official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
Final
1
KLAEBO Johannes Hoesflot
1996
NOR
2
PELLEGRINO Federico
1990
ITA
3
TAUGBOEL Haavard Solaas
1993
NOR
4
RIEBLI Janik
1998
SUI
5
NORTHUG Even
1995
NOR
6
DAPRA Simone
1997
ITA
Semifinal
7
GROND Valerio
2000
SUI
8
CLUGNET James
1996
GBR
9
ANGER Edvin
2002
SWE
10
CHANAVAT Lucas
1994
FRA
11
MAKI Joni
1995
FIN
12
JAY Renaud
1991
FRA
Quarterfinal
13
AMUNDSEN Harald Oestberg
1998
NOR
14
BARP Elia
2002
ITA
15
GOLBERG Paal
1990
NOR
16
PUEYO Jaume
2001
ESP
17
SCHUMACHER Gus
2000
USA
18
VERMEULEN Mika
1999
AUT
19
CYR Antoine
1998
CAN
20
BOLGER Kevin
1993
USA
21
KETTERSON Zak
1997
USA
22
VUORINEN Lauri
1995
FIN
23
HALFVARSSON Calle
1989
SWE
24
SCHAAD Roman
1993
SUI
25
GRATE Marcus
1996
SWE
26
MOILANEN Niilo
2001
FIN
27
HELLWEGER Michael
1996
ITA
28
SCHOONMAKER James Clinton
2000
USA
29
CHAPPAZ Jules
1999
FRA
30
SOSSAU Anian
2000
GER
Qualification
31
SIMENC Miha
1995
SLO
32
VALNES Erik
1996
NOR
33
MUSGRAVE Andrew
1990
GBR
33
YOUNG Jack
2002
USA
35
FOETTINGER Michael
1997
AUT
36
MOSER Benjamin
1997
AUT
37
HAGENBUCH John Steel
2001
USA
38
KOCH Will
2002
USA
39
SMITH Julian
1996
CAN
40
JOUVE Richard
1994
FRA
41
LEVEILLE Olivier
2001
CAN
42
SVENSSON Oskar
1995
SWE
43
STENSHAGEN Mattis
1996
NOR
44
EARNHART Michael
2002
USA
45
GRALL-JOHNSON Pierre
1999
CAN
46
MCMULLEN Zanden
2001
USA
47
HAEGGSTROEM Johan
1992
SWE
48
MOCH Friedrich
2000
GER
49
HINCKFUSS Hugo
2003
AUS
50
POROMAA William
2000
SWE
51
CERNY Ondrej
1999
CZE
52
HYVARINEN Perttu
1991
FIN
53
WITKOWSKI Adam
2000
USA
54
KLEE Beda
1996
SUI
55
GRANDBOIS Leo
1999
CAN
56
KALEV Christopher
1999
EST
57
HOLLMANN Max
2002
CAN
58
MALONEY WESTGAARD Thomas
1995
IRL
59
FAEHNDRICH Cyril
1999
SUI
60
ALEV Alvar Johannes
1993
EST
61
DEULING Derek
2002
CAN
62
JAGER Luke
2000
USA
62
ALLAN Luke
2003
CAN
64
LINDHOLM Remi
1998
FIN
65
DE CAMPO Seve
1998
AUS
66
BAUMANN Jonas
1990
SUI
67
HALL Walker
2002
USA
68
LOCKE Julien
1993
CAN
69
BOEGL Lucas
1990
GER
70
MOREAU Felix-Olivier
2002
CAN
71
WALKER-BROOSE Bentley
2001
AUS
72
NOTZ Florian
1992
GER