official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
1:22.82
17.94
2
GRAND Guillaume
1992
FRA
+0.96
25.13
3
AURARD Corentin
1994
FRA
+1.29
27.60
4
GARDET Benjamin
1986
FRA
+1.90
32.16
5
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+1.98
32.76
6
HUBAUD Maxime
1994
FRA
+2.11
33.74
7
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+2.26
34.86
8
GAIDET Pierre
1992
FRA
+2.31
35.23
9
RICOU Ivo
1994
FRA
+2.43
36.13
10
BONNEFOND Tom
1995
FRA
+2.52
36.81
11
GUILLOT Victor
1996
FRA
+2.77
38.68
12
NANTERMOZ Thomas
1995
FRA
+3.44
43.69
13
MOUGEL Youri
1993
FRA
+3.48
43.99
14
ARPIN Gaetan
1994
FRA
+3.54
44.44
15
FABRE Jonas
1993
FRA
+3.56
44.59
16
CLAIR Titouan
1994
FRA
+3.64
45.19
17
AUGUSTIN Clement
1995
FRA
+3.81
46.46
18
VERRIER Camille
1993
FRA
+4.90
54.62
19
COUTELEN Jan Alexis
1995
FRA
+5.30
57.62
20
FORNI Pierre
1995
FRA
+6.24
64.65
21
CHAMPION Leo
1996
FRA
+6.62
67.50
22
LITNIANSKI Clement
1995
FRA
+7.51
74.16
23
ARENE Martin
1996
FRA
+8.16
79.03
24
BAILET Matthieu
1996
FRA
+8.20
79.33
25
GUIPPONI BARFETY Morgan
1995
FRA
+8.38
80.67
26
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+8.93
84.79
27
SCHULLER Victor
1995
FRA
+9.21
86.89
28
MARI Romain
1996
FRA
+9.98
92.65
29
FOURNIER BIDOZ Maxime
1996
FRA
+10.21
94.37
30
HOEN Benoit
1994
FRA
+10.86
99.24
31
MAJOR Billy
1996
GBR
+11.70
105.53
32
SHUSTOV Artem
1995
RUS
+12.36
110.47
33
BOULANGER Alexis
1994
FRA
+12.92
114.66
34
BOYER Julien
1996
FRA
+13.12
116.16
35
DIKINOV Artur
1996
RUS
+16.93
144.68
36
MOLINES Romain
1996
FRA
+19.96
167.36
Did not finish 2nd run
SHADRIN Nikita
1996
RUS
VIEILLARD Pierre Theo
1995
FRA
DERUAZ Come
1996
FRA
HERNANDEZ Hugo
1996
FRA
FELLMANN Steve
1993
POL
CLEMENT Aubin
1996
FRA
DAITA Junior
1995
FRA
CASCALES Corentin
1996
FRA
MARTIN Florian
1996
FRA
STEVOVIC Marko
1996
SRB
VUILLEMIN Corentin
1995
FRA
ALAERTS Xan
1992
BEL
BOURGEOIS ROMAIN Simon
1995
FRA
COULET Gabriel
1994
FRA
BERLA Franck
1995
FRA
GAUTHIER Thibaut
1995
FRA
GERACI Hugo
1996
FRA
ZHILIN Alexey
1992
RUS
HERPIN Leny
1995
FRA
BAILLY SALINS Guillaume
1994
FRA
GATEAU Elie
1995
FRA
MAITRE Thomas
1992
FRA
MATTEI Geoffrey
1990
FRA
BLANC Samy
1988
FRA
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
POLINKOVSKIY Viktor
1993
RUS
ALAERTS Kai
1989
BEL
ROLLAND Mathias
1991
FRA
SAATDJIAN Nicolas
1992
FRA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ETOC Benoit
1980
HAI
LAFON Geraud
1992
FRA
MICHAUD Pierre
1996
FRA
PICCARD Daron
1996
FRA
PERRET Alexis
1994
FRA
JAY Paul
1995
FRA
BOTTARELLI Remy
1996
FRA
TRILLOU Adrien
1996
FRA
ALPHAND Nils
1996
FRA
PESIC Mladen
1994
SRB
GALDI Theo
1994
FRA
FALGOUX Remy
1996
FRA
COLTIER Alexandre
1996
FRA
SANSON Thibault
1995
FRA
VALENTE DELPLACE Quentin
1994
FRA
PERRIER Paul
1995
FRA
BLOCH Gaspard
1995
FRA
TERRAL Maxime
1993
FRA
DELOR Emilien
1994
FRA
VERGNAUD Romain
1996
FRA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
GALLAND NOE Antoine
1994
FRA
GEYER Jai
1990
GBR
MARICAL Antoine
1991
FRA
FAVROT Thibaut
1994
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run