official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
1:36.09
10.74
2
KLUS Aleksandra
1986
POL
+0.25
12.33
3
KUERNER Alenka
1986
SLO
+0.52
14.04
3
ROBNIK Petra
1984
SLO
+0.52
14.04
5
DAUM Alexandra
1986
AUT
+0.91
16.52
6
HINDERS Ida
1984
SWE
+1.14
17.98
7
ALFIERI Camilla
1985
ITA
+1.21
18.42
8
KIRKOVA Maria
1986
BUL
+1.36
19.37
9
ROMAR Tii-Maria
1986
FIN
+1.65
21.21
10
PITTIN Alessia
1983
ITA
+1.85
22.48
11
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
+1.90
22.80
12
KOEHLE Stefanie
1986
AUT
+2.01
23.50
13
RABIC Urska
1985
SLO
+2.08
23.94
14
LYONS Katie
1985
USA
+2.23
24.90
15
HJERTMAN Sara
1987
SWE
+2.40
25.98
16
PERNER Nina
1986
GER
+2.67
27.69
17
ZIKOVA Lucie
1984
CZE
+2.69
27.82
18
KIYOSAWA Emiko
1983
JPN
+3.45
32.64
19
GRANDOVEC Lana
1987
SLO
+3.64
33.85
20
HUGHES Megan
1983
USA
+3.81
34.93
21
BONETT Marie-Charlotte
1985
FRA
+4.09
36.70
22
HANAOKA Moe
1984
JPN
+4.13
36.96
23
NORDH Carolina
1986
SWE
+4.31
38.10
24
PERRICONE Lisa
1985
USA
+5.11
43.18
25
RAYANOVA Lyaysan
1989
RUS
+5.21
43.81
26
KATO Chika
1986
JPN
+6.03
49.02
27
TAKEDA Chika
1985
JPN
+6.08
49.34
28
ABBE Claire
1986
USA
+6.84
54.16
29
SOBEKOVA Kristina
1987
SVK
+7.06
55.56
30
DUMAS Alice
1985
FRA
+7.34
57.34
31
GANTNEROVA Petra
1986
SVK
+7.72
59.75
32
LERAT Christie
1985
FRA
+8.00
61.53
33
ERIKSSON Malin
1986
SWE
+8.19
62.73
34
FISCHER Lina
1982
GER
+8.99
67.81
35
KLIMEK Karolina
1983
POL
+9.37
70.22
36
EMPEY Allison
1985
CAN
+12.63
90.92
37
NAREA Bianca-Andreea
1986
ROU
+13.84
98.60
38
GISEM Tamara
1984
UKR
+14.21
100.95
39
CARRERAS Claudia
1988
ESP
+15.37
108.31
40
AUTIER Marie-Emilie
1983
FRA
+16.75
117.07
41
PALAU Marta
1988
ESP
+16.89
117.96
42
GAGNIERE Pauline
1987
FRA
+17.56
122.21
43
MASHCHAKEVICH Oksana
1983
UKR
+19.65
135.48
44
HELLNER Szelina
1986
HUN
+21.10
144.69
44
SAUVEY Sarah
1983
AUS
+21.10
144.69
46
DASDEMIR Tugba
1985
TUR
+25.02
169.57
47
WILSON Emma
1985
AUS
+29.35
197.06
48
BRAUN-ELWERT Elke
1983
NZL
+30.01
201.25
49
O DONNELL Philippa
1984
AUS
+38.31
253.94
Did not finish 2nd run
JEAN Sandrine
1984
CAN
MIRAS Aida
1988
ESP
KIM Sun Joo
1985
KOR
DEPOILLY Sandra
1983
FRA
CHEREPANOVA Maria
1989
RUS
KUZMENKO Elisaveta
1987
RUS
MCELROY Carmel
1987
CAN
MESSNER Martina
1986
ITA
CHARVATOVA Zuzana
1985
CZE
ZUEVA Glafira
1987
RUS
TRMCIC Marija
1986
SRB
MCCLURE Lindsay
1984
USA
SOCHOROVA Eva
1982
CZE
KINGSBURY Jamie
1981
USA
STRENG Simone
1987
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
ROBB Claire
1987
GBR
KIM Joo-Young
1987
KOR
DIAB Nathalie
1986
LIB
IGHNIADES Mia
1987
LIB
KIM Buly
1987
KOR
TSERETELI Manana
1988
GEO
MILJKOVIC Milica
1987
SRB
SMART Katherine
1987
GBR
TAYLOR Bridget
1985
NZL
KIM Ye-Seul
1986
KOR
SMIRNOVA Sofia
1988
RUS
DAKERS Jessica
1984
CAN
TAKEDA Yuki
1984
JPN
O FLYNN Taryn
1985
CAN
NJEIM Chirine
1984
LIB
TANK Jennifer
1985
GER
NOVAKOVIC Zana
1985
BIH
SIRANOVA Dominika
1986
SVK
DJUROVA Dessislava
1984
BUL
RAADMAN Josefin
1985
SWE
DURHAM Jennah
1985
CAN
REDENSEK Masa
1987
SLO
KLOCKER Stefanie
1984
AUT
GIANESINI Giulia
1984
ITA
HRSTKOVA Lucie
1981
CZE
MORANDINI Claudia
1982
ITA
MAZZOTTI Lucia
1985
ITA
Did not start 1st run