Ramsau (AUT)

FIS
Men's SP 1.4 km F Final
  •  
    1st Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
1
BALDAUF Dominik
1992
AUT
2
DADIC Edi
1993
CRO
3
PROSEN Luka
1991
SLO
4
HABENICHT Tobias
1993
AUT
5
LIEDERER Niklas
1991
AUT
6
RIEDLSPERGER Tobias
1996
AUT
7
VAICIULIS Modestas
1989
LTU
8
GERSTGRASER Paul
1995
AUT
9
BLASSNIG Clemens
1993
AUT
10
GOTTHALMSEDER Alexander
1994
AUT
11
DEISER Felix
1997
AUT
12
KLAVZAR Bostjan
1990
SLO
13
LENTSCH Urban
1994
AUT
14
BURY Kamil
1995
POL
15
VERMEULEN Mika
1999
AUT
16
SEGEC Andrej
1994
SVK
17
CRV Benjamin
1996
SLO
18
HARATYK Mateusz
1998
POL
19
ZHVIKAU Uladzislau
1996
BLR
20
RUCKI Bartlomiej
1995
POL
21
KATTNIG Johannes Fabian
1994
AUT
22
PRADZIAD Andrzej
1994
POL
23
ANTOLEC Kacper
1996
POL
24
KUGLER Simon
1994
AUT
25
RASTIC Damir
1988
SRB
26
FOETTINGER Michael
1997
AUT
27
KONYA Adam
1992
HUN
28
MRKONJIC Lukas
1999
AUT
29
MOOSMANN Tobias
1997
AUT
30
TERENTJEV Stepan
1996
LTU
31
SEFCIK Jozef
1997
SVK
32
BUDAHOUSKI Siarhei
1996
BLR
33
WALDNER Matti
1996
AUT
34
WALLINGER Daniel
1999
AUT
35
WEISHAEUPL Andreas
1992
GER
36
MIKUS Jan
1998
SVK
37
DOLAR Miha
1995
SLO
38
LEODOLTER Philipp
1997
AUT
39
MICHALOVSKY Rudolf
1992
SVK
40
SULEK Frantisek
1997
SVK
41
STROLIA Tautvydas
1995
LTU
42
KUBIS Mario
1989
SVK
43
SALADKOU Aliaksandr
1992
BLR
44
SKENDER Marko
2001
CRO
45
SMRKOVIC Rejhan
1991
SRB
46
ABABEI Iulian
1999
ROU
47
MALLE Georg
1998
AUT
48
CHYCHYKAU Aleh
1996
BLR
49
BEIKIRCHER Philip
1997
AUT
50
YAKIMENKA Dzmitry
1994
BLR
51
MICHALEK Mikolaj
1998
POL
52
GRDADOLNIK Bor
1996
SLO
53
KORISTEK Jan
1996
SVK
54
MAHLER Laurin
1999
AUT
55
FERNANDEZ Yonathan Jesus
1986
CHI
56
STEINER Nico
1998
AUT
57
DAMJANOVSKI Darko
1981
MKD
58
BEVELAQUA Rene
1993
SVK
59
GOMBOS Karoly
1981
HUN
60
GYALLAI Soma Gergely
1997
HUN
61
SKIPINA Ognjen
1997
BIH
62
CHOWANIAK Mateusz
1995
POL
63
ZAMINER Manuel
1999
AUT
64
PEJCINOVIC Mirsad
1996
SRB
65
ERIC Strahinja
2000
BIH
66
MUEHLBACHER Fredrik
1998
AUT
67
TSOUREKAS Nikolaos
1999
GRE
68
HLADIKA Jakov
2000
CRO
69
ANIC Stefan
1997
BIH
70
LUHAUTSOU Uladzislau
2000
BLR
71
BANSZKI Bence
1993
HUN
72
AGURTO Juan
1984
CHI
73
BUKI Adam
1995
HUN
74
PAPASIS Panagiotis
2000
GRE
75
KOVACS Domonkos Matyas
1974
HUN
76
TSOULIS Georgios
2000
GRE
Sanctions
Athlete
Nation
Sanction
LENTSCH Urban
AUT
Written reprimand, 325.4.2.9