official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NANI Roberto
1988
ITA
1:57.06
6.00
2
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+0.31
7.62
3
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.39
8.03
4
MUFFAT JEANDET Victor
1989
FRA
+0.69
9.60
5
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+0.71
9.70
6
STEHLE Dominik
1986
GER
+0.75
9.91
7
VAJDIC Bernard
1980
SLO
+0.93
10.85
8
THOULE Nicolas
1990
FRA
+0.97
11.05
9
KRISTOFFERSEN Henrik
1994
NOR
+1.13
11.89
10
VOGEL Markus
1984
SUI
+1.25
12.51
11
SKUBE Matic
1988
SLO
+1.33
12.93
12
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.40
13.30
13
LUITZ Stefan
1992
GER
+1.42
13.40
14
RIVAS Gabriel
1986
FRA
+1.50
13.82
15
BUDAL Martin
1989
NOR
+1.62
14.44
16
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+1.73
15.02
17
YULE Daniel
1993
SUI
+1.81
15.43
18
RYDING David
1986
GBR
+2.05
16.68
19
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+2.08
16.84
20
BUFFET Robin
1991
FRA
+2.14
17.15
21
SAMSAL Dalibor
1985
CRO
+2.15
17.20
22
TREJBAL Filip
1985
CZE
+2.19
17.41
23
TUMLER Marco
1988
SUI
+2.33
18.14
24
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+4.90
31.53
25
FELLER Manuel
1992
AUT
+5.03
32.21
26
LIEBL Sebastian
1989
GER
+5.10
32.58
27
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+5.37
33.98
28
PLACE Francois
1989
FRA
+5.62
35.29
29
BISLIN Simon
1990
SUI
+5.90
36.74
30
GASSNER Philipp
1992
GER
+6.33
38.99
31
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
+6.63
40.55
32
KRANJEC Zan
1992
SLO
+7.08
42.89
33
SCHMID Yannick
1993
SUI
+8.59
50.76
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
HERMANN Sven
1991
SUI
COLLIARD Kevin
1992
SUI
MARX Laurent
1993
SUI
ROCHAT Marc
1992
SUI
WEBER Ralph
1993
SUI
RUBIE Brennan
1991
USA
PLEISCH Manuel
1990
SUI
HIETANEN Kasper
1991
FIN
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
JANSSON Emil
1991
SWE
OESTER Carl-Filip
1989
SWE
DE ALIPRANDINI Luca
1990
ITA
GASPOZ Vincent
1991
SUI
KIM Woo-Sung
1986
KOR
BONVIN Anthony
1994
SUI
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
DI RONCO Jacopo
1990
ITA
SHIN Masanori
1993
JPN
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
ISHII Tomoya
1989
JPN
COCHRAN-SIEGLE Ryan
1992
USA
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
KELLEY Robby
1990
USA
HEDIN Douglas
1990
SWE
GOLDBERG Jared
1991
USA
ROTA Nicola
1989
ITA
ROLLAND Mathias
1991
FRA
LAMBERT Nicolas
1990
FRA
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
TAKEDA Ryu
1984
JPN
PLANK Andy
1989
ITA
GUNNARSSON Henrik
1991
SWE
WIESER Manuel
1990
AUT
AERNI Luca
1993
SUI
MARICAL Antoine
1991
FRA
STIEGLER Seppi
1988
USA
ANKENY Michael
1991
USA
DREIER Christoph
1981
AUT
JUNG Dong-Hyun
1988
KOR
GRANSTROM Colby
1990
USA
LINDGREN Tim
1989
SWE
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
TONETTI Riccardo
1989
ITA
ZUEV Stepan
1988
RUS
GREGORAK Will
1990
USA
ZAMPA Adam
1990
SVK
HOERL Wolfgang
1983
AUT
SOLEVAAG Sebastian-Foss
1991
NOR
Did not start 1st run