official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STEINBACHER Andreas
1992
GER
1:41.19
36.86
2
BRANDL Sebastian
1989
AUT
+0.07
37.28
3
HEEB Simon
1991
LIE
+1.27
44.39
4
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
+1.52
45.87
5
EGGER Valentin
1993
GER
+1.53
45.93
6
SCHOLLER Philipp
1991
AUT
+1.59
46.29
7
LENZ Markus
1992
GER
+3.03
54.83
8
ROEL Patrick
1992
NED
+3.06
55.00
9
SAUTER Paul
1994
GER
+3.11
55.30
9
KETTERER David
1993
GER
+3.11
55.30
11
FIERENS Thomas
1993
BEL
+3.13
55.42
12
SCHMID Alexander
1994
GER
+3.52
57.73
13
BREU Raffael
1994
GER
+3.84
59.63
14
WITZMANN Klaus Hermann
1984
GER
+4.15
61.47
15
HALLER Jens
1981
GER
+4.40
62.95
16
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+4.67
64.55
17
LIESCH Gian Luca
1993
SUI
+4.84
65.56
18
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+5.56
69.83
19
MULDER Jeroen
1991
NED
+5.62
70.18
20
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+5.68
70.54
21
SETTE Daniele
1992
SUI
+5.80
71.25
22
BERGER Bernhard
1993
GER
+8.07
84.71
23
WEH Nicolas
1994
GER
+8.17
85.30
24
KARL Simon
1994
AUT
+8.33
86.25
25
SENG Benedikt
1993
GER
+10.26
97.70
26
WEIL Hermann
1991
GER
+10.53
99.30
27
SCHNEIDER Pirmin
1992
GER
+12.08
108.49
28
MAURER Bernhard
1994
GER
+12.23
109.38
29
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+12.48
110.86
30
KIMMIG Josua
1993
GER
+13.50
116.91
31
DICK Alexander
1994
GER
+13.76
118.45
32
BEKS Bram
1993
NED
+14.58
123.31
33
PERUZZO Dario
1994
SUI
+14.76
124.38
34
NIESER Julian
1992
GER
+16.62
135.41
35
DOLL Magnus
1989
GER
+16.74
136.12
36
KIEHL Christoph
1994
GER
+17.00
137.66
37
PONGRATZ Benedikt
1994
GER
+17.22
138.96
38
BAURECHT Markus
1994
AUT
+17.34
139.68
39
RUEDLIN Markus
1988
GER
+21.60
164.94
40
VOEHRINGER Raven
1994
GER
+25.01
185.16
41
ROBINSON Edward
1990
GBR
+26.46
193.75
42
LUETHI Tino
1994
SUI
+26.94
196.60
43
NINNEMANN Philipp
1994
GER
+33.52
235.61
Did not finish 2nd run
NEININGER Jan
1993
GER
BERGER Kevin
1990
GER
NITZSCHKE Max
1994
GER
BOLSINGER Nico
1994
GER
GREIL Elias
1994
AUT
TUERPITZ Mathias
1994
GER
STEGMANN Maximilian
1994
GER
MARXER Cedric
1993
LIE
SEDLMEIER Andreas
1993
GER
GULL Fabrizio
1992
SUI
ZIEGLER Fabian
1990
GER
EDER Johannes
1993
AUT
CANAL Roger
1993
SUI
TSCHOHL Seraphin
1993
AUT
LAENGST Heiner
1994
GER
MAAS Max
1994
GER
MERG Johannes
1986
GER
MEISSNER Martin
1994
AUT
WEIDLICH Rene
1987
GER
STUERZ Elias
1994
AUT
KARLOWATZ Nicolas
1991
AUS
LUTZ Simon
1992
SUI
GEIER Gerald
1993
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BILLER Anton
1986
GER
MITCHELL Matthew
1993
IRL
ZUERN Andreas
1992
GER
KADERAVEK David
1993
GER
O SULLIVAN Jeremy
1989
AUS
GANSER Philip
1993
AUT
WILDHABER Marco
1993
SUI
GERIG Benedikt
1994
GER
WEIL Florian
1993
GER
ZELLER Reto
1992
SUI
BRANDNER Christof
1994
GER
ZADRAPA Jaroslav
1988
CZE
TREMMEL Anton
1994
GER
SCHNEIDER Timo
1990
GER
MAIRHOFER Michael
1991
AUT
HERWERDEN, VAN Jimmy
1994
NED
FISCHER Felix
1992
GER
HILZINGER Alexander
1994
LIE
POENISCH Lorenz
1993
GER
WASMEIER Lukas
1994
GER
PYASIK Evgenij
1993
RUS
WASMEIER Markus
1993
GER
SCHWAIGER Hansi
1994
GER
BOSMA Jorrit
1992
NED
OEHRI Josef
1991
LIE
GINNIS Alexander
1994
USA
SOCHOR Robin
1992
GER
RASCHNER Dominik
1994
AUT
GRAND Fabio
1992
SUI
VONBANK Marco
1993
AUT
DENGLER Martin
1984
GER
WOLF Maximilian
1992
GER
SIMMERL Markus
1987
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run