official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AAGESEN Tinius
2001
NOR
1:27.07
39.78
2
HALLBERG Eduard
2003
FIN
+0.20
41.46
3
STAURSET Isak
1999
NOR
+0.90
47.33
4
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.44
51.85
5
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+1.84
55.21
6
SELLAEG Simen
2003
NOR
+1.86
55.37
7
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+1.91
55.79
8
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
+2.21
58.31
9
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+2.31
59.15
10
BROENDMO Jon Gunnar
2000
NOR
+2.52
60.91
11
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+2.53
60.99
12
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
+2.57
61.33
13
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+2.68
62.25
14
HAUGEN Tollef
2004
NOR
+3.48
68.96
15
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+3.71
70.88
16
NORHEIM Oliver
2002
NOR
+4.59
78.26
17
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+4.65
78.77
18
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+4.82
80.19
19
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
+4.87
80.61
20
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+5.10
82.54
21
MJELDE William Anders
2002
NOR
+5.60
86.73
22
FLANDERS Erik
2003
USA
+5.63
86.98
23
HAMMER Aksel
2004
NOR
+5.92
89.41
24
OESTERHUS Haakon
2004
NOR
+9.11
116.16
25
VOELLO Ludvig Rosberg
2002
NOR
+9.72
121.27
26
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
+9.92
122.95
27
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
+10.37
126.72
28
MATHESON Valdemar
2001
NOR
+10.53
128.06
29
ANDERSEN Sondre Skaret
2004
NOR
+13.63
154.05
30
OLSSON Gustav
2003
SWE
+15.74
171.75
31
BERGLUND Herman
2004
NOR
+17.06
182.81
32
Oksvik Martin
2004
NOR
+17.20
183.99
33
BJELLAND Morten Boerge-Ask
2003
NOR
+17.46
186.17
34
OEKLAND Andreas Andalsvik
2004
NOR
+19.68
204.78
35
PEDERSEN Mikkel Sneve
2004
NOR
+29.15
284.18
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
NERGAARD Karl Kristian
2001
NOR
MEUSBURGER Peter
2004
NOR
BOEHLER BJOERK Jesper
2004
NOR
ROEVDE Tobias
2003
NOR
BRATSBERG William
2004
NOR
STANGNES Eirik
2004
NOR
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
ROEISE Marius
2004
NOR
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
OESTERHUS Thomas
2002
NOR
KNUDSEN Henrik
2002
NOR
HORN-JOHANNESSEN Cesar
2003
NOR
MYKING Henrik Bjoroey
2002
NOR
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
STRAND Sebastian
2002
NOR
VELLENE Herman
2003
NOR
ROEYSUM Andreas
2002
NOR
GULBIS Kristofers
2003
LAT
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
WAMMELI Ulf
2003
NOR
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
STAURSET Iver
2002
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
SOLLI Robin
2001
NOR
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
BUER Jonas
2001
NOR
HALBJOERHUS Jeger Groethe
2001
NOR
HOEIBY Mathias
2003
NOR
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
BREIVIK Joergen Hedenstad
2000
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run