official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HYSKA Martin
1994
SVK
1:34.44
84.76
2
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+0.13
86.63
3
OPMANIS Elvis
1997
LAT
+0.42
90.81
4
BOECK Kilian
2002
AUT
+0.66
94.26
5
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+0.75
95.56
6
EISNER Jakob
2003
AUT
+1.02
99.45
7
BACHLER Fabian
2001
AUT
+1.06
100.02
8
HROVATH David
2002
AUT
+1.19
101.90
9
VORRE Marcus
1998
DEN
+1.31
103.62
9
HEINE Oscar
2003
AUT
+1.31
103.62
11
WOLF Jan
2001
SUI
+1.34
104.06
12
KOYAMA Kei
2000
JPN
+1.80
110.68
13
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+1.82
110.97
14
KOULA Jan
2000
CZE
+1.91
112.27
15
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+2.50
120.76
16
STRAUSS Florian
2004
AUT
+2.56
121.63
16
MULLER Marek
2004
CZE
+2.56
121.63
18
WUERGER Moritz
2004
AUT
+2.70
123.64
19
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
+2.88
126.23
20
LUIK Juhan
1997
EST
+2.96
127.39
21
NETZER Elias
2002
AUT
+3.16
130.27
22
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+3.96
141.79
23
OPMANIS Lauris
2001
LAT
+4.04
142.94
24
ZHANG Yangming
1994
CHN
+4.27
146.25
25
ETTL Michael
2003
AUT
+4.40
148.12
26
VIGAS Samuel
2003
SVK
+4.55
150.28
27
BOTKA Timo
2003
SVK
+4.68
152.16
28
WOLF Levin
2003
SUI
+4.69
152.30
29
FOREJTEK Patrik
2005
CZE
+4.95
156.04
30
WALSER Christoph
2005
AUT
+5.28
160.80
31
FONTAINE Nicolas
2002
SUI
+5.31
161.23
32
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
+6.13
173.04
33
ZAMPA Teo
2002
SVK
+6.25
174.76
34
FILIAK Taras
2002
UKR
+6.33
175.92
35
SCHAEFER Jonas
2005
AUT
+6.34
176.06
36
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
+6.66
180.67
37
TRINKER Christoph
2004
AUT
+6.95
184.84
38
XU Mingfu
1997
CHN
+6.98
185.28
39
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+7.38
191.04
40
SUN Xinmiao
2004
CHN
+7.79
196.94
41
GAO Qun
1996
CHN
+8.07
200.97
42
TRINKER Florian
2005
AUT
+8.38
205.44
43
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
+9.98
228.48
44
HEBRANK Tobias
2004
AUT
+10.10
230.21
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
GARSTENAUER Melvin
2005
AUT
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
LAIREITER Christoph
2005
AUT
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
DILITZ Luis Jakob
2005
AUT
FERNSEBNER Matthias
2005
AUT
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
VORDERDERFLER Paul
2005
AUT
EBNER Felix
2004
AUT
AUER Florian
2005
AUT
ZEHENTNER David
2005
AUT
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
PASSRUGGER Jakob
2005
AUT
EHRENMUELLER David
2002
AUT
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
HAAS Matteo
2004
AUT
JAEGER Lukas
2002
AUT
STOECKL Johannes
2004
AUT
WAGNER Paul
2004
AUT
GEISLER Fabian
2004
AUT
WACHTER Simon
2004
AUT
ELLMER Elias
2004
AUT
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
STEININGER Julian
2001
AUT
KLINGLER Felix
1999
GER
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
KAISER Manuel
2003
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
KROELL Jonathan
2004
AUT
FISCHER Raphael
2003
GER
NAGY Bence
1998
HUN
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
KAGLEDER Matthias
2003
GER
RAINER Thomas
2003
AUT
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
VON APPEN Sven
1997
CHI
STEINTHALER Georg
2000
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
FLEISCH Simon
2000
AUT
ADANK Gian
2001
SUI
GREBER Max
2001
AUT
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run