official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
1:43.12
10.21
2
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+0.49
13.68
3
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+0.60
14.46
4
GORI Francesco
1997
ITA
+1.02
17.43
5
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.13
18.21
6
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.27
19.20
7
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.90
23.66
8
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+1.94
23.94
9
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.33
26.70
10
VAN LOON Patrick
1998
ITA
+2.42
27.34
11
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+2.69
29.25
12
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+2.74
29.61
13
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+2.83
30.24
14
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+3.07
31.94
15
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+3.55
35.34
16
NANI Roberto
1988
ITA
+3.57
35.48
17
COLTIER Alexandre
1996
FRA
+3.76
36.83
18
SALVADORES Xavier
1996
AND
+3.78
36.97
19
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+3.94
38.10
20
OBARA Kenta
1994
JPN
+3.96
38.24
21
OBERHAMMER Matthias
1998
ITA
+4.04
38.81
22
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
+4.21
40.01
23
BIASCI Marco
1997
ITA
+5.09
46.24
24
PERATHONER Pauli
1999
ITA
+5.11
46.38
25
SALINI Alessandro
1998
ITA
+8.57
70.88
26
IOZZELLI Davide
1999
ITA
+8.61
71.16
27
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+9.00
73.92
28
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+10.98
87.94
29
RONCHI Giorgio
1999
ITA
+11.95
94.81
30
BERNARDI Mattia
2000
ITA
+12.22
96.72
31
KATO Hajime
1998
JPN
+12.85
101.18
32
CORDONE Stefano
1999
ITA
+12.89
101.46
33
MILANESI Alessandro Martino
2000
ITA
+13.92
108.75
34
PISANESCHI Niccolo
2001
ITA
+14.12
110.17
35
NORIS Alberto
1998
ITA
+14.66
113.99
36
COSTA Matteo
2000
ITA
+16.69
128.36
37
PERRETTA Elliot
2002
ITA
+18.04
137.92
38
ALARCON Bautista
2002
ARG
+19.02
144.86
39
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
+24.77
185.56
Did not finish 2nd run
BONIFACE Emile
2002
ITA
TOGNOLI Matteo
2001
ITA
GUERRI Marco
2001
ITA
MALSINER Max
2002
ITA
DALLA LIBERA Thomas
2001
ITA
PARELLADA Enric
1998
ESP
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
ANGELI Mattia
2000
ITA
MIYATA Sena
1999
JPN
SARTORI Gabriele
2001
ITA
COLLINI Filippo
2001
ITA
DAMANTI Davide
2001
ITA
COLLINI Filippo
2000
ITA
SENONER Aaron
2001
ITA
ISABELLA Luca
2001
ITA
TANGHETTI Dino
1996
ITA
FABBRI Tommaso
1997
ITA
ZAMPOLINI Andrea
1998
ITA
VIETTI Federico
1997
ITA
MENCACCINI Lorenzo
1998
ITA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
RIZZO Maxime
1993
FRA
BUFFET Robin
1991
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
FRANZOSO Matteo
1999
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WILLADSEN Joachim Andreas
1999
DEN
BERTOLINI Jacopo
2001
ITA
PAPOTTI Edoardo Franco
2001
ITA
PALLAIS Federico
2000
ITA
ZUCCARINI Giulio
1997
ITA
DESTEFANIS Roberto
2001
ITA
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
DATI Matteo
1998
ITA
DE CARLI Federico
2000
ITA
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
SALVATONI Matteo
1998
ITA
LUPOTTO Edoardo
1999
ITA
PFEIFER Manuel
1998
ITA
MORETTI Nicola
2000
ITA
GATTA Paolo
2000
ITA
MOLING Samuel
1998
ITA
GALDIOLO Francesco
1998
ITA
NARDI Tommaso
1999
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
SCURI Alessandro
1997
ITA
TARANZANO Luca
1998
ITA
ANDREIS Sebastiano
1997
ITA
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
VIOU Gonzalo
1997
ESP
PIZIO Alessandro
2001
ITA
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
FALGOUX Remy
1996
FRA
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
HOFER Damian
1999
ITA
CANINS Matteo
1998
ITA
HELL Damian
1997
ITA
ANGUENOT Leo
1998
FRA
CANZIO Pietro
1998
ITA
PIOLAINE Simon
1997
FRA
Disqualified 1st run