official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
1:24.61
33.63
2
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+0.48
37.77
3
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.24
44.33
4
MCADAM Hugh
2000
AUS
+1.45
46.14
5
LATULIPPE Louis
2002
CAN
+1.58
47.26
6
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+1.65
47.87
7
SARCHETT Ryder
2003
USA
+1.72
48.47
8
CASE Toby
2002
GBR
+1.92
50.20
9
DA PRADA Simone
2000
ITA
+2.02
51.06
10
BOWERS Jack
2000
USA
+2.04
51.23
11
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+2.25
53.04
12
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+2.30
53.47
13
MOZEN Isaac
2001
USA
+2.37
54.08
14
SNYDER Bennett
2001
USA
+2.52
55.37
15
BACHER Jonas
2002
ITA
+2.53
55.46
16
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+2.67
56.67
17
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+2.68
56.75
18
DE ZANNA Elia
2002
ITA
+2.76
57.44
19
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+3.04
59.86
20
GALLINA Simone
2000
ITA
+3.05
59.94
21
URY Balint
2003
HUN
+3.21
61.33
22
KINSELLA Kellen
2001
USA
+3.33
62.36
23
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+3.40
62.96
24
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+3.41
63.05
25
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
+3.56
64.35
26
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+4.03
68.40
27
CASAGRANDE Tommaso
2000
ITA
+4.17
69.61
28
MAMMARELLA Goffredo
2001
ITA
+4.20
69.87
29
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+5.39
80.13
30
LALONDE Mathys
2000
CAN
+5.51
81.17
31
TOLA Erjon
1986
ALB
+5.63
82.20
32
MINTEGUI Ander
2003
ESP
+5.82
83.84
33
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+6.56
90.23
34
BOECK Niklas
2003
AUT
+6.61
90.66
35
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+6.69
91.35
36
PEINTNER Andrae
2002
ITA
+7.02
94.20
37
DANCIU Raul
2000
ROU
+7.74
100.41
38
MUIGG Manuel
2004
AUT
+7.82
101.10
39
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
+7.92
101.96
40
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
+8.35
105.67
41
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
+8.59
107.74
42
LAMP Emanuel
2004
ITA
+8.77
109.30
43
UPTON Jack
2004
GBR
+9.25
113.44
44
LADSTAETTER Giacomo
2004
AUT
+9.38
114.56
45
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
+9.68
117.15
46
SVETLICIC Miha
2004
SLO
+10.33
122.76
47
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
+10.71
126.03
48
BLAAFALK Bastian
1998
DEN
+11.21
130.35
49
HEISLITZ Paul
2002
GER
+12.05
137.60
50
WALLISER Felix
2000
GER
+13.27
148.12
51
GATTI Matteo
2001
SMR
+16.01
171.76
52
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+16.59
176.77
53
VANNUCCI Enrico
2004
SMR
+31.30
303.68
54
VON HOHENLOHE Hubertus
1959
MEX
+33.79
325.16
Did not finish 2nd run
LAUGHLAND Max
2004
GBR
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
KALELA Akseli
1999
FIN
QERIMI Kevin
2004
ALB
PENNINGTON Trent
2002
USA
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
OBEREGGER Matthias
2001
ITA
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
CHRISTEY David
1999
GBR
AGUILA Pol
2000
ESP
TERZIC Dino
2000
BIH
KLAMMER Fabian
2002
AUT
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
YAMAKOSHI Ryohei
1996
JPN
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
SIRVIO Salomo
2001
FIN
PARAZETTE Oliver
2002
USA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LINDFORS William
1999
LUX
WILLE Felix
2004
AUT
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
HASPINGER Dominik
2003
ITA
LEONETTI Ezio
2002
ALB
OBERHAMMER Michael
2001
ITA
BRUNNER Vincenz
2004
GER
VORSIC Maj
2004
SLO
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
JONGE DE Ties
2002
NED
LINSE Aleix
2001
NED
BLOOM Ryan
2001
GBR
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
PIZZATO Matteo
2000
ITA
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
MARTIGNAGO Luca
2002
ITA
BEBENEK Szymon
1998
POL
GROSSMAN Buey
2002
USA
MARLER Aidan
2000
CAN
STOILOV Konstantin
2002
BUL
AINSLIE Rowen
2001
USA
HORWITZ Kai
1998
CHI
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
COMERFORD Cormac
1996
IRL
DYRBYE Casper
1996
DEN
HACKL Noah
1999
AUT
Did not start 1st run