official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
1:19.28
28.74
2
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+0.21
30.67
3
FERRI James
1996
USA
+0.33
31.78
4
BACHER Jonas
2002
ITA
+0.37
32.15
5
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.61
34.36
6
MULLER Marek
1998
CZE
+0.69
35.09
7
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+0.72
35.37
8
SARTORI Gabriele
2001
ITA
+0.94
37.40
9
LINDENMAYER Felix
2002
GER
+1.03
38.22
10
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+1.18
39.61
11
GARTNER Anze
2001
SLO
+1.36
41.26
12
COLLINI Filippo
2000
ITA
+1.37
41.35
13
DYRBYE Casper
1996
DEN
+1.40
41.63
14
LOKMIC Emir
1997
BIH
+1.44
42.00
15
SATO Shintaro
1996
JPN
+1.68
44.21
16
BEGOVIC Roko
2003
CRO
+1.75
44.85
17
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+1.92
46.42
18
PETANJKO William
2003
CRO
+2.06
47.71
19
AZNOH Rok
2002
SLO
+2.25
49.46
20
MUIGG Manuel
2004
AUT
+2.27
49.64
21
COMPLOJ Matthias
2002
ITA
+2.54
52.13
22
TRSAN Tim
2001
SLO
+2.64
53.05
23
VORSIC Maj
2004
SLO
+2.78
54.34
24
HROVATH David
2002
AUT
+2.81
54.61
25
HALL Wyatt
2002
USA
+3.39
59.95
26
MENCINGER Matej
2005
SLO
+4.79
72.85
27
GRANT Tanner
2003
USA
+4.86
73.49
28
SASTRE Conrad
2003
ESP
+6.06
84.54
29
DULANEY Taylor
2004
USA
+7.28
95.77
30
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+8.06
102.96
31
RECEK Gal
2005
SLO
+8.58
107.74
32
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
+9.15
112.99
33
BELEHAR Luka
2003
SLO
+9.71
118.15
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
RUPNIK Matevz
1997
SLO
KAVCIC Aleks
2005
SLO
RAZEN Tomaz
2004
SLO
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
MATJASIC Vid
2005
SLO
SIMONCIC Jan
2005
SLO
ZUNKO Marcel
2005
SLO
RAKOVIC Matic
2005
SLO
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
KOBE Amadej
2005
SLO
MELIHEN Miha
2005
SLO
ROBERTS Keir
2002
NZL
KOVAC Tilen
2004
SLO
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
ZIDARN Nejc
2004
SLO
ARCON Anzej
2005
SLO
HABERMAN Leon
2003
SLO
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
IRVING Jack
2005
GBR
POWELL Appollo
2003
USA
KOMAC Nejc
2003
SLO
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
DE ZANNA Elia
2002
ITA
GILLIS Daniel
2002
USA
MEIER David
2001
AUT
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
KROTA Filip
2000
CRO
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
BIRAN Itamar
1998
ISR
MCADAM Hugh
2000
AUS
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run