official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ISHIOKA Takuya
1971
JPN
1:23.90
9.68
2
HIRASAWA Gaku
1973
JPN
+1.26
18.09
3
KANGAS Mattias
1976
SWE
+1.69
20.96
4
BERGENDAHL Charlie
1977
SWE
+2.27
24.83
5
MINAGAWA Kentaro
1977
JPN
+2.59
26.97
6
HUR Seung Wook
1972
KOR
+2.69
27.63
7
POPOTNIG Juergen
1975
AUT
+3.47
32.84
8
ORMOND James
1973
GBR
+3.51
33.11
9
GANAHL Markus
1975
LIE
+3.65
34.04
10
KARLSEN Truls Ove
1975
NOR
+3.83
35.24
11
URAKI Kenta
1975
JPN
+3.88
35.58
12
SOKNES Stein
1975
NOR
+4.27
38.18
13
IYAMA Keisuke
1978
JPN
+4.45
39.38
14
BYON Jong Moon
1976
KOR
+5.58
46.92
15
ITO Daisuke
1973
JPN
+5.69
47.66
16
EO Hyung Woo
1974
KOR
+7.99
63.01
17
CHOI Moon Sung
1977
KOR
+9.32
71.89
18
LEE Ki Hong
1977
KOR
+9.83
75.29
19
AJIKI Masaharu
1980
JPN
+10.26
78.16
20
BUERZLE Stefan
1979
LIE
+10.95
82.77
21
KIM Joon Hyung
1976
KOR
+11.10
83.77
22
HONG Sung Woo
1978
KOR
+11.56
86.84
22
KITAMURA Jou
1976
JPN
+11.56
86.84
24
UCHIBORI Tsubasa
1979
JPN
+11.77
88.24
25
KIM Taeki
1980
KOR
+12.09
90.38
26
RIEGLER Michael
1979
LIE
+12.83
95.32
27
LEE Ki Hyun
1978
KOR
+13.02
96.58
28
KO Jae Choul
1977
KOR
+13.31
98.52
29
WOO Ji Won
1979
KOR
+13.55
100.12
30
HONG Sung Kyun
1981
KOR
+14.48
106.33
31
KIM Joon Ho
1978
KOR
+15.32
111.94
32
KANG Min Heuk
1981
KOR
+15.55
113.47
33
URUMBAEV Kamil
1976
UZB
+15.66
114.20
34
KIM Hyung Chul
1981
KOR
+16.21
117.88
35
MOON Jung-In
1981
KOR
+17.69
127.75
36
KANG Dong Woung
1979
KOR
+18.09
130.42
37
LEE Chang Woo
1981
KOR
+18.44
132.76
38
LEE Ho Sung
1979
KOR
+19.01
136.56
39
KIM Jung Hun
1981
KOR
+20.52
146.64
40
YUNUSOV Vladimir
1974
UZB
+20.56
146.91
41
CHO Jae-Min
1981
KOR
+21.33
152.05
42
KO Kwan Min
1981
KOR
+24.56
173.61
43
KALHOR Hossain
1975
IRI
+25.34
178.81
44
KHALIL Jean
1969
LIB
+28.71
201.31
45
SHIN Jong Hoon
KOR
+30.28
211.79
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LAMPERT Martin
1977
LIE
SIZIKOV Aleksey
CTA
KAWAGUCHI Joji
1974
JPN
CHANG Yi Mu
CTA
PRANGER Manfred
1978
AUT
CHAGNAA Bayarzul
1971
MGL
PARK Yong Chul
1971
KOR
KVAALE Eivind
1975
NOR
KIM Min
1979
KOR
KIM Jae Hyung
1979
KOR
NIELSEN Rune
1976
NOR
ENIKEEV Askar
1976
UZB
MIZUO Daisuke
1979
JPN
EO Il Woo
1978
KOR
HAMMARBERG Bo
1971
SWE
BYUN Jong Woo
1975
KOR
MARILA Mika
1973
FIN
LEE Jung Kun
1977
KOR
ERIKSSON Mattias
1973
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run