official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SCHILD Marlies
1981
AUT
1:39.09
5.61
2
SALVENMOSER Ingrid
1967
AUT
+1.44
13.89
3
GOERGL Elisabeth
1981
AUT
+1.50
14.24
4
SPONRING Christine
1983
AUT
+1.66
15.16
5
RAICH Carina
1979
AUT
+1.85
16.25
6
OESTER Marlies
1976
SUI
+2.13
17.86
7
GRAU Vicky
1975
AND
+2.52
20.11
8
TRUPPE Karin
1978
AUT
+2.88
22.18
9
SOURD Isabelle
1975
FRA
+2.91
22.35
10
KRZYZYNSKA Dagmara
1981
POL
+3.11
23.50
11
FJAELLRYD Jessica
1979
SWE
+3.20
24.02
12
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
+3.21
24.08
13
BEHRINGER Simone
1976
GER
+3.40
25.17
14
MUELLER Tamara
1977
SUI
+3.53
25.92
15
WALKNER Eva
1979
AUT
+3.74
27.12
16
JOSSI Katja
1978
SUI
+3.94
28.27
16
NIKOLUSSI Kathrin
1978
AUS
+3.94
28.27
18
WAIDHOFER-DUMMER Carolina
1976
AUT
+4.13
29.37
19
PRCHAL Anna
1979
CAN
+4.52
31.61
19
LUCKMAIER Stefanie
1977
GER
+4.52
31.61
21
GSCHNITZER Miriam
1982
ITA
+5.07
34.77
22
ALCOTT Chimene
1982
GBR
+5.10
34.95
23
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+5.15
35.23
24
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
+5.24
35.75
25
ZIEGLER Pamela
1980
SUI
+5.47
37.08
26
MOSCHETTI Carole
1976
FRA
+6.01
40.18
27
CORNU Valerie
1980
FRA
+6.11
40.76
28
OLAMO Petra
1974
FIN
+6.75
44.44
29
ZENHAUSERN Ines
1978
SUI
+6.80
44.73
30
WIRTH Katja
1980
AUT
+6.94
45.53
31
SCHAEDLER Tamara
1977
LIE
+7.32
47.72
32
RATAJ Mojca
1979
SLO
+7.80
50.48
33
VALLIER Jenny
1979
FRA
+7.87
50.88
34
DELEYMARIE Florine
1981
FRA
+8.04
51.86
35
MOELGG Manuela
1983
ITA
+8.67
55.48
36
KNAPP Monika
1981
ITA
+8.90
56.81
37
CHARDON Sabrina
1980
FRA
+9.07
57.78
38
KARASINSKA Katazyna
1982
POL
+9.49
60.20
39
STRUB Raphaelle
1981
FRA
+9.69
61.35
40
BAGNARA Daniela
1979
ITA
+10.52
66.12
41
GMAINER Elisabeth
1981
AUT
+11.06
69.23
42
COLOMBAN Emmanuelle
1981
FRA
+11.68
72.80
43
DABIC Lea
1981
SLO
+11.77
73.32
44
FORSS Erika
1977
SWE
+12.23
75.96
45
SMERCIAKOVA Zuzana
1977
SVK
+13.13
81.14
46
BENT Nike
1981
SWE
+13.14
81.20
47
BOUCHER Sara-Maude
1979
CAN
+13.20
81.54
48
PESONEN Anu
1980
FIN
+13.76
84.76
49
LOZAR Lea
1982
SLO
+15.01
91.95
50
CREUX Julie
1983
FRA
+15.42
94.31
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
BERTONCELJ Spela
1983
SLO
BOGLIO Beatrice
1981
ITA
BURBA Stefania
1982
ITA
ZUZULOVA Veronika
1984
SVK
VIKEN Line
1981
NOR
HUBER Marina
1979
GER
VAELIMAEKI Jaana-Maarit
1983
FIN
ORMOND Sophie
1979
FRA
HULTDIN Kristina
1981
SWE
KLIMEK Anna
1982
POL
KILDOW Lindsey C.
1984
USA
STRAMA Aniela
1981
POL
KORTEN Jeannette
1976
AUS
SIMARD Genevieve
1980
CAN
LAZIER Laurence
1981
FRA
LEGUILLOU Souazic
1982
FRA
RIVELSRUD Pia
1980
NOR
RIENDA CONTRERAS Raquel
1976
ESP
LORENZ Giorgia
1982
ITA
PITTIN Alessia
1983
ITA
PILLOUD Dominique
1977
SUI
MARGONI Evelina
1980
ITA
PELTIER Audrey
1981
FRA
MARTIN Celine
1978
FRA
Did not start 1st run