official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
1:17.95
19.39
1
RAYNE Delphine
1978
FRA
1:17.95
19.39
3
THANNER Veronika
1977
AUT
+0.92
30.37
4
HEREGGER Selina
1977
AUT
+1.29
34.78
5
GOETZENBRUCKER Doris
1975
AUT
+1.41
36.21
6
MORALLET Alexandra
1977
FRA
+1.68
39.43
7
SCHELBERT Laura
1974
SUI
+1.80
40.87
8
COLLENBERG Jeanette
1975
SUI
+1.97
42.89
9
BJORN-ROLI Kjersti
1976
USA
+1.99
43.13
10
PATUREL Floriane
1980
FRA
+2.00
43.25
11
AUFDENBLATTEN Fraenzi
1981
SUI
+2.29
46.71
12
MURER Sibylle
1977
SUI
+2.30
46.83
12
DUMERMUTH Monika
1977
SUI
+2.30
46.83
14
REICHENBACH Selina
1980
SUI
+2.60
50.41
15
BRYDON Emily
1980
CAN
+2.80
52.80
16
OWENS Jenny
1978
AUS
+2.96
54.70
17
SCHICHT Caroline
1979
NOR
+3.01
55.30
18
DELALANDE Sandie
1981
FRA
+3.25
58.16
19
D URSO Alessandra
1978
ITA
+3.32
59.00
20
BOUCHER Sara-Maude
1979
CAN
+3.43
60.31
21
SCUOTTO Valentine
1979
FRA
+3.65
62.94
22
BERNARD Eloise
1978
FRA
+3.86
65.44
23
STERCHI Marilyn
1979
SUI
+3.88
65.68
24
MATHELIN Laure
1982
FRA
+3.91
66.04
25
DOLEZEL Melissa
1978
CAN
+4.04
67.59
26
MC FETRIDGE Gillian
1978
CAN
+4.14
68.78
27
ZENTNER Susanne
1978
SUI
+4.29
70.57
28
IMLIG Corinne
1979
SUI
+4.31
70.81
29
SCHLJACHTINA Ksenija
1976
RUS
+4.36
71.41
30
APERTET Marie
1981
FRA
+4.50
73.08
31
KUENDIG Ruth
1976
SUI
+4.78
76.42
32
FUERER Karin
1979
SUI
+5.21
81.55
33
BANZ Nadia
1982
SUI
+5.48
84.77
34
SPYCHIGER Myriam
1981
SUI
+5.72
87.63
35
STADELMANN Christel
1982
SUI
+6.22
93.60
36
FRAGNIERE Katja
1981
SUI
+7.78
112.21
Did not finish 1st run
SCHWEIZER Pascale
1980
SUI
REISENHOFER Kerstin
1979
AUT
STOLL Eva
1981
SUI
SANTUS Katia
1979
ITA
POWERS Alison
1979
USA
PIEREN Tanja
1978
SUI
STRUB Raphaelle
1981
FRA
NESTERENKO Ekaterina
1976
RUS
STYGER Nadia
1978
SUI
VILS Evelin
1980
SUI
ZIMMERMANN Alexandra
1979
FRA
MEILLEUR Karine
1980
FRA
ALIEVA Olesja
1977
RUS
ALPIGER Ella
1979
SUI
ALPIGER Linda
1977
SUI
ANTONIOLI Marta
1976
ITA
BUCHEGGER Anita
1981
SUI
CASANOVA Carmen
1980
SUI
CHARDON Sabrina
1980
FRA
DEI CAS Romina
1975
ITA
DUPRAZ Caroline
1981
FRA
FAVRE Christella
1980
SUI
FOURNIER Xaviere
1980
SUI
FRAGNIERE Melanie
1980
SUI
GANONG Megan
1979
USA
GEORGES Chloe
1980
FRA
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
KELLY Gail
1979
CAN
KOFLER Michaela
1977
AUT
KUHN Corinne
1976
SUI
LAUBER Tamara
1981
SUI
LECHNER Martina
1978
AUT
LEFRANCOIS Anne Marie
1977
CAN
MARULLAZ Fanny
1976
FRA
MEYER Sandrine
1982
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run