official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BENNETT James
1986
GBR
1:52.39
53.62
2
GOLLINGER Guido
1987
GER
+0.82
58.00
3
TREMMEL Markus
1986
GER
+2.16
65.15
4
WOLF Magnus
1986
GER
+2.36
66.22
5
LINDEN Fabian
1988
GER
+2.37
66.27
6
PLOETZ Stefan
1988
GER
+2.56
67.29
7
DALM Cornelius
1986
GER
+3.35
71.50
8
MATHIESON Alastair
1987
GBR
+3.56
72.63
9
WEIDLICH Rene
1987
GER
+4.63
78.34
10
JOAS Pirmin
1989
GER
+5.08
80.74
11
EBNER Benedikt
1988
GER
+5.20
81.38
12
PTACEK Peter
1989
GER
+5.31
81.97
13
BRUCE Jas
1986
GBR
+5.62
83.62
14
LINDEN Erik
1990
GER
+5.94
85.33
15
JURICA Antonin
1989
CZE
+6.35
87.52
16
NAGL Bert
1989
GER
+6.68
89.28
17
KOZIARA Philipp
1990
GER
+6.74
89.60
18
SCHNEIDER Fabian
1989
GER
+6.77
89.76
19
HOESL Bernie
1990
GER
+7.05
91.26
20
FINK Fabian
1990
GER
+8.09
96.81
21
CAMPBELL Callum
1988
GBR
+8.71
100.12
22
WILLMANN Roland
1988
GER
+10.10
107.54
23
LUETZENDORF Arne
1988
GER
+10.12
107.65
24
FIEDERLEIN Jens
1987
GER
+12.01
117.74
25
KETTERER Jeremias
1989
GER
+12.52
120.46
26
BARKE Gunnar
1989
GER
+14.21
129.48
27
HAECKEL Vincent
1990
GER
+15.34
135.51
28
BERENFELD Marco
1989
GER
+15.86
138.29
29
NEUBECK Robert
1989
GER
+16.69
142.72
30
FIETZ Andreas
1990
GER
+17.74
148.33
31
JAHN Julius
1988
GER
+18.43
152.01
32
KRAUSS Achim
1989
GER
+18.99
155.00
33
LAAS Andreas
1987
GER
+19.35
156.92
34
SAUER Florian
1990
GER
+19.47
157.56
35
KOLLER Christoph
1990
GER
+19.98
160.28
36
MOELLER Till
1990
GER
+23.78
180.57
Did not finish 2nd run
GURK Hannes
1990
GER
LANGER Felix
1989
GER
BAUMGARTNER Thomas
1990
GER
ZIEGLER Fabian
1990
GER
MOELLER Norman
1988
GER
MERZ Robin
1988
GER
MOSER Lucas
1990
GER
KRITZER Daniel
1989
GER
HUBER Michael
1987
GER
RITZER Tobias
1987
GER
GEHRING Alexander
1990
GER
MACFIE Craig
1987
GBR
MERG Johannes
1986
GER
STAMMEL Christoph
1987
GER
JUNGK Maximilian
1986
GER
KEIL Uwe
1988
GER
KIND Samuel
1988
LIE
HIRTLE Axel
1989
GER
BAYER Patrick
1989
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PAPENDICK Tim
1990
GER
LASSLEBEN Amadeus
1990
GER
HELD Johannes
1990
GER
JAEGER Philipp
1990
GER
MUETZE Julius
1989
GER
HELD Matthias
1987
GER
WAGENSTALLER Martin
1990
GER
ZIEKE Kevin
1989
GER
SCHOLZ Robin
1990
GER
BECKER Michael
1990
GER
SCHMIDT Florian
1989
GER
BERLENBACH Niko
1990
GER
BERGER Kevin
1990
GER
BISCHOFF Jan
1989
GER
HOERMANN Markus
1990
GER
BALCAR Pavel
1989
CZE
KOLB Domenic
1989
GER
HUMMERT Nick
1989
GER
SPITZ Oliver
1989
GER
ADOLPH Lars
1990
GER
WAGENBAUER Klaus
1989
GER
RODRIGUES Sven
1990
GER
KIRSCHIG Robin
1990
GER
KLOPSTECK Lukas
1989
GER
GEBERT Marcel
1986
LIE
KOESSLER Julian
1989
GER
MARCHL Florian
1989
GER
HEYENBROCK Felix
1989
GER
STICKL Simon
1987
GER
GUTMANN Moritz
1990
GER
PUTZ Florian
1986
AUT
CANSTEIN Christian
1989
GER
BERNER Korbinian
1989
GER
SCHUCHTER Daniel
1989
LIE
KRAUSE Daniel
1988
GER
STOCKKAMP Maximilian
1988
GER
RODRIGUES Timo
1988
GER
SPRENGER Simon
1989
LIE
PASCHKE Simon
1988
GER
PLENAGL Alexander
1988
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run