official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ESCODA Gerard
1970
AND
1:25.44
26.88
2
LOPEZ ANGLADA Camilo
1979
ESP
+0.01
26.95
3
ANTOR Alex
1979
AND
+1.34
35.66
4
DOT CASELLAS Oriol
1979
ESP
+1.45
36.38
5
ROVIRA ESQUERRA Pere
1980
ESP
+1.86
39.07
6
GOMEZ Victor
1974
AND
+2.22
41.43
7
ROSE Angus
1973
NZL
+4.45
56.05
8
BONIS Romain
1980
FRA
+4.63
57.23
9
SAIGNOL Nicolas
1981
FRA
+5.82
65.03
10
N GUYEN Samuel
1973
FRA
+5.88
65.42
11
MIJARES Tomas
1968
AND
+6.19
67.45
12
DARAIGNEZ Sylvain
1970
FRA
+6.45
69.16
13
WANDERS Arjan
1978
NED
+6.89
72.04
14
DOMINGUEZ BARCELONA Carlos
1981
ESP
+7.33
74.92
15
WAGNER Jean Francois
1961
FRA
+7.41
75.45
16
MENO VICIANA Jordi
1981
ESP
+7.89
78.59
17
BERGOT David
1968
FRA
+8.43
82.13
18
COSTA COLL Josep
1981
ESP
+8.85
84.89
19
BONNET GARCIA Silvain
1982
ESP
+8.86
84.95
20
PUCEL Mathieu
1981
FRA
+9.29
87.77
21
NESTIER Fabien
1978
FRA
+10.30
94.39
22
DODE Florent
1980
FRA
+10.33
94.59
23
GAU Georges-Henri
1979
FRA
+10.39
94.98
24
PLANESAS ARMENGOL Jordi
1979
ESP
+10.53
95.90
25
MARTI MALE Joan
1979
ESP
+10.54
95.96
26
JOURNET Mikael
1982
AND
+10.73
97.21
27
ORTIS Jean Charles
1981
FRA
+11.32
101.07
28
UDINA LLANAS Gerard
1979
ESP
+12.19
106.78
29
PALOMERA THIERIE Felip
1979
ESP
+13.01
112.15
30
AUTIER Gregory
1980
FRA
+14.00
118.64
31
MONSERRAT Jordi
1982
FRA
+16.68
136.21
32
MORA Marc
1978
AND
+17.07
138.76
33
DEL MORAL Ivan
1982
AND
+17.54
141.84
34
MAROT Mathieu
1982
AND
+17.67
142.69
35
PELISER Axel
1982
FRA
+18.36
147.22
36
GONZALEZ Miquel
1982
AND
+18.40
147.48
37
MACIA Josep
1979
AND
+19.46
154.43
38
LAMOGA Gerard
1981
AND
+19.65
155.67
39
BALTIERREZ Antoni
1980
AND
+22.38
173.57
40
FITE Roger
1982
AND
+22.80
176.32
41
VAILLANT Julien
1982
AND
+27.17
204.96
42
ROGE J. Luis
1965
AND
+28.07
210.86
43
ARGUELLES Marcos
1980
AND
+28.64
214.60
44
SUDRE Arnaud
1981
FRA
+29.84
222.46
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
TOMASSIN Gracien
1982
AND
ALBERT BELTRAN Simo
1979
ESP
GOARRE Guillem
1980
AND
ZAMORA Josep Manel
1978
AND
RUANO Eduard
1980
AND
RIENDA CONTRERAS Daniel
1980
ESP
HOTTEGINDRE Gabriel
1979
URU
SANFORD Peter
1978
NZL
DUEDRA Marcel
1980
AND
LLUENT VALLET Artur
1978
ESP
CASELLAS ORTEGA Eduard
1979
ESP
ADSERA Guillem
1980
ESP
MARGAIL Gregory
1982
FRA
COMET PASCUA Pere
1977
ESP
MASDEU BORT Cristian
1982
ESP
AMO SANCHO Alejandro
1982
ESP
MARTINEZ Demian
1981
AND
Disqualified 1st run
Did not start 1st run
SANCHEZ Albert
1980
AND
ANGLADA PEREZ Jofre
1973
ESP
BRARD Jonathan
1982
AND
ROVIRA Marc
1979
AND
ROUS David
1972
FRA
ROTA Bruno
1982
AND
RODRIGUEZ Oriol
1982
AND
PUJOL David
1981
FRA
BERNARD Samuel
1981
FRA
PIFARRE Gerard
1972
AND
PERPINYA COLOMER Xavier
1977
ESP
BOSCH BOTA Esteve
1976
ESP
FONT Carles
1980
AND
MORCILLO Pablo
1981
AND
CERVERA SUBIRA Xavier
1980
ESP
CRUICKSHANK Adam
1976
AND
DAMBAX Maximilien
1981
FRA
FAISY Jean-Baptiste
1980
FRA
GARCIA JURJO Agustin
1980
ARG