official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STIEGLER Seppi
1988
USA
1:45.71
14.07
2
MLINSEK Filip
1988
SLO
+0.13
14.82
3
LINDH Calle
1990
SWE
+0.21
15.28
4
HOEGBOM Nils
1990
SWE
+0.27
15.63
5
ALAERTS Kai
1989
BEL
+0.44
16.61
6
HEDIN Doglas
1990
SWE
+1.05
20.13
7
TARBERRY Ace
1988
USA
+2.18
26.65
8
VELECIC Tomaz
1987
SLO
+2.21
26.82
9
OESTER Carl-Filip
1989
SWE
+2.27
27.17
10
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+2.32
27.46
11
LACAILLE Olivier
1987
CAN
+2.47
28.32
12
MIDOL Jonathan
1988
FRA
+2.53
28.67
13
BABUSIAK Jaroslav
1984
SVK
+2.55
28.78
14
SCHASTNYKH Alexander
1988
RUS
+2.58
28.96
15
BOSCA Giulio
1990
ITA
+2.66
29.42
16
ZIKA Adam
1989
CZE
+2.75
29.94
17
ROCHAT Alexandre
1990
SUI
+2.76
30.00
18
OIKAWA Takahiro
1989
JPN
+2.90
30.80
19
LAZZARINI Alessandro
1986
ITA
+3.23
32.71
20
BONER Patrick
1989
SUI
+3.26
32.88
21
ELLIOT Jeremy
1988
USA
+3.54
34.50
22
RICOU Lucas
1990
FRA
+3.68
35.31
23
OGORELC Blaz
1990
SLO
+3.97
36.98
24
VASILYEV Alexander
1989
RUS
+4.73
41.36
25
BALLABIO Aldo
1987
ITA
+5.27
44.48
26
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+5.53
45.98
27
DELSANTE Rocco
1991
ITA
+5.72
47.08
28
ALAERTS Xan
1992
BEL
+6.63
52.33
29
ZUMBRUNN Thomas
1983
SUI
+6.67
52.56
30
KELEMEN Josef
1984
CZE
+8.38
62.43
31
KOSIC Bojan
1990
MNE
+8.41
62.60
32
APRAIZ Alvaro
1992
ESP
+8.70
64.27
33
ZABOLOTSKIH Dmitrij
1988
RUS
+9.92
71.31
34
HENDRYCH Jiri
1983
CZE
+10.27
73.33
35
CHOI Kwang-Hun
1991
KOR
+10.54
74.89
36
KIM Moon-Ki
1990
KOR
+11.62
81.12
37
STANG Alastair
1992
GBR
+11.78
82.05
38
MORIN Louis
1991
CAN
+14.12
95.55
39
HEYNDERICKX Wouter
1989
BEL
+14.99
100.57
40
LONG Braden
1989
CAN
+15.38
102.82
41
KARAMANIDIS Chrysostomos
1990
GRE
+15.57
103.92
42
PASINLI Selim
1988
TUR
+21.34
137.21
43
USTA Cenk
1988
TUR
+27.40
172.18
44
YUDZIN Viacheslau
1992
BLR
+28.95
181.13
45
KALHOR Hossein
1984
IRI
+45.17
274.72
Did not finish 2nd run
BRUTON Peter Christopher
1989
GBR
LI Guangxu
1985
CHN
VIAL Christian
1984
DEN
SZEPESI Bertold
1990
HUN
BENE Marton
1986
HUN
RIVET Philippe
1992
CAN
KIA SHEMSHAKI Behnam
1990
IRI
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
TSAKNAKIS Alexandros
1986
GRE
PISA Martin
1985
CZE
ILEWICZ Jakub
1987
POL
DEJORI Daniel
1989
ITA
KOBAYASHI Hiromu
1989
JPN
NAKAMURA Kazushi
1989
JPN
KIM Hyeon-Tae
1990
KOR
SPENST Taggart
1988
USA
MATSUMOTO Isato
1987
JPN
CUCHE Dimitri
1985
SUI
BONER Sandro
1988
SUI
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
WYER Samuel
1988
GBR
HENDERSON Callum
1989
GBR
MACFIE Craig
1987
GBR
TASKESINLIOGLU Omer
1993
TUR
YU Yongyou
1989
CHN
SETUBAL Paulo E.
1988
BRA
MCKELVEY Nicholas
1991
IRL
MC SHERA Shane
1990
IRL
DUS Evgeny
1992
BLR
ERSOY Kerem
1990
TUR
SIMSEK Emre
1987
TUR
TAS Levent
1991
TUR
ZHANG Yuxin
1989
CHN
PUENTE TASIAS Eduardo
1990
ESP
CRETE BELZILE Philippe
1988
CAN
CLOUGH Frankie
1990
GBR
GEROEV Evgeniy
1991
RUS
FUNTEK Jost
1990
SLO
KANG Chang-hyeok
1986
KOR
DEHARI Dardan
1990
MKD
LELEU Theo
1992
FRA
PARK Hyuk
1990
KOR
MANNELLA Simon
1988
CAN
MURAVYEV Ivan
1989
RUS
JENOT Olivier
1988
MON
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
STEVENS Hugh
1986
AUS
NYBERG Jonas
1990
SWE
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
KYUNG Sung-Hyun
1990
KOR
RAINER Niklas
1983
SWE
THORSON Tague
1985
USA
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
RIVAS Gabriel
1986
FRA
ZAVIRSEK Matija
1984
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run