official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEISEN Adrian
1997
GER
1:25.42
17.69
2
FALAT Matej
1993
SVK
+0.46
21.57
3
DICK Lukas
1996
GER
+0.54
22.24
4
ERLER Tobias
1995
AUT
+0.63
23.00
5
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.09
26.88
6
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+1.23
28.06
7
KOEHLER Joel
1997
GER
+1.78
32.69
8
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+2.19
36.15
9
THAURER Stefan
1999
AUT
+2.36
37.58
10
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+2.61
39.69
11
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+2.80
41.29
12
FROST Roman
1999
GER
+2.88
41.97
13
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+3.01
43.06
14
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
+3.21
44.75
15
AMMAN Sebastian
2000
GER
+3.27
45.25
16
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+3.66
48.54
17
BOLZ Jonas
1999
GER
+3.81
49.80
18
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
+3.82
49.89
19
THIELE Severin
2001
GER
+5.26
62.03
20
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+5.35
62.78
21
STREIBL Marius
2001
GER
+6.39
71.55
22
NEFF Alois
2001
GER
+6.57
73.07
23
WAIBEL Jonas
2000
GER
+6.65
73.74
24
ROESCH Tom
2000
GER
+6.87
75.60
25
THALER Thomas
2000
AUT
+7.19
78.29
26
WITTE Linus
2001
GER
+7.77
83.18
27
BRENCE Christoph
1999
GER
+8.07
85.71
28
ERGIN Georgi
2001
BUL
+9.92
101.31
29
VON STEUN Vincent
2001
GER
+10.48
106.03
30
LOHRMANN Luis
1998
GER
+11.07
111.00
31
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+12.11
119.76
32
BAAS Peter
1999
NED
+17.75
167.30
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
TOMOV Anton
2001
BUL
SCHLOSSER Jakob
2000
GER
BACHL-STAUDINGER Jonas
2001
GER
EPIPHANIOU Andreas
1999
CYP
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
NEUBER Tobias
2000
GER
RAPP Pius
2001
GER
ROEHL Marinus
2001
GER
KOLLER Moritz
2001
GER
GLAESS Gregor
2000
GER
WOLF Simon Luca
2001
GER
ZERHOCH Dominik
2001
GER
HEGELE Matthias
1999
GER
PLANK Julian
2000
GER
LEFKARITIS Dinos
1995
CYP
SCHMIDT Tobias
1999
GER
RICHTER Pirmin
2000
GER
LYAPEV Kristiyan
2000
BUL
FETSCHER Moritz
1999
GER
URLAUB Felix
2000
GER
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
SCHMETZER Ole
2000
GER
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
DORN Carlo
1998
GER
SCURI Alessandro
1997
ITA
MIETZ Tim Ole
1999
GER
HABDAS Piotr
1998
POL
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
TREBILCOCK Robert
1993
GBR
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
GRAMMEL Anton
1998
GER
PROIOS Ioannis
1995
GRE
CANINS Matteo
1998
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run