official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PRANTL Barbara
1990
AUT
1:35.06
12.24
2
SCHNARF Johanna
1984
ITA
+0.93
18.21
3
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
+1.33
20.77
4
LIVK Klara
1994
SLO
+1.85
24.11
5
KOBAL Ana
1991
SLO
+2.67
29.37
6
KLUS Aleksandra
1986
POL
+3.08
32.00
7
PETRUCCI Chiara
1990
ITA
+3.12
32.26
8
STIPIC ANA Michelle
1991
SLO
+3.55
35.02
9
VOLOPICHOVA Valentina
1993
CZE
+4.48
40.99
10
GASUNA Lelde
1990
LAT
+5.97
50.55
11
GUEST Charlotte
1993
GBR
+6.35
52.99
12
GREUTER Anna
1994
AUT
+6.56
54.34
13
LOTRIC Teja
1994
SLO
+7.09
57.74
14
DERKSEN Geertje
1985
NED
+7.29
59.02
15
ARAI Makiko
1993
JPN
+7.35
59.40
16
MIKLOS Edit
1988
HUN
+8.61
67.49
17
WACHTER Romana
1995
AUT
+9.37
72.37
18
HALILOVIC Amira
1993
BIH
+10.07
76.86
19
VERBON Nikki
1994
NED
+10.48
79.49
20
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+10.84
81.80
21
RIEDL Julia
1995
AUT
+10.92
82.31
21
TIKUN Tetyana
1994
UKR
+10.92
82.31
23
MICUNOVIC Spela
1996
SLO
+11.25
84.43
24
VENIER Bianca
1996
AUT
+11.64
86.93
25
POLENTARUTTI Francesca
1995
ITA
+12.48
92.32
26
ALTHERR Therese
1996
SUI
+12.55
92.77
27
ABOLTINA Agnese
1996
LAT
+12.94
95.28
28
TAYLOR Imogen
1994
GBR
+14.75
106.89
29
ELVINGER Catherine
1995
LUX
+16.62
118.89
30
MAYER Theresa
1996
AUT
+17.62
125.31
31
BELL Florence
1996
IRL
+22.30
155.34
32
BELL Victoria
1994
IRL
+23.64
163.94
33
HELLNER Szelina
1986
HUN
+23.90
165.61
34
RADOJICIC Milena
1995
MNE
+24.98
172.54
35
ZIKOPI Eleni
1995
GRE
+27.38
187.94
36
KUKUCZKA Joanna
1992
POL
+27.96
191.66
37
HODZIC Selma
1996
BIH
+28.46
194.87
38
BERECZ Reka
1995
HUN
+30.72
209.37
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KOFLER Anne-Julie
1996
AUT
BONDARE Liene
1996
LAT
CIOCANEL Raluca Georgiana
1996
ROU
URY Zsuzsanna
1995
HUN
BELOBORODOVA Rada-oleksandra
1996
UKR
PRIELOZNA Laura
1996
SVK
GICEVIC Ema
1996
BIH
PEZDICEK Lucija
1996
SLO
STEINLECHNER Theresa
1996
AUT
PODERAT Greete
1996
EST
GAVVA Susana
1995
GEO
BULATOVIC Ivana
1994
MNE
NILSON WREDE Thomasine
1995
SWE
KRUMINA Katrina
1994
LAT
KIEK-GEDALYAHU Ronnie
1993
ISR
FORGIARINI Greta
1994
ITA
CHEBENOVA Lenka
1994
SVK
TSIKLAURI Nino
1993
GEO
BEDKOWSKA Alicja
1993
POL
SANTER Irina
1994
AUT
DE WALDERSTEIN Cristina
1992
ITA
KOBAL Nina
1991
SLO
ROGERS Rachelle
1995
GBR
BAYER Magdalena
1993
AUT
ZANNI Alessia
1992
ITA
TILLEY Alexandra
1993
GBR
GASIENICA DANIEL Maryna
1994
POL
OLIVIERI Veronica
1995
ITA
MAJERCZYK Sabina
1993
POL
NAIRZ Maria
1993
ITA
LUYK, VAN Kirsten
1992
NED
BABNIK Naja
1992
SLO
KOSI Mihaela
1993
SLO
KOECK Hannah
1994
AUT
NOESIG Michaela
1988
AUT
HERWERDEN VAN Michelle
1990
NED
NAGL Birgit
1993
AUT
SOPPELA Merle
1991
FIN
DIRKZWAGER Mandy
1990
NED
Disqualified 1st run
Did not start 1st run