official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BRODNIK Vanja
1989
SLO
1:59.20
11.13
2
SPRINGL Monika
1987
GER
+0.03
11.35
3
KAMER Nadja
1986
SUI
+0.67
16.08
4
SMED Veronica
1988
SWE
+0.85
17.41
5
STUHEC Ilka
1990
SLO
+0.91
17.85
6
DETTLING Andrea
1987
SUI
+0.99
18.44
7
GMUER Miriam
1986
SUI
+1.32
20.87
8
BARIOZ Taina
1988
FRA
+1.33
20.95
9
CANDIAGO Giulia
1986
ITA
+1.44
21.76
10
WALZ Lisa- Marie
1988
GER
+1.58
22.79
11
ALTACHER Margret
1986
AUT
+1.63
23.16
12
DAUM Alexandra
1986
AUT
+1.68
23.53
13
PERNET Caroline
1989
FRA
+1.71
23.75
14
NORDH Carolina
1986
SWE
+1.72
23.83
15
MADER Regina
1985
AUT
+1.84
24.71
16
PELTIER Audrey
1981
FRA
+1.88
25.01
17
GUT Lara
1991
SUI
+1.98
25.75
18
URBAIN Aurelia
1989
FRA
+2.05
26.26
19
ROMAR Tii-Maria
1986
FIN
+2.08
26.49
20
MARSAGLIA Francesca
1990
ITA
+2.22
27.52
21
NOESIG Michaela
1988
AUT
+2.28
27.96
22
JAZBEC Katja
1988
SLO
+2.37
28.63
23
HOELLBACHER Verena
1987
AUT
+2.78
31.65
24
AGUILANIU Aude
1988
FRA
+2.84
32.10
25
VOLLMANN Sara
1987
ITA
+2.85
32.17
26
MAIR Marianne
1989
GER
+2.99
33.20
27
NOENS Nastasia
1988
FRA
+3.07
33.79
28
PARTANEN Sara
1989
FIN
+3.11
34.09
29
FEIERABEND Denise
1989
SUI
+3.25
35.12
30
DUERR Katharina
1989
GER
+3.29
35.42
31
HACKL Karin
1989
AUT
+3.54
37.26
32
PERNKOPF Evelyn
1990
AUT
+3.57
37.49
33
ROTTMAYR Anna
1987
GER
+3.68
38.30
34
PITTIN Alessia
1983
ITA
+3.70
38.45
35
MORANDINI Claudia
1982
ITA
+3.75
38.81
36
GEIGER Christina
1990
GER
+3.90
39.92
37
BERTHOD Pascale
1987
SUI
+4.05
41.03
38
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+4.06
41.10
39
SCHILD Bernadette
1990
AUT
+4.10
41.40
40
EISATH Magdalena
1986
ITA
+4.27
42.65
41
TROJER Karoline
1984
ITA
+4.34
43.17
42
HANAOKA Moe
1984
JPN
+4.40
43.61
43
WIRTH Barbara
1989
GER
+4.49
44.28
44
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+4.52
44.50
45
RAYANOVA Lyaysan
1989
RUS
+4.60
45.09
46
BORDEAU Julie
1987
FRA
+4.61
45.16
47
LOESETH Mona
1991
NOR
+4.87
47.08
48
BRUSLETTO Anne Cecilie
1988
NOR
+5.28
50.11
49
MOUGEL Laurie
1988
FRA
+5.38
50.85
Did not finish 2nd run
Did not qualify for 2nd run
PIIROINEN Heidi
1990
FIN
PERSYN Karen
1983
BEL
KOMISSAROVA Maria
1990
RUS
BERGLUND Tessan
1991
SWE
DERKSEN Geertje
1985
NED
SEJERSTED Lotte Smiseth
1991
NOR
SOPPELA Merle
1991
FIN
STAEDLER Cornelia
1982
SUI
HAPPONEN Emma
1990
FIN
HINDERS Ida
1984
SWE
MIHOVILOVIC Nina-Katarina
1988
SLO
CURTONI Irene
1985
ITA
NEERGAARD Therese
1987
NOR
JOCHER Theresia
1986
GER
GANTNEROVA Jana
1989
SVK
Did not finish 1st run