official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ALBRECHT Kilian
1973
AUT
1:36.94
11.56
2
RAICH Benjamin
1978
AUT
+0.17
12.54
3
SEER Florian
1976
AUT
+0.80
16.18
4
STAMPFER Ronald
1976
AUT
+1.68
21.26
5
MATT Mario
1979
AUT
+1.77
21.78
6
HAYER Stanley
1973
CAN
+2.53
26.18
7
HARI Konrad
1978
SUI
+3.23
30.22
8
EGGER Pierre
1978
AUT
+3.70
32.93
9
KROISLEITNER Martin
1978
AUT
+3.72
33.05
10
ZWEIFEL Roger
1978
SUI
+3.83
33.68
11
KROPF Peter
1975
AUT
+4.18
35.71
12
LACKNER Martin
1978
AUT
+4.57
37.96
13
BUDER Andreas
1979
AUT
+4.77
39.12
14
ALLGAEUER Michael
1978
AUT
+6.96
51.77
15
DREIER Christoph
1981
AUT
+7.36
54.08
16
RICKENBACH Dino
1978
SUI
+7.41
54.37
17
GRAGGABER Thomas
1981
AUT
+8.12
58.47
18
MATHIS Pascal
1980
SUI
+8.28
59.39
19
PRANTNER Benjamin
1980
AUT
+9.78
68.06
20
KINZNER Bernhard
1980
AUT
+10.36
71.41
21
STRUGER Peter
1982
AUT
+10.41
71.70
22
FROEIS Alexander
1981
AUT
+11.21
76.32
23
ZURBRIGGEN Silvan
1981
SUI
+11.41
77.47
24
HAYDER Thomas
1980
AUT
+11.56
78.34
25
PECHTL Arno
1981
AUT
+11.97
80.71
26
KOERBLER Christian
1981
AUT
+12.50
83.77
27
OMMINGER Gerhard
1981
AUT
+13.49
89.49
28
MITTERBERGER Josef
1980
AUT
+13.50
89.55
29
FRANZ Thomas
1980
AUT
+13.87
91.68
30
BECHTER Patrick
1982
AUT
+14.35
94.46
31
MOSER Stefan
1981
AUT
+14.63
96.07
32
AMPFERER Andreas
1982
AUT
+14.74
96.71
33
GAPPMAIER Christian
1981
AUT
+15.71
102.31
34
SILLER Matthias
1982
AUT
+16.11
104.62
35
KRAMER Michael
1982
AUT
+17.26
111.27
36
KORNBERGER Siegfried
1982
AUT
+17.35
111.79
37
ZIERLER Andreas
1982
AUT
+17.73
113.98
38
MARKT Karl
1980
AUT
+17.85
114.68
39
AUER Erich
1982
AUT
+18.14
116.35
40
SCHWEIGER Dominik
1982
AUT
+18.38
117.74
41
HEBENSTREIT Patrik
1982
AUT
+19.07
121.72
42
HOLZMEISTER Martin
1982
AUT
+20.28
128.71
43
FIEGL David
1982
AUT
+20.49
129.93
44
GRASSER Gernot
1982
AUT
+21.98
138.53
45
OBERHAUSER Werner
1982
AUT
+22.14
139.46
46
SCHIESTL Mario
1982
AUT
+22.30
140.38
Did not finish 2nd run
ACHHORNER Armin
1981
AUT
AIGNER Andreas
1981
AUT
AUER Martin
1978
AUT
BAER Burkhard
1980
AUT
BRANDAUER Anton
1982
AUT
BRUNNER Josef
1980
GER
EGGER Simon
1982
AUT
FINK Richard
1979
AUT
FLAUTNER Peter
1981
AUT
GOETZE Thorsten
1978
GER
GONITIANER Niclas
1978
GER
JENEWEIN Johann
1981
AUT
KERSCHBAUMMAYR Juergen
1980
AUT
KORNBERGER Christoph
1981
AUT
KUENSTNER Markus
1982
AUT
MARSCHNIG Claus
1982
AUT
POPPERNITSCH Robert
1981
AUT
REICHELT Hannes
1980
AUT
REITER Hannes
1981
AUT
SCHWARZLMUELLER Gottfried
1981
AUT
STAMPFER Marco
1981
AUT
THIBAULT Gabriel
1976
CAN
TRINKL Harald
1981
AUT
VERNAY Patrice
1979
SUI
FUERSTAUER Niki
1980
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
AUDERER Wolfgang
1981
AUT
BENKERT Franz
1978
GER
BOGENSPERGER Thomas
1982
AUT
DEFAGO Daniel
1980
SUI
ERTL Hubert
1979
GER
FRANK Andreas
1982
AUT
GANAHL Markus
1975
LIE
GMUER Stefan
1978
SUI
GOOD Markus
1979
SUI
GRUBER Manfred
1980
AUT
GRUGGER Johann
1981
AUT
HOFER Beni
1978
SUI
KAMMERLANDER Martin
1979
AUT
KIELMANN Martin
1979
GER
KIRCHNER Norbert
1982
AUT
MANHART Benedikt
1979
GER
MARAK Christoph
1981
AUT
MCKINLAY Brent
1977
CAN
NEUMAYER Gerhard
1980
AUT
PAPP Thomas
1982
AUT
PESSENTHEINER Robert
1978
AUT
SCHEUERER Christian
1980
AUT
SCHOENEGGER Christian
1980
AUT
STOCKER Martin
1979
AUT
STREITBERGER Georg
1981
AUT
SUGITA Junji
1976
JPN
WALDNER Klaus
1980
AUT
WURZINGER Bernd
1982
AUT
ZANGERL Andreas
1981
AUT