official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZENHAEUSERN Ramon
1992
SUI
1:59.17
6.00
2
SCHWARZ Marco
1995
AUT
+0.09
6.54
3
KELLEY Robby
1990
USA
+0.78
10.71
4
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+0.84
11.08
5
FELLER Manuel
1992
AUT
+0.87
11.26
6
RYDING Dave
1986
GBR
+0.98
11.92
7
SKUBE Matic
1988
SLO
+1.00
12.04
8
GINI Marc
1984
SUI
+1.02
12.16
9
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.06
12.40
10
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.15
12.95
11
HARGIN Mattias
1985
SWE
+1.25
13.55
12
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+1.29
13.79
13
MALMSTROM Victor
1991
FIN
+1.54
15.30
13
STRASSER Linus
1992
GER
+1.54
15.30
15
ROCHAT Marc
1992
SUI
+1.57
15.49
16
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.62
15.79
17
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.68
16.15
18
GINNIS AJ
1994
USA
+1.83
17.06
19
MATT Michael
1993
AUT
+1.96
17.84
20
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+1.98
17.96
21
VOGEL Markus
1984
SUI
+2.06
18.45
22
KUERNER Miha
1987
SLO
+2.11
18.75
22
ENGEL Mark
1991
USA
+2.11
18.75
24
GROSELJ Zan
1993
SLO
+2.44
20.74
25
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.49
21.04
26
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+2.61
21.77
27
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
+3.55
27.45
28
MARCHANT Armand
1997
BEL
+3.77
28.78
29
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.85
29.26
30
ROBERTS Hig
1991
USA
+4.22
31.50
31
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+4.37
32.40
32
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+4.51
33.25
33
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
+4.57
33.61
34
ISHII Tomoya
1989
JPN
+4.70
34.40
35
BACHER Fabian
1993
ITA
+4.72
34.52
36
ROEA Henrik
1995
NOR
+4.74
34.64
37
RIZZO Maxime
1993
FRA
+4.79
34.94
38
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+5.53
39.41
39
CASTELLON Rudy
1994
FRA
+5.99
42.19
39
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+5.99
42.19
41
MONSEN Marcus
1995
NOR
+6.34
44.30
42
BUSENGDAL Vegard
1993
NOR
+6.42
44.79
43
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+6.65
46.18
44
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
+7.36
50.47
45
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+7.88
53.61
46
STRICKER Martin
1991
SUI
+8.19
55.48
47
ESTEVE Axel
1994
AND
+8.53
57.54
Did not qualify for 2nd run
DAVIES Oliver
1997
GBR
SOLSONA Robert
1995
AND
CHRAPEK Adam
1993
POL
BAGGIO Max
1995
GBR
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
SMOERSGAARD Trymm
1992
NOR
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
TAJET Simen
1993
NOR
MUNKEJORD Henrik Fjeldavlie
1995
NOR
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
NOEL Clement
1997
FRA
VACCARI Hans
1996
ITA
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
SALARICH Joaquim
1994
ESP
ALAERTS Kai
1989
BEL
SPIK Jakob
1994
SLO
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
SJOETUN Erling Astrup
1994
NOR
ENGVOLL Morten
1992
NOR
FAVROT Thibaut
1994
FRA
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
SOLHEIM Aage
1996
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
HOFER Alex
1994
ITA
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
GUILLOT Victor
1996
FRA
GALEOTTI Greg
1992
FRA
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
MENEGALLI Nicolo
1994
ITA
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
FALAT Matej
1993
SVK
TREMMEL Anton
1994
GER
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
MAURBERGER Simon
1995
ITA
KAAHRE Rickard
1991
SWE
LUCHSINGER Jan
1994
SUI
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
LIBERATORE Federico
1995
ITA
LYSDAHL Espen
1990
NOR
RASANEN Joonas
1989
FIN
DIGRUBER Marc
1988
AUT