT
BERNHARD Michael
1981
GER
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
MILTON Michael
1973
AUS
BRAEUNLINGER Andreas
1983
GER
MACKINNON Scott
1980
AUS
KELL Kaspar
1983
GER
KAUFMEHL Kristian
1978
AUS
HIRT Benjamin
1983
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STANEK Janus
1981
GER
TURNER Shaun
1979
AUS
SCHWER Christoph
1982
GER
SCHWEINSTEIGER Christopher
1981
GER
STOLL Andreas
1982
GER
TAKAHASHI Tomohide
1983
JPN
ZIMMER Marco
1982
GER
KUHN Johann
1980
GER
GRABMAIER Alois
1983
GER
ARNOLD Matthias
1981
GER
BECHER Sepp
1982
GER
BENKERT Franz
1978
GER
BERGMANN Christof
1983
GER
BRANDLHUBER Martin
1978
GER
FUESS Robert
1978
GER
GEROLD Florian
1982
GER
GONITIANER Niclas
1978
GER
HIMMELSBACH Raphael
1983
GER
HOLZMEISTER Martin
1982
AUT
KLETTNER Sebastian
1982
GER
KRAUS Tomas
1974
CZE
MANHART Benedikt
1979
GER
OKADA Rishu
1978
JPN
REGE Matthias
1983
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run