official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SZOLLOS Noa
2003
ISR
1:31.34
33.08
2
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+0.55
37.48
3
LIPP Elina
2002
GER
+0.91
40.35
4
DERKS Kiara
2001
NED
+1.74
46.99
5
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+1.92
48.42
6
WIESMUELLER Nina
2002
GER
+2.18
50.50
7
SINIGOI Caterina
2003
ITA
+2.37
52.02
8
NINAJOVA Lenka
2001
SVK
+3.11
57.94
9
WOESS Laura
2000
AUT
+3.29
59.37
10
JAKUBCOVA Zuzana
2000
SVK
+3.33
59.69
11
MAHON Sophie
2001
AUS
+3.67
62.41
12
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
+4.29
67.37
13
DAL VECCHIO Elena
2002
ITA
+4.47
68.80
14
MATTERSBERGER Bibiana
2003
AUT
+4.70
70.64
15
PIZORN Ajda
2003
SLO
+5.40
76.24
16
DANIELS Daisi
2002
GBR
+5.70
78.64
17
MATTIOLO Sara
1999
ITA
+6.27
83.19
18
ZOUHAROVA Natalie
2002
CZE
+6.43
84.47
19
LODA Benedetta Caterina
2005
ITA
+6.46
84.71
20
ZIEBA Hanna
2005
POL
+6.81
87.51
21
FANKHAUSER Rosina
2005
AUT
+6.91
88.31
22
HOFMANN Selina
2005
AUT
+8.89
104.13
23
BALEJOVA Karolina
2005
CZE
+9.61
109.88
24
POLAK Sophia
2005
SVK
+9.77
111.16
25
STRACHANOVA Katarina
2005
SVK
+9.78
111.24
26
KLOTZ Saffron
2004
CAN
+10.68
118.44
27
ANDOLSEK VERTOVSEK Hana
2005
SLO
+10.87
119.95
28
BLOK Finn
2003
NED
+10.93
120.43
29
ZLOTO Natalia
2005
POL
+11.18
122.43
30
PUNCEC Sara
2004
SLO
+12.22
130.74
31
GMAJNAR Neza Brina
2004
SLO
+13.36
139.85
32
RANZINGER Lina
2005
SLO
+13.47
140.73
33
PEPEVNIK Pika
2005
SLO
+14.88
152.00
34
GIACOMELLI Nika
2004
SLO
+18.09
177.66
35
KOCJANC Spela
2002
SLO
+24.88
231.92
Did not finish 2nd run
SAKA Sakiko
2005
JPN
RETTENWENDER Lisa Marie
2005
AUT
MIKOVIC Ivona
2005
SLO
GRAH Nika
2005
SLO
KOVAC Ziva
2005
SLO
POLANYI Lili
2004
HUN
LESJAK Johana
2004
SLO
LOMBARDO Sveva
2005
ITA
GFRERER Laura
2005
AUT
LEK Ilse
2002
NED
JUNIA Brigitta
2001
HUN
POTTER Shannon
2001
GBR
JACKSON Ellie
2002
GBR
COLOMBO Sofia
2004
ITA
WOZNICZKA Maja
2005
POL
FOSTER Sophie
2003
GBR
HUML Zoe
2003
CZE
JANCOVA Rebeka
2003
SVK
GAUL Sammie
2001
AUS
BRUCE Abi
2000
GBR
MEURER Antonia
1997
GER
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PANOVSKA Jana
2005
MKD
HINTON Michol
2004
NZL
HARMATI Virag
2005
HUN
FLEISCHHACKER Marie-Christin
2005
AUT
TEMPELAARS Astrid
1998
NED
VRANICAR Liza
2005
SLO
MEIJER Inge
2005
NED
BALSINKOVA Elena
2004
CZE
STOEFFLER Lara
2005
AUT
ZIRBISEGGER Lea
2003
AUT
BANDO Magdalena
2005
POL
MAJTENYI Hanna
2001
HUN
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
HOZMANN Szonja
2001
HUN
ANDERSON Jessica
1998
GBR
TSIKLAURI Nino
1993
GEO
STOCK Kathrin
2002
AUT
KANTOROVA Barbara
1992
SVK
LEITNER Christina
2005
GER
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run