official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
ROTEN MEIER Karin
1976
SUI
2:02.87
4.44
2
HROVAT Urska
1974
SLO
+0.37
6.79
3
GOETSCHL Renate
1975
AUT
+0.55
7.93
4
MEIER-HOECK Christina
1966
GER
+0.83
9.71
5
GUTENSOHN Katharina
1966
GER
+1.25
12.38
6
RIENDA CONTRERAS Maria Jose
1975
ESP
+1.38
13.20
7
PICCARD Leila
1971
FRA
+1.84
16.12
8
DEMEZ Leila
1974
ITA
+1.94
16.76
9
LEFRANC-DUVILLARD Sophie
1971
FRA
+2.00
17.14
10
FLEMMEN Andrine
1974
NOR
+2.04
17.39
11
BERGE Anne
1966
NOR
+2.52
20.44
12
RIEGEL Christina
1971
AUT
+2.53
20.50
13
GEDDE DAHL Caroline
1973
NOR
+2.61
21.01
14
BOKAL Natasa
1967
SLO
+2.69
21.52
15
BORGHI Catherine
1976
SUI
+2.92
22.98
16
SEKINO Fujiko
1975
FRA
+3.01
23.55
17
WINGE Marianne
1974
NOR
+3.01
23.55
18
FORTKORD Martina
1973
SWE
+3.02
23.61
19
BIONDI Marcella
1970
ITA
+3.47
26.47
20
KOELLERER Karin
1970
AUT
+3.53
26.85
21
VOELKER Heidi
1969
USA
+3.57
27.10
22
ANDERSSON Kristina
1965
SWE
+3.73
28.12
23
GALINDO SANTOLARIA Ana
1973
ESP
+3.75
28.25
24
POTISK-RIBIC Andreja
1971
SLO
+4.10
30.47
25
LIEB Manuela
1971
AUT
+4.29
31.67
26
HANSEN Julie Lunde
1972
NOR
+4.57
33.45
27
TSCHIRKY Monika
1973
SUI
+4.67
34.09
28
GIMLE Trude
1974
NOR
+4.71
34.34
29
SONNTAG Alexandra
1971
GER
+4.94
35.80
30
BJOERDAL Ingrid
1977
NOR
+5.02
36.31
31
OESTER Marlies
1976
SUI
+5.05
36.50
32
KUMMER Lilian
1975
SUI
+5.36
38.47
33
WIKSTROEM Linda
1975
SWE
+5.39
38.66
34
NOBIS Shannon
1972
USA
+5.54
39.61
35
BONZON Annick
1971
SUI
+5.58
39.86
36
PUTZER Karen
1978
ITA
+5.73
40.82
37
SKERJANEC Maja
1972
SLO
+5.87
41.70
38
ROHREGGER Eveline
1977
AUT
+6.30
44.43
39
ZIMMERMANN Angela
1974
GER
+6.41
45.13
40
BREZNIK Katarina
1977
SLO
+6.65
46.66
41
HALTMAYR Petra
1975
GER
+6.80
47.61
42
MUTTER Edda
1970
GER
+6.84
47.86
43
PERGHER Roberta
1971
ITA
+6.98
48.75
44
GUENTER Maren
1976
GER
+7.97
55.03
45
OLAMO Petra
1974
FIN
+8.17
56.30
46
STEGGALL Zali
1974
AUS
+8.89
60.88
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
SCHELBERT Laura
1974
SUI
UMELE Manuela
1971
AUT
PREMAT Ingrid
1974
FRA
WALLESER Andrea
1973
SUI
PIAZZALUNGA Alessandra
1973
ITA
BASSIS Patrizia
1973
ITA
NOVARA Simona
1972
ITA
PELLETIER Monique
1969
USA
CARRICK-ANDERSON Emma
1975
GBR
DE MARTIN TROPANIN Tiziana
1974
ITA
HAEUSL Regina
1973
GER
KRASEVEC Mateja
1976
SLO
LARSEN Cecilie Hagen
1976
NOR
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VIDAL Vanessa
1974
FRA
SOURD Isabelle
1975
FRA
STADLER Sonja
1975
AUT
SUHADOLC Mojca
1975
SLO
HIROI Noriyo
1976
JPN
HANSSON Erika
1973
SWE
KAPPAURER Veronika
1971
AUT
FEHR Diana
1974
LIE
BUERGLER Ilse
1975
AUT
YDESKOG Linda
1973
SWE
ZACKRISSON Lina
1976
SWE
BRACUN Spela
1977
SLO
JAGERCIKOVA Jana
1975
SVK
KALAN Anja
1976
SLO
KAVCIC Tina
1975
SLO
ROZSA Edith
1973
CAN
KRISTIANSEN Kristine
1975
NOR
REYMOND Sandra
1972
SUI
RAITA Henna
1975
FIN
MELOTTO Stefania
1970
ITA
MITTERWALLNER Christiane
1974
AUT
PLANK Astrid
1971
ITA
OTTOSSON Anna
1976
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run