Innsbruck (AUT)

Youth Olympic Winter Games
Mixed Team Mixed Relay

OFFICIAL RESULTS

Rank
Name
Year
Nation
Tot. Time
1
GERMANY
GER
1:04:23.4
PREUSS Franziska
1994
CARL Victoria
1995
JANKE Maximilian
1994
STIEBRITZ Christian
1994
2
RUSSIAN FEDERATION
RUS
+59.1
KAYSHEVA Uliana
1994
SEDOVA Anastasia
1995
GALUSHKIN Ivan
1994
SELYANINOV Alexander
1994
3
United States
USA
+59.6
KUBEK Anna
1995
MOONEY Heather
1994
DOHERTY Sean
1995
CALDWELL Patrick
1994
4
SWITZERLAND
SUI
+1:12.6
GASPARIN Aita
1994
FAEHNDRICH Nadine
1995
SCHOEPFER Kenneth
2012
RUEESCH Jason
1994
5
FRANCE
FRA
+1:38.5
DUCORDEAU Lea
1994
VULLIET Constance
1994
CLAUDE Fabien
1994
CHAMBELLANT Thomas
1994
6
SWEDEN
SWE
+1:44.5
SJODEN Lotten
1994
SUNDLING Jonna
1994
FORSBERG Niklas
1994
RUUS Marcus
1994
7
AUSTRIA
AUT
+1:59.5
REISINGER Julia
1995
UNTERWEGER Lisa
1995
PFEFFER Michael
1994
GOTTHALMSEDER Alexander
1994
8
ESTONIA
EST
+2:14.3
BEILMANN Meril
1995
VAINLO Kelly
1995
ZAHKNA Rene
1999
VEERPALU Andreas
1994
9
NORWAY
NOR
+2:22.8
SANDEGGEN Kristin
1994
THEODORSEN Silje
1994
AALERUD Kristian Andre
1994
HOLTH Chrisander Skjoenberg
1994
10
KAZAKHSTAN
KAZ
+2:24.4
VISHNEVSKAYA Galina
1994
KUN Alexandra
1995
BESSOV Ruslan
1994
MALYSHEV Sergey
1994
11
ITALY
ITA
+2:42.3
VITTOZZI Lisa
1995
CANCLINI Alice
1994
GUIDETTI Xavier
1994
PEROTTI Manuel
1994
12
CZECH REPUBLIC
CZE
+3:11.1
JISLOVA Jessica
1994
HYNCICOVA Petra
1994
VACLAVIK Adam
1994
KNOP Petr
1994
13
CANADA
CAN
+3:47.5
VRIELINK Danielle
1995
MACISAAC-JONES Maya
1995
HARDEN Stuart
1994
SAURETTE Matthew
1994
14
UKRAINE
UKR
+4:25.5
MERKUSHYNA Anastasiya
1995
SHATALOVA Oksana
1994
IVKO Maksym
1995
KRASOVSKYI Oleksii
1994
15
BELARUS
BLR
+5:09.3
KIAURA Liudmila
1995
LUKONINA Ina
1994
KRYUKO Viktar
1995
HARDZIAS Maksim
1994
16
SLOVENIA
SLO
+5:46.6
UREVC Eva
1995
LAMPIC Anamarija
1995
DOVZAN Miha
1994
SIMENC Miha
1995
17
SLOVAKIA
SVK
+5:51.3
FIALKOVA Ivona
1994
KLEMENTOVA Barbora
1994
KOSZTOLANYI Ondrej
1995
SEGEC Andrej
1994
18
POLAND
POL
+7:17.2
LASSAK Beata
1994
LETOCHA Urszula
1994
TOPOR Jakub
1994
BRIL Dawid
1994
19
FINLAND
FIN
+8:05.2
INGMAN Jenny
1995
LYLYNPERA Katri
1994
REPO Antti
1994
SARKKINEN Joonas
1994
20
BULGARIA
BUL
+9:37.1
GEORGIEVA Mariela
1995
ILIEVA Kameliya
1994
PALEVSKI Radi
1994
DEYANOV Simeon
1994
21
ROMANIA
ROU
+10:10.1
TIGANI Iulia Ioana
1994
UNGUREANU Simona
1994
UNGUREANU Marius Petru
1994
PRIPICI Florin Daniel
1995
22
LITHUANIA
LTU
+10:34.4
NALIVAIKAITE Gaudvile
1995
KAZLAUSKAITE Kristina
1995
MIKELKEVICIUS Arnoldas
1994
DRUSYS Jaunius
1995
23
LATVIA
LAT
+13:05.6
GAILE Gunita
1994
EGLITE Zane
1994
ZEMELIS Linards
PETERSONS Arnis
1994
24
KOREA
KOR
+15:50.8
JANG Jiyeon
1994
LEE Yeong-Ae
1994
CHOI Dujin
1995
JI Won
1994