official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAITA Henna
1975
FIN
1:37.93
6.00
2
BERGMANN Monika
1978
GER
+0.65
9.78
3
EKMAN Susanne
1978
SWE
+0.94
11.47
4
GRUENENFELDER Corina
1975
SUI
+2.14
18.46
5
RIEGLER Claudia
1976
NZL
+2.57
20.96
6
KURFUERSTOVA Eva
1977
CZE
+2.69
21.66
7
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
+2.80
22.30
8
HULTDIN Malin
1979
SWE
+2.90
22.88
9
PITKANEN Riitta
1977
FIN
+2.91
22.94
10
DAUTHERIVES Claire
1982
FRA
+3.68
27.42
11
PITTIN Alessia
1983
ITA
+3.70
27.54
12
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+3.75
27.83
13
AUBERT Sandrine
1982
FRA
+3.94
28.93
14
DICHT Erika
1981
SUI
+4.15
30.16
15
ZENHAUSERN Ines
1978
SUI
+4.38
31.49
16
LORENZ Giorgia
1982
ITA
+4.43
31.78
17
HANGL Jaqueline
1985
SUI
+4.48
32.08
18
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+4.54
32.42
19
SPINA Ashley Linda
1985
USA
+4.86
34.29
20
ALFIERI Camilla
1985
ITA
+4.87
34.35
21
KILDOW Lindsey C.
1984
USA
+4.88
34.40
22
HIROI Noriyo
1976
JPN
+4.95
34.81
23
OLLIKKA Marika
1981
FIN
+4.96
34.87
24
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+5.17
36.09
25
RATAJ Mojca
1979
SLO
+5.30
36.85
26
WALTER Jessica
1984
LIE
+5.79
39.70
27
PRCHAL Anna
1979
CAN
+5.87
40.17
28
HITCHCOCK Katharine
1985
USA
+6.04
41.16
29
LE GUILLOU Souazic
1982
FRA
+6.58
44.30
30
STAEDLER Cornelia
1982
SUI
+8.09
53.09
Did not finish 2nd run
PORTIGLIATI Marion
1985
FRA
BLIENINGER Anja
1981
GER
GRAND Rabea
1984
SUI
BIRKELUND Karina
1980
NOR
DREV Ana
1985
SLO
RAICH Sabrina
1983
AUT
FORSS Erika
1977
SWE
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
RIVELSRUD Pia
1980
NOR
KOBAL Ana
1983
SLO
BORSSEN Therese
1984
SWE
KNAPP Monika
1981
ITA
OLOFSSON Sofie
1979
SWE
WOLF Stefanie
1979
GER
HARGIN Christine
1980
SWE
SUITNER Manuela
1982
AUT
HULTDIN Kristina
1981
SWE
BARMETTLER Maia
1981
SUI
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
KNOR Petra
1980
AUT
KIRCHGASSER Michaela
1985
AUT
FJAELLRYD Jessica
1979
SWE
VIKEN Line
1981
NOR
TRUPPE Karin
1978
AUT
GINI Sandra
1982
SUI
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KAMER Nadia
1986
SUI
BONJOUR Aline
1985
SUI
GREIG Joanna
1982
GBR
GRUENER Angelika
1983
ITA
LORETZ Nadia
1985
SUI
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
HANSDOTTER Frida
1985
SWE
STRUB Raphaelle
1981
FRA
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
KAEYHKOE Pia
1979
FIN
PERSYN Karen
1983
BEL
CERESA Annalisa
1978
ITA
DABIC Lea
1981
SLO
VIDAL Vanessa
1974
FRA
MORANDINI Claudia
1982
ITA
BREMSETH Lisa
1979
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run