official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
NOWEN Ylva
1970
SWE
1:32.33
-4.00
2
COMPAGNONI Deborah
1970
ITA
+0.09
-3.45
3
HROVAT Urska
1974
SLO
+0.48
-1.09
4
GERG Hilde
1975
GER
+0.51
-0.91
5
STEGGALL Zali
1974
AUS
+0.81
0.91
6
KOZNICK Kristina
1975
USA
+1.03
2.25
7
EGGER Sabine
1977
AUT
+1.04
2.31
8
SALVENMOSER Ingrid
1967
AUT
+1.18
3.16
9
ROTEN MEIER Karin
1976
SUI
+1.20
3.28
10
PICCARD Leila
1971
FRA
+1.26
3.64
11
PEQUEGNOT Laure
1975
FRA
+1.36
4.25
12
BAKKE Trine
1975
NOR
+1.54
5.34
13
MAGONI Lara
1969
ITA
+1.80
6.92
14
BIAVASCHI Elisabetta
1973
ITA
+1.94
7.77
15
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
+1.96
7.89
16
WACHTER Anita
1967
AUT
+2.23
9.53
17
ERTL Martina
1973
GER
+2.51
11.22
18
TICHY Katerina
1974
CAN
+3.24
15.65
19
YDESKOG Linda
1973
SWE
+3.47
17.05
20
PRETNAR Spela
1973
SLO
+3.70
18.44
21
WOLF Stefanie
1979
GER
+3.88
19.53
22
NEF Sonja
1972
SUI
+4.03
20.44
23
MASNADA Florence
1968
FRA
+4.05
20.56
24
SEIZINGER Katja
1972
GER
+4.14
21.11
25
CHAUVET Patricia
1967
FRA
+4.17
21.29
26
ACCOLA Martina
1969
SUI
+4.33
22.26
27
ANDERSSON Kristina
1965
SWE
+4.59
23.84
28
NEUENSCHWANDER Katrin
1971
SUI
+4.84
25.36
Did not qualify for 2nd run
BERTHOD Sylviane
1977
SUI
DUVILLARD Kristina
1975
FRA
MEISSNITZER Alexandra
1973
AUT
BORGHI Catherine
1976
SUI
OBERMOSER Brigitte
1976
AUT
OTTOSSON Anna
1976
SWE
PASCAL-SAIONI Christel
1973
FRA
BOKAL Natasa
1967
SLO
PEREZ Bibiana
1970
ITA
SOURD Isabelle
1975
FRA
PLANK Astrid
1971
ITA
VOGT Miriam
1967
GER
PUTZER Karen
1978
ITA
REYMOND Sandra
1972
SUI
BERGMANN Monika
1978
GER
BEHRINGER Simone
1976
GER
SCHLEPER Sarah
1979
USA
SCHUSTER Stefanie
1969
AUT
BARTLOVA Petra
1974
CZE
SHEINBERG Carrie
1972
USA
JACQUEMOD Ingrid
1978
FRA
GALLIZIO Morena
1974
ITA
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
GILJARHUS Bente
1978
NOR
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
GRAU Vicky
1975
AND
FORTKORD Martina
1973
SWE
HAELLDAHL Sandra
1977
SWE
HALTMAYR Petra
1975
GER
HANSSON Erika
1973
SWE
BRAUNER Sibylle
1975
GER
IKEDA Kazuko
1974
JPN
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
FORSYTH Allison
1978
CAN
CERESA Annalisa
1978
ITA
BRACUN Spela
1977
SLO
LAMBRIGGER Karin
1972
SUI
DORFMEISTER Michaela
1973
AUT
MARKEN Ingeborg Helen
1975
NOR
BOSCH FORRELLAD Monica
1972
ESP
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
DOVZAN Alenka
1976
SLO
BASSIS Patrizia
1973
ITA
YAMAKAWA Junko
1975
JPN
GERG Annemarie
1975
GER
GOETSCHL Renate
1975
AUT
RIEGLER Claudia
1976
NZL
RAITA Henna
1975
FIN
KOELLERER Karin
1970
AUT
OESTER Marlies
1976
SUI
KOSTNER Isolde
1975
ITA
KVOPKOVA Maria
1975
SVK
MONTILLET Carole
1973
FRA
MILANI Barbara
1972
ITA
MERLIN Barbara
1972
ITA