official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OMMINGER Andreas
1983
AUT
1:11.39
10.77
2
ZUEV Stepan
1988
RUS
+0.50
15.04
3
LEINO Jukka
1978
FIN
+0.79
17.52
4
MAIER Markus
1984
AUT
+1.29
21.79
5
KASPER Nolan
1989
USA
+1.67
25.04
6
HANADA Masashi
1986
JPN
+1.89
26.92
7
KANTOLA Petteri
1986
FIN
+1.91
27.09
8
DEBELJAK Jan
1988
SLO
+1.93
27.26
9
SCHMID Philipp
1986
GER
+2.06
28.37
10
MASDAL Knut
1990
NOR
+2.12
28.88
11
MAYER Matthias
1990
AUT
+2.19
29.48
11
LOESETH Lars Sunde
1982
NOR
+2.19
29.48
13
FORD Tommy
1989
USA
+2.35
30.85
14
BAYER Patrick
1989
GER
+2.41
31.36
15
SPISS Thomas
1988
AUT
+2.53
32.39
16
QUARTEL DE Alwin
1983
NED
+3.02
36.57
17
ANKENY Michael
1991
USA
+3.07
37.00
18
STEINBACHER Christian
1990
GER
+3.19
38.03
19
SCHASTNIH Alexander
1988
RUS
+3.24
38.45
20
HELIE Louis-Pierre
1986
CAN
+3.25
38.54
21
RESENBERGER Anton
1988
GER
+3.61
41.62
22
OHKOSHI Ryuunosuke
1988
JPN
+3.71
42.47
23
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+3.92
44.26
24
BRUNNER Johannes
1988
AUT
+4.18
46.49
25
LINDEBNER Toni
1991
GER
+4.23
46.91
26
AICHER Lukas
1991
GER
+5.27
55.80
27
HINTERMANN Sven
1991
SLO
+5.67
59.22
28
FRANK Josef
1991
GER
+6.03
62.29
29
STRASSER Linus
1992
GER
+8.36
82.20
30
HUBER Quirin
1992
GER
+8.41
82.63
31
NELLA Tyler
1988
CAN
+8.75
85.54
32
STEINBACHER Andreas
1992
GER
+10.12
97.24
33
MEIER Alemax
1991
GER
+10.53
100.74
34
WOLF Maximilian
1992
GER
+10.59
101.26
35
GOLLINGER Guido
1987
GER
+10.88
103.74
36
HALLDORSSON Sigurgeir
1991
ISL
+11.13
105.87
37
WIGLEY Eric
1986
USA
+11.83
111.85
38
ALAERTS Xan
1992
BEL
+11.87
112.19
39
HOMSEK Dominik
1992
GER
+12.67
119.03
Did not finish 2nd run
BOHNACKER Daniel
1990
GER
BARBU Alexandru
1987
ROU
ZACHER Andi
1990
GER
THORVALDSSON Arni
1984
ISL
BIMBER Steffen
1988
GER
RUOPPA Jonne
1987
FIN
LECHNER Hannes
1989
GER
EIGLER Florian
1990
GER
MAITAKOV Sergei
1990
RUS
ACKERMANN Marvin
1991
GER
SCHWAIGER Dominik
1991
GER
LIEBL Sebastian
1989
GER
GRIFFIN Benjamin
1986
NZL
SALBU Chriss
1988
NOR
BUDAL Martin
1989
NOR
GUDMUNDSSON Gisli Rafn
1986
ISL
DRAGASCHNIG Patrick
1987
GER
HOWDEN Angus
1981
NZL
JAZBEC Patrick
1989
SLO
COOK Dustin
1989
CAN
UNTERBERGER Johannes
1987
AUT
RAJALA Jukka
1982
FIN
WANNINGER Christian
1981
GER
GSCHWENTER Dominik
1984
AUT
DOPFER Fritz
1987
GER
KOGLER Stefan
1981
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZERHOCH Christoph
1992
GER
BIEG David
1991
GER
WETZEL Maximilian
1991
GER
LENZ Markus
1992
GER
ORTNER Michael
1991
GER
DORSCH Tobias
1991
GER
WEEKS Christopher
1987
AUS
WILLEMSEN Victor
1989
BEL
GASSNER Philipp
1992
GER
BLASCHKE Julian
1991
GER
GEHRING Alexander
1990
GER
SUFIANOV Rustam
1988
RUS
WALLNER Max
1991
GER
CORNETTE Niels
1991
BEL
FERSTL Christian
1992
GER
WEGHOFER Patrick
1989
GER
ZEPNIK Philipp
1988
GER
VAKHTANGISHVILI Kote
1991
GEO
MITTERER Christian
1990
GER
STEVENS Hugh
1986
AUS
NAMBERGER Hannes
1989
GER
RISHWORTH Michael
1987
AUS
BRIDGWATER Mark
1985
NZL
ZHUKOV Mikhail
1987
RUS
HAMMER Maximilian
1988
USA
WATANABE Yasuhiko
1980
JPN
STUERMER Bastian
1988
GER
WIESER Manuel
1990
AUT
SATO Sho
1986
JPN
KATAGIRI Kensaku
1984
JPN
DAWSON Travis
1988
CAN
KOENIG Thomas
1990
AUT
STEHLE Dominik
1986
GER
BRENNER Hannes
1984
AUT
WAGNER Hannes
1986
GER
Did not start 1st run