official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EFIMOV Simon
1996
RUS
1:39.96
16.35
2
ALEKHIN Nikita
1998
RUS
+1.75
28.96
3
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+2.09
31.40
4
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+2.10
31.48
5
OBARA Kenta
1994
JPN
+2.23
32.41
6
PLONER Manuel
2001
ITA
+2.61
35.15
7
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
+2.82
36.66
8
FABJAN Kristof
1997
SLO
+3.25
39.76
9
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
+4.55
49.12
10
BOLZ Jonas
1999
GER
+4.86
51.36
11
DORN Carlo
1998
GER
+6.31
61.80
12
WITTE Linus
2001
GER
+7.49
70.30
13
GARTNER Anze
2001
SLO
+8.08
74.55
14
STREIBL Marius
2001
GER
+9.25
82.98
15
TRSAN Tim
2001
SLO
+11.10
96.30
16
CARREL Thierry
2000
ITA
+12.05
103.14
17
RESNIK Arne
2001
SLO
+12.60
107.11
18
KEMPERLE Gasper
2001
SLO
+13.26
111.86
19
ZVERNIK Vlad
1998
BLR
+14.78
122.81
20
CIHLAR Matej Rene
2001
CRO
+17.84
144.85
21
KROTA Filip
2000
CRO
+18.75
151.40
22
DANCIU Raul
2000
ROU
+19.08
153.78
23
LEITNER Raphael
2000
ITA
+2:46.78
1217.65
Did not finish 2nd run
JELEN Roko
2001
CRO
STARAZHENKA Dzmitry
2000
BLR
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
COATES Theodore
1999
AUS
RONNER Jan
2000
AUT
COLLINI Filippo
2000
ITA
GOBEC Matjaz
1999
SLO
WEINGARTNER Lukas
1999
GER
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
FONDA Jakob
1999
SLO
HOFER Damian
1999
ITA
GENTILLI Francesco
1998
ITA
MAROVT Tijan
1998
SLO
TODOROV Yoan
1997
BUL
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
KOLEGA Samuel
1999
CRO
VUKELIC William
1998
CRO
PERSSON Jesper
1995
SWE
CAS Jure
1994
SLO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JONES Noah
2001
AUS
POLA Jean Rene
2000
ITA
EVERS Ezra
2001
NED
VERVOORT Max
1996
NED
LEGGETT Connor
2000
AUS
DANILOVIC Luka
2001
SLO
FINDLAY Shaun
2000
AUS
KRIZAN Vojin
2000
SRB
REILLY Garreth
1999
IRL
OLTEANU Mihnea Ioan
1999
ROU
RENKO Luka
2001
SLO
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
VRANICAR Oto
2001
SLO
BIAGIOLI Filippo
1998
ITA
ROESCH Tom
2000
GER
BERGER Stefan
2000
AUT
SCHMID Simon
2001
GER
CHERTSIN Daniil
1997
BLR
REITER Jonas
1999
AUT
WIESER Luca
1999
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
RACKI Mateo
2000
CRO
BELOTTI Gabriele
2000
ITA
ADAMS Jack
1998
AUS
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
HIEMER Marvin
2000
GER
SCHMETZER Ole
2000
GER
MEKLAU Andreas
1997
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
NAPOTNIK Jan
1997
SLO
ALAERTS Kai
1989
BEL
KRALJ Zan
1997
SLO
SORIO Francesco
1997
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run