official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
DUERR Johannes
1987
AUT
24:17.4
37.99
2
HAUKE Max
1992
AUT
+17.2
47.43
3
LIEDERER Niklas
1991
AUT
+30.3
54.62
4
WURM Harald
1984
AUT
+48.4
64.56
5
BLASSNIG Clemens
1993
AUT
+54.5
67.91
6
GOTTHALMSEDER Alexander
1994
AUT
+57.5
69.55
7
HABENICHT Tobias
1993
AUT
+1:03.7
72.96
8
PLESSNITZER Kevin
1992
AUT
+1:10.1
76.47
9
GERSTGRASER Paul
1995
AUT
+1:11.4
77.18
9
PETROVIC Milanko
1988
SRB
+1:11.4
77.18
11
DADIC Edi
1993
CRO
+1:18.5
81.08
12
KERN Dominik
1993
AUT
+1:29.4
87.06
13
SMRKOVIC Rejhan
1991
SRB
+1:29.7
87.23
14
WEITGASSER Lukas
1988
AUT
+1:35.3
90.30
15
FLASCHBERGER Bernhard
1996
AUT
+1:36.8
91.13
16
EBERHARTER Michael
1983
AUT
+1:39.2
92.44
17
KUGLER Simon
1994
AUT
+1:49.6
98.15
18
HIMMA Martti
1986
EST
+1:58.9
103.26
19
RASTIC Damir
1988
SRB
+1:59.6
103.64
20
EBNER Thomas
1986
AUT
+2:01.4
104.63
21
DIZDAREVIC Sanjin
1990
SRB
+2:05.0
106.61
22
KATTNIG Johannes Fabian
1994
AUT
+2:07.1
107.76
23
GOMBOS Karoly
1981
HUN
+2:15.5
112.37
24
SLETTEMARK Oeystein
1967
DEN
+2:19.0
114.29
25
HADZIFEJZOVIC Dzevad
1991
SRB
+2:24.6
117.36
26
KONYA Adam
1992
HUN
+2:36.6
123.95
27
BURIC Andrej
1989
CRO
+2:41.3
126.53
28
THOR OLSEN Jonas
1978
DEN
+2:41.9
126.86
29
WEGSCHEIDER Thomas
1991
AUT
+2:52.7
132.79
30
GATTI Raphael
1995
AUT
+2:54.7
133.89
31
PLAKALOVIC Mladen
1991
BIH
+2:57.5
135.42
32
THIER Maximilian
1995
AUT
+2:59.5
136.52
33
SMITH Callum
1992
GBR
+2:59.9
136.74
34
RASTIC Ajlan
1993
SRB
+3:13.9
144.43
35
LOPATIC Stefan
1992
BIH
+3:25.4
150.74
36
KREUZER Philipp
1995
AUT
+3:29.0
152.71
37
RIEDLSPERGER Tobias
1996
AUT
+3:45.2
161.61
38
MRKONJIC Markus
1996
AUT
+3:47.1
162.65
39
SIEGELE Christian
1994
AUT
+4:07.5
173.85
40
STRANGER Thomas
1995
AUT
+4:09.6
175.00
41
STOEGGL Thomas
1977
AUT
+4:13.2
176.98
42
STARCEVIC Marko
1994
BIH
+4:24.3
183.07
43
EBNER Cornelius
1995
AUT
+4:26.5
184.28
43
PLATT Simon James
1989
GBR
+4:26.5
184.28
45
MAHMUTOVIC Alen
1996
SRB
+4:35.4
189.16
46
ZLOEBL Thomas
1994
AUT
+4:42.2
192.90
47
WALDNER Matti
1996
AUT
+4:46.0
194.98
48
DOPPELREITER Martin
1994
AUT
+4:59.4
202.34
49
KRISTENSEN Karl Peter
1991
DEN
+5:07.3
206.67
50
THALER Sebastian
1996
AUT
+5:07.7
206.89
51
KOSARAC Goran
1995
BIH
+5:16.9
211.94
52
JAEGER Christian
1994
AUT
+5:35.8
222.32
53
RIBELA Leandro
1980
BRA
+5:45.8
227.81
54
KRAVANJA Tao
1995
AUT
+6:05.0
238.35
55
BERGER-SCHAUER Felix
1995
AUT
+6:07.5
239.72
56
CARCELEN Roberto
1970
PER
+6:37.5
256.19
57
LATTNER Manuel
1993
AUT
+6:37.6
256.24
58
MAYERHOFER Simon
1996
AUT
+6:55.8
266.23
59
AMONDSEN Erik
1988
DEN
+7:23.3
281.33
60
JURKOVIC Tin
1996
CRO
+11:03.1
401.98
61
RAMOS Aldo
1977
BRA
+22:50.6
790.34
Did not finish
Did not start
SZABO Milan
1990
HUN
SEIDL Mario
1992
AUT
SCHIRMER Johannes
1990
AUT
VASHKEVICH Dzmitry
1995
BLR
TSIGANKOU Mikalai
1992
BLR
DRANKEVICH Andrei
1993
BLR
SHAVEL Aliaksandr
1993
BLR
SALADKOU Aliaksandr
1992
BLR
MELNIK Aliaksandr
1990
BLR
MARUHA Pavel
1990
BLR
SEMENENKA Uladzislau
1988
BLR
KUZMENKO Sergej
1986
BLR