official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
1:49.96
36.10
2
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+0.03
36.38
3
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+0.11
37.11
4
MICHALIK Michal
2000
POL
+0.38
39.59
5
HOLSCHER Kay
1998
CHI
+0.95
44.83
6
ZHURAVCHENKO Stepan
2000
RUS
+1.19
47.03
7
CONFORTOLA Matteo
1995
ITA
+1.41
49.05
8
LEON Diego
1999
CHI
+1.67
51.44
9
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+2.01
54.56
10
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+2.05
54.93
11
POELL Christoph
2003
AUT
+2.13
55.66
12
DA PRADA Simone
2000
ITA
+2.19
56.22
13
KROTA Filip
2000
CRO
+2.38
57.96
14
STOILOV Konstantin
2002
BUL
+2.44
58.51
15
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+2.50
59.06
16
SLADE Ted
2003
GBR
+2.54
59.43
17
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
+2.65
60.44
18
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+2.68
60.72
19
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+2.99
63.56
20
BLACK George
2005
GBR
+3.03
63.93
21
BUTTERWORTH Thomas
2002
GBR
+3.52
68.43
22
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
+4.04
73.21
23
PYE Ryan
2004
GBR
+4.88
80.92
24
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+4.93
81.38
25
BENNETT Elliott
2003
GBR
+5.11
83.04
26
MANONI Mauro Antonio
2004
ITA
+5.26
84.41
27
VORSIC Maj
2004
SLO
+6.59
96.63
28
SEMERDZHIEV Marko
2005
BUL
+7.12
101.50
29
GLAVCHEV Ivan
2004
BUL
+7.32
103.34
30
MARTINI Marco
2004
ITA
+7.78
107.56
31
SIMONCIC Jan
2005
SLO
+7.90
108.66
32
MELIHEN Miha
2005
SLO
+8.05
110.04
33
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
+8.10
110.50
34
DE POURTALES Louis
2002
GBR
+8.17
111.14
35
ZIDARN Nejc
2004
SLO
+8.91
117.94
36
HABERMAN Leon
2003
SLO
+9.81
126.21
37
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+9.83
126.39
38
ZUNKO Marcel
2005
SLO
+10.19
129.70
39
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
+10.78
135.12
40
CAPITANI Stefano
1999
ITA
+16.77
190.14
41
HUSEINOVIC Muhamed
2003
BIH
+17.53
197.12
42
MEHIC Afan
2005
BIH
+17.57
197.48
43
KARIC Fejsal
2005
BIH
+19.90
218.88
44
MATJASIC Vid
2005
SLO
+22.76
245.15
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HADZHISTOYANOV Borislav
2005
BUL
ZUHRIC Tarik
2005
BIH
PROVINI Nicolo
2004
ITA
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
PANTELIC Ugljesa
2002
SRB
ARCON Anzej
2005
SLO
KOBE Amadej
2005
SLO
KOVAC Tilen
2004
SLO
MENCINGER Matej
2005
SLO
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
BELEHAR Luka
2003
SLO
MUIGG Manuel
2004
AUT
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
KOMAC Nejc
2003
SLO
HOLMES Robert
2002
GBR
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
PELTOLA Olli
1998
FIN
GURINI Federico
2000
ITA
JEURISSEN Jurre
2003
NED
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
BOECK Niklas
2003
AUT
PIROZZI Nicolas
2002
CHI
TERZIC Dino
2000
BIH
PARELLADA Enric
1998
ESP
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
TOMII Taiga
1998
JPN
SLJIVIC Marko
1996
BIH
CANCLINI Tommaso
1999
ITA
VON APPEN Sven
1997
CHI
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
HABDAS Piotr
1998
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run