official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TIMMERMANN Claire
2000
CAN
1:34.82
43.86
2
TOZZI Sophia
2003
USA
+0.49
47.63
3
DINGSLEDER Denise
1998
AUT
+0.86
50.48
4
FLECK Annaliese
2002
USA
+1.61
56.26
5
WONG Maya
2002
USA
+1.67
56.72
6
KIESEL Tea
2003
USA
+2.98
66.80
7
WELLING Maddie
2004
USA
+3.16
68.19
8
KAISER Marit
2003
USA
+3.43
70.27
9
ELLIS Morgan
2001
USA
+3.56
71.27
10
STAUDENMAYER Sophia
2001
USA
+4.23
76.43
11
TOBOLKOVA Tatiana
2003
CZE
+4.46
78.20
12
NURMINEN Tiia
1998
FIN
+4.52
78.66
13
ATEN Lindsey
2004
USA
+4.72
80.20
14
SAWYER Fiona
2004
USA
+6.05
90.44
15
VON WICHMAN Randi
2002
USA
+6.76
95.90
16
DOYLE Paige
2003
USA
+6.80
96.21
17
HANSFORD Brooke
2003
GBR
+7.39
100.75
18
HUNT Mia
2003
USA
+7.59
102.29
19
MOLLIN Allison
2004
USA
+8.10
106.22
20
LILES Ava
2003
USA
+8.23
107.22
21
ARRISON Jasmine
2003
USA
+8.72
110.99
22
WOODRUFF Kaelin
2003
USA
+8.96
112.84
23
CORNELIUS Allyson
2002
USA
+11.14
129.62
24
BENJAMINSON Kacey
2004
USA
+11.27
130.63
25
FOOS Isabella
2003
USA
+11.42
131.78
26
PICCARD Sixtine
1998
FRA
+12.32
138.71
27
SALINAS Natasha
2004
USA
+12.46
139.79
28
ASBELL Riley
2001
USA
+13.06
144.41
29
MILLER Mallorie
2000
USA
+13.45
147.41
30
FLAKE Shona
2003
USA
+14.69
156.96
31
KRAABEL Sydney
2004
USA
+14.81
157.88
32
CLANCY Mary
2002
USA
+14.83
158.03
33
SULLIVAN Kestrel
2003
USA
+14.98
159.19
34
KIRK Anhwei
2003
USA
+15.14
160.42
35
MESSNER Elena
2004
USA
+18.19
183.90
36
HANSFORD Amber
2004
GBR
+18.48
186.13
37
PLATT Hadley
2004
USA
+18.78
188.44
38
DEAN Madison
2002
USA
+20.10
198.61
39
ALBRIGHT Quinn
2003
USA
+21.24
207.38
40
KIM Sierra
2003
USA
+21.40
208.61
41
BROOK Taylor
2004
USA
+21.54
209.69
42
JACOBI Emma
2003
USA
+21.85
212.08
43
KING Delaney
2003
USA
+23.98
228.48
44
TEBB Evelyn
2004
USA
+24.80
234.79
45
WAHLEITHNER Ana Noelle
2002
PHI
+27.60
256.35
46
FLOOD Jordan
2004
USA
+28.68
264.66
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SEATOR Anastasia
2002
NZL
FERRIS Hannah
2004
USA
HASSELBACH Shea
2004
USA
SCHRADER Kendall
2004
USA
BUTZLAFF Campbell
2004
USA
SPILLMAN Emma
2003
USA
SCHLEPER Sarah
1979
MEX
HAMALAINEN Minea
2003
FIN
WILKINSON Samantha
2002
USA
HAMALAINEN Viivi
2000
FIN
DYBDAHL Kaija
2002
USA
GROSSMAN Saba
2004
USA
LINDSTROM Logan
2004
USA
ROBERTS Madeleine
2001
USA
BLACKBURN Jessica
2004
USA
SAGE Piper
2002
USA
LYNCH Erica
2003
USA
BARILE Arianna
2001
ITA
INTERMESOLI Agnese
2003
ITA
MAROVT Misel
1999
SLO
JOHANSSON Stella
2003
USA
KERVEN Michelle
1998
SWE
FREDRICSSON Evelina
1999
SWE
BOCOCK Mary
2003
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run