official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HADALIN Stefan
1995
SLO
1:37.56
10.49
2
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+0.52
14.33
3
SAUTER Paul
1994
GER
+1.44
21.12
4
DICK Lukas
1996
GER
+2.57
29.46
5
FALAT Matej
1993
SVK
+2.80
31.15
6
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+4.53
43.92
7
KRSMANOVIC Luka
1997
CRO
+4.77
45.69
8
HYSKA Martin
1994
SVK
+5.24
49.16
9
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+5.25
49.24
10
BICOCCHI Matteo
1997
ITA
+5.53
51.30
11
DORSCH Ferdinand
1997
GER
+5.89
53.96
12
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
+6.28
56.84
13
STEINER Klaus
1997
AUT
+6.88
61.26
14
BREITFUSS KAMMERLANDER Simon
1992
BOL
+7.26
64.07
15
VORRE Marcus
1998
DEN
+7.36
64.81
16
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
+7.56
66.28
17
OKOLSKI Georgi
1998
BUL
+7.75
67.69
18
RISTEVSKI Antonio
1989
MKD
+7.85
68.42
19
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
+8.57
73.74
20
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+9.58
81.19
21
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+10.38
87.10
22
RUUD Mats
1998
NOR
+11.13
92.63
23
ALONSO Bautista
2000
ARG
+12.32
101.41
24
KOMSIC Dario
2000
CRO
+13.43
109.60
25
FARREN Rory
1998
GBR
+15.64
125.91
26
TODOROV Dean
1983
BUL
+16.48
132.11
27
KOUYOUMDJIAN Yiannos
1997
CYP
+17.51
139.72
28
DANCIU Raul
2000
ROU
+18.67
148.28
29
MOHAI Zsombor Szabolcs
1999
HUN
+21.03
165.69
30
PETKOV Viktor
1999
MKD
+21.52
169.31
31
DOSEV Nikola
1997
BUL
+24.87
194.03
32
ATANASOV Nikolay
1979
BUL
+31.31
241.56
33
DICHEV Dimo
1997
BUL
+33.23
255.73
34
KEFILEV Ivan
2000
BUL
+42.12
321.34
35
MARINCIC Matej
2000
BIH
+43.93
334.70
36
PLACHKOV Dimitar
1998
BUL
+50.53
383.41
37
LAFCHIEV Hristo
1968
BUL
+1:26.73
650.56
38
SKANDALIEV Tomislav
2000
BUL
+1:28.14
660.97
Did not finish 2nd run
CHRISTEY David
1999
GBR
TERZIC Dino
2000
BIH
SELAK Vedran
2000
BIH
MARKOV Georgi
1979
BUL
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
LAINE Tormis
2000
EST
HEINZMANN Simon
1995
SUI
NORRIS Kieran
1995
IRL
KEKESI Marton
1995
HUN
HOFER Damian
1999
ITA
TITSCHER Lukas
1998
AUT
PROIOS Ioannis
1995
GRE
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
GRATZ Fabian
1997
GER
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
MEISEN Bastian
1996
GER
Did not finish 1st run
KAKACHKI Metodi
2000
BUL
SAFRANKA Bela
2000
HUN
CHALAKOV Teodor
1986
BUL
GERASIMOV Blagovest
2000
BUL
NACHEV Nikolay
1968
BUL
BOLGER Enda
1997
IRL
VLADIMIROV Vladimir
1999
BUL
MARTINOV Martin
1992
BUL
PINSENT Robert-Worachai
1985
THA
MAROTY Matyas
2000
HUN
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
KURTANIDZE Lasha
2000
GEO
VALERI David
2000
HUN
KAKKOURAS Giorgos
1998
CYP
KOSIC Bojan
1990
MNE
MICHAEL Andreas
1997
CYP
KATSANIS Athanasios
1996
GRE
ZOGRAFOS-MANOS Emmanouil
2000
GRE
VAN DITMAR Felipe
1999
ARG
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
MANTSIOS Vasileios
1998
GRE
ZINA Jeffrey
1998
LBN
LYAPEV Kristiyan
2000
BUL
SERI Gianluca
1997
ITA
FETSCHER Moritz
1999
GER
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
BARBU Alexandru
1987
ROU
KUHNLE Yannick
1998
GER
KAVCIC Jani
1996
SLO
EMRIC Eman
1996
BIH
JEVREMOVIC Raso
1998
SRB
STANISIC Strahinja
1995
SRB
NUSHEV Georgi
1995
BUL
LOKMIC Emir
1997
BIH
POPOV Albert
1997
BUL
HEGELE Georg
1996
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run