official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
1:46.09
24.76
2
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.18
26.00
3
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.35
27.17
4
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.61
28.96
5
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
+0.82
30.40
6
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.15
32.67
7
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.91
37.90
8
JONSSON William
2001
SWE
+2.45
41.62
9
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.08
45.95
10
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+3.32
47.60
11
NETINDER Melker
2000
SWE
+4.12
53.11
12
NYBERG Emil
2003
SWE
+4.28
54.21
13
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+5.40
61.92
14
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+5.43
62.12
15
UHLIR Max
2004
SWE
+7.39
75.61
16
PEJOK Maans
2001
SWE
+7.48
76.23
17
FOSSER Vincent
2001
SWE
+7.80
78.43
18
HJORTH Gustav
2002
SWE
+8.64
84.21
19
MOLIN Thed
2003
SWE
+10.42
96.46
20
TEGSTROEM Pontus
2001
SWE
+12.85
113.18
21
CANDERT Joel
2004
SWE
+18.95
155.15
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
WILLADSEN Joachim Andreas
1999
DEN
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
GUSTAFSSON Emil
2001
SWE
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
HJARTARSON Odin
1997
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
FINNE Carl
2001
NOR
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
LUNDQUIST Fabian
2000
SWE
EKSTRAND Niklas
2003
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
PALMER Adam
2003
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
ROESNAES Anton
2002
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
HAHLIN Olle
1997
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
LOEF Max
1997
SWE
GILLBERG Oskar
2002
SWE
STAURSET Isak
1999
NOR
SILFAELT Johan
1996
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
CASSMAN Anthon
1993
SWE
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
AHO Saku
1997
FIN
JONSSON Carl
2000
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run