official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
GILBERT Christophe
1976
FRA
1:35.66
8.81
2
KAWAGUCHI Joji
1974
JPN
+0.18
10.28
3
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
+0.91
16.23
4
BACHLEDA Andrzej
1975
POL
+0.95
16.56
5
URAKI Kenta
1975
JPN
+1.13
18.02
6
HAMMARBERG Bo
1971
SWE
+1.51
21.12
7
BERGENDAHL Charlie
1977
SWE
+1.57
21.61
8
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+1.59
21.77
9
HUDRY Laurent
1975
FRA
+1.95
24.71
10
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
+2.07
25.69
11
ERIKSSON Mattias
1973
SWE
+2.25
27.16
12
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
+2.36
28.05
13
MARILA Mika
1973
FIN
+2.37
28.13
14
LAMPERT Martin
1977
LIE
+2.46
28.87
15
GANAHL Markus
1975
LIE
+2.94
32.78
16
OKADA Rishu
1978
JPN
+3.49
37.27
17
KANGAS Mattias
1976
SWE
+3.76
39.47
18
BYON Jong Moon
1976
KOR
+4.00
41.43
19
HUR Seung Wook
1972
KOR
+4.52
45.67
20
DOI Toshiyuki
1978
JPN
+5.00
49.58
21
YOSHIOKA Daisuke
1980
JPN
+5.23
51.45
22
AJIKI Masaharu
1980
JPN
+5.36
52.51
23
IYAMA Keisuke
1978
JPN
+5.90
56.92
24
ITO Daisuke
1973
JPN
+6.18
59.20
25
PARK Yong Chul
1971
KOR
+6.31
60.26
26
BUERZLE Stefan
1979
LIE
+6.38
60.83
27
CHOI Moon Sung
1977
KOR
+6.63
62.87
28
RIEGLER Michael
1979
LIE
+6.81
64.34
29
KITAMURA Jou
1976
JPN
+7.95
73.63
30
SASAKI Akira
1981
JPN
+8.18
75.51
31
HONG Sung Woo
1978
KOR
+9.01
82.28
32
MATSUBARA Ryousuke
1979
JPN
+9.06
82.68
33
UCHIBORI Tsubasa
1979
JPN
+9.39
85.37
34
EO Hyung Woo
1974
KOR
+9.95
89.94
35
KIM Taeki
1980
KOR
+10.19
91.90
36
HONG Chul Min
1974
KOR
+10.64
95.57
37
WOO Ji Won
1979
KOR
+10.72
96.22
38
HONG Sung Kyun
1981
KOR
+10.86
97.36
39
KIM Joon Ho
1978
KOR
+10.91
97.77
40
KIM Hyung Chul
1981
KOR
+11.63
103.64
41
LEE Ho Sung
1979
KOR
+11.90
105.84
42
LEE Ki Hong
1977
KOR
+12.08
107.31
43
MOON Jung-In
1981
KOR
+12.09
107.39
44
KIM Min
1979
KOR
+12.19
108.21
45
KO Jae Choul
1977
KOR
+12.30
109.10
46
LEE Ki Hyun
1978
KOR
+12.66
112.04
47
KIM Jung Hun
1981
KOR
+14.68
128.51
48
EO Il Woo
1978
KOR
+14.83
129.73
49
LEE Chang Woo
1981
KOR
+14.90
130.30
50
SHIN Bok Soo
1980
KOR
+15.27
133.32
51
LEE Jung Kun
1977
KOR
+15.39
134.30
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
CHANG Yi Mu
CTA
CHO Jae-Min
1981
KOR
CHERNISHENKO Mikhail
KAZ
S. SHEMSHAKI Alidad
1972
IRI
GHOLAMI Mahmood
1975
IRI
SHEMSHAKI Hassan
1973
IRI
SIZIKOV Aleksey
KAZ
CHAGNAA Bayarzul
1971
MGL
URUMBAEV Kamil
1976
UZB
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
KANG Dong Woung
1979
KOR
MAROUN Emile
LIB
KANG Min Heuk
1981
KOR
LEE Yu Der
1966
CTA
KHALIL Jean
1969
LIB
KIM Hyun Chang
1980
KOR
KALHOR Rostam
1974
IRI
KYEUNG Ki Hwan
1980
KOR
KOVALEV Dmitriy
1972
UZB
KO Kwan Min
1981
KOR
ENIKEEV Askar
1976
UZB
KALHOR Hossain
1975
IRI
Did not start 1st run