official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
1:47.36
29.66
2
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+0.22
31.16
3
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+0.26
31.43
4
EFIMOV Simon
1996
RUS
+0.56
33.47
5
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+0.76
34.83
6
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+0.99
36.39
7
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+3.09
50.67
8
LI Sergey
2002
RUS
+4.04
57.13
9
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+4.88
62.84
10
ENDZHIEVSKIY Anton
1996
RUS
+5.30
65.70
11
VOROBEV Denis
1997
RUS
+5.57
67.53
12
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+6.49
73.79
13
CHERNOV Nazar
2001
RUS
+6.85
76.24
14
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+7.41
80.04
15
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
+9.23
92.42
16
BOISOV Alexandr
1995
RUS
+9.26
92.62
17
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+9.27
92.69
18
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+9.41
93.64
19
BILMAK Georgii
2000
RUS
+10.46
100.78
20
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
+10.50
101.06
21
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+10.54
101.33
22
CHURILKIN Artem
2001
RUS
+12.00
111.25
23
PONKIN Pavel
2003
RUS
+12.50
114.65
24
BUGAEV Kirill
2003
RUS
+13.50
121.45
25
SEMENOV Artemij
2003
RUS
+13.68
122.68
26
SYSSOYEV Danil
1999
KAZ
+14.80
130.29
27
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
+15.38
134.24
28
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
+16.76
143.62
29
KUZNECOV Timofej
2003
RUS
+17.04
145.52
30
SHLEMOV Vladislav
2002
KAZ
+18.08
152.60
31
KARYSHEV Lev
2002
RUS
+18.68
156.68
32
NAUMOV Sergei
1999
RUS
+19.38
161.44
33
SMORODIN Vladimir
2003
RUS
+21.30
174.49
34
DROBYSHEV Aleksandr
2003
RUS
+23.75
191.15
35
PEREZ DE SOLAY Joaquin
2002
ARG
+25.92
205.90
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LARIONOV Igor
2003
RUS
PODGORNY Ivan
2003
RUS
RAKHMANGULOV Viner
2003
RUS
BOGOMOLOV Yurij
2002
RUS
GUSYNA Maxim
2003
RUS
KHE Artem
2003
RUS
ALIEV Emil
2003
RUS
MURAVYEV Ivan
1989
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
TEREKHOV Nikita
2001
KAZ
SOBOLEV Iurii
2001
RUS
POTEYEV Artem
2003
RUS
AGAPOV Nikita
1999
RUS
DOMNIN Danil
2003
RUS
STEPANOV Nikita
2003
RUS
KAZAKOV Pavel
2001
RUS
DOLZHIKOV Dmitrii
2003
RUS
BUBENIN Viktor
2003
RUS
LETAEV Daniil
2003
RUS
GOLOVLEV Andrey
2003
RUS
KORYAKOV Dmitrii
2003
RUS
VASILEV Daniil
2002
RUS
IVANOV-POLIAKOV Evgenii
2001
RUS
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
DANOV Sergey
1997
KAZ
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
EFIMOV Alehandr
2002
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
FEDOROV Gleb
2003
RUS
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
MELBARD Egor
2003
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
KRAVCHENKO Grigory
2002
RUS
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
TENISHEV Danila
2001
RUS
SIMONOV Daniil
1998
RUS
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
Disqualified 1st run