official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
Final
1
SVAHN Linn
1999
SWE
2
SUNDLING Jonna
1994
SWE
3
SKISTAD Kristine Stavaas
1999
NOR
4
RIBOM Emma
1997
SWE
5
FAEHNDRICH Nadine
1995
SUI
6
HAGSTROEM Johanna
1998
SWE
Semifinal
7
RYDZEK Coletta
1997
GER
8
MYHRVOLD Mathilde
1998
NOR
9
DIGGINS Jessie
1991
USA
10
EIDUKA Patricija
2000
LAT
11
KERN Julia
1997
USA
12
CARL Victoria
1995
GER
Quarterfinal
13
ILAR Moa
1997
SWE
14
KARLSSON Frida
1999
SWE
15
KALVAA Anne Kjersti
1992
NOR
16
JOENSUU Jasmi
1996
FIN
17
DAHLQVIST Maja
1994
SWE
18
MONSORNO Nicole
2000
ITA
19
STEINER Desiree
1998
SUI
20
KREHL Sofie
1995
GER
21
JANATOVA Katerina
1997
CZE
22
QUINTIN Lena
1998
FRA
23
WENG Lotta Udnes
1996
NOR
24
GAL Melissa
1999
FRA
25
MEIER Alina
1996
SUI
26
WEBER Anja
2001
SUI
27
BRENNAN Rosie
1988
USA
28
CLAUDEL Delphine
1996
FRA
29
GANZ Caterina
1995
ITA
30
FINK Pia
1995
GER
Qualification
31
WENG Heidi
1991
NOR
32
CASSOL Federica
2000
ITA
33
STADLOBER Teresa
1993
AUT
34
DE MARTIN PINTER Iris
2004
ITA
35
PARMAKOSKI Krista
1990
FIN
36
NISKANEN Kerttu
1988
FIN
37
HENNIG Katharina
1996
GER
38
UREVC Eva
1995
SLO
38
ANDERSSON Ebba
1997
SWE
40
FISCHER Lea
1998
SUI
41
KYLLONEN Anne
1987
FIN
42
KAELIN Nadja
2001
SUI
43
SMITH Samantha
2005
USA
44
LAURENT Nadine
2003
ITA
45
SLIND Astrid Oeyre
1988
NOR
46
ANTOSOVA Barbora
2000
CZE
47
MARCISZ Izabela
2000
POL
48
FOSNAES Kristin Austgulen
2000
NOR
49
GIMMLER Laura
1993
GER
50
MCCABE Novie
2001
USA
51
DUCORDEAU Juliette
1998
FRA
52
KALETA Weronika
1999
POL
53
DI CENTA Martina
2000
ITA
54
SANFILIPPO Federica
1990
ITA
55
INGESSON Lisa
2002
SWE
56
MANDELJC Anja
1999
SLO
57
STEPASHKINA Nadezhda
1998
KAZ
58
LOHMANN Lisa
2000
GER
59
THEODORSEN Silje
1994
NOR
60
COMARELLA Anna
1997
ITA
61
RYYTTY Vilma
2001
FIN
62
HENRIKSSON Sofia
1994
SWE
63
BERGANE Margrethe
2001
NOR
64
STEWART-JONES Katherine
1995
CAN
65
LAUKLI Sophia
2000
USA
66
RYAZHKO Darya
1995
KAZ
67
HADZIC Tena
2004
CRO
68
WERRO Giuliana
1999
SUI
69
SHALYGINA Kseniya
1998
KAZ
70
RIEDENER Nina
2000
LIE