official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NEUREUTHER Felix
1984
GER
1:39.61
8.00
2
DOPFER Fritz
1987
GER
+0.91
13.66
3
RYDING David
1986
GBR
+1.27
15.90
4
STRASSER Linus
1992
GER
+2.10
21.07
5
LUITZ Stefan
1992
GER
+2.23
21.88
6
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+2.37
22.75
7
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+2.60
24.18
8
SCHMID Philipp
1986
GER
+2.87
25.86
8
STEHLE Dominik
1986
GER
+2.87
25.86
10
KETTERER David
1993
GER
+3.02
26.80
11
ZUBCIC Filip
1993
CRO
+3.08
27.17
12
ZUEV Stepan
1988
RUS
+3.28
28.42
13
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+3.95
32.59
14
GRUBER Christian
1993
GER
+4.06
33.27
15
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+4.56
36.38
16
BRANDNER Christof
1994
GER
+4.67
37.07
17
DICK Lukas
1996
GER
+4.69
37.19
18
SAUTER Paul
1994
GER
+4.72
37.38
19
DRESSEN Thomas
1993
GER
+4.75
37.57
20
SCHMID Alexander
1994
GER
+4.88
38.37
21
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+4.99
39.06
22
MAAS Max
1994
GER
+5.01
39.18
23
MEISEN Adrian
1997
GER
+6.68
49.58
23
LAENGST Heiner
1994
GER
+6.68
49.58
25
HEGELE Georg
1996
GER
+8.67
61.96
26
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
+9.98
70.12
27
GRUBER Christof
1995
AUT
+10.18
71.36
28
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+10.33
72.30
29
STAUBITZER Benedikt
1990
GER
+10.74
74.85
30
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+11.07
76.90
31
KREILINGER Markus
1996
GER
+11.26
78.09
32
PITTERLE Martin
1995
AUT
+11.38
78.83
33
KRAHNERT Lucas
1995
GER
+11.65
80.51
34
SCHWEIGHOFER Quirin
1997
GER
+12.32
84.68
35
KUCERA Leon
1997
GER
+13.78
93.77
36
DATZER Daniel
1996
GER
+13.89
94.46
37
FLAMM Leon
1997
GER
+14.11
95.82
38
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+16.06
107.96
39
SCHMUCK Veit
1997
GER
+16.10
108.21
40
JUTZ Tobias
1995
GER
+16.37
109.89
41
HOELZL Valentin
1997
GER
+22.92
150.66
42
GANAHL Patrick
1996
GER
+23.59
154.83
Did not finish 2nd run
DAUMANN Jan
1997
GER
LOIPETSSPERGER Felix
1997
GER
PFOEDERL Thomas
1997
GER
KREUZER Simon
1996
GER
WIDL Maximilian
1995
GER
SCHMID Tobias
1997
GER
BOLSINGER Nico
1994
GER
KOEHLER Joel
1997
GER
EMMERT Fabian
1994
GER
HERZOG Michael
1996
GER
BAYER Alexander
1995
GER
BREU Raffael
1994
GER
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
BARWOOD Adam
1992
NZL
TREJBAL Filip
1985
CZE
KRYZL Krystof
1986
CZE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SCHMITT Maximilian
1993
GER
KIRSCHNER Lucas
1997
GER
KOCH Tobias
1995
GER
HOETZEL Linus
1996
GER
WILLEMS Armin
1996
NED
FRITZ Hannes
1995
GER
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
PLATTER Filip
1997
SWE
LINDEBNER Anton
1991
GER
MERG Johannes
1986
GER
BACHSLEITNER Niklas
1996
GER
KOLB Leopold
1997
GER
BAUR Tobias
1997
GER
WILLEMS Bjoern
1996
NED
GOWER Jack
1994
GBR
JOCHER Simon
1996
GER
WEHRLE Tristan
1995
GER
NEUREITER Patrick
1993
AUT
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
ZELLER Yannik
1996
GER
NORYS Frederik
1996
GER
STEINBACHER Andreas
1992
GER
ALAERTS Xan
1992
BEL
DATZER Fabian
1992
GER
VETTER Alexander
1993
GER
BITTNER Daniel
1995
GER
LAIDLAW Luke
1992
AUS
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
TREMMEL Anton
1994
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
RISHWORTH Mike
1987
AUS
WIESER Manuel
1990
AUT
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
ALAERTS Kai
1989
BEL
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
HOERL Wolfgang
1983
AUT
Did not start 1st run