official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Final
1
THORVIK David
2000
NOR
2
WIIG Sivert
1997
NOR
3
STENSHAGEN Mattis
1996
NOR
4
TEFRE Gjoeran
1994
NOR
5
KROGH Finn Haagen
1990
NOR
6
MYHRE Simen
1998
NOR
Semifinal
7
IVERSEN Emil
1991
NOR
8
MATTILA Wiljam
2000
FIN
9
MOSEBY Haavard
1999
NOR
10
HAGA Magne
1994
NOR
11
OPSAL Mats
2001
NOR
12
TURTVEIT Vebjoern
1994
NOR
Quarterfinal
13
LIEKARI Emil
2001
FIN
14
HAARALA Juuso
1996
FIN
15
BERSET Kristoffer
1999
NOR
16
GISSELMAN Truls
2001
SWE
17
LAITILA Olli-Pekka
2001
FIN
18
HJELMESET Lars Agnar
2001
NOR
19
FJELLHEIM Birk
2003
NOR
20
RAMSE Sondre
1998
NOR
21
PERSSON Adam
1998
SWE
22
HOKKA Oskari
1999
FIN
23
MOLLESTAD Thomas Linnebo
2003
NOR
24
MELNITS Ike
2003
FIN
25
LEPISTO Lauri
1996
FIN
26
SKOGLUND Maans
2002
SWE
27
RANTALA Eero
2003
FIN
28
VESTAD Karsten Andre
2001
NOR
29
SCHJOELBERG Joergen
2002
NOR
30
PERSSON Anton
1995
SWE
Qualification
31
WESTBERG Karl-Johan
1992
SWE
32
RUNE Carl
2002
SWE
33
INGEBRIGTSEN Edvin
2001
NOR
34
RYSSTAD Aron Aakre
1999
NOR
35
ALGOTSSON Oskar
2002
SWE
36
HOPE Jon Rolf Skamo
1998
NOR
37
BERGQVIST Jalmari
2004
FIN
38
VIKA Jonas
2001
NOR
39
KARLSSON Simon
1999
SWE
40
KVISLE Erland
1996
NOR
41
NORDENG Johan Lien
2003
NOR
42
MANNILA Lauri
1998
FIN
43
HORVEN Preben
2002
NOR
44
HUSU Niko
1998
FIN
45
PERSSON Jesper
2000
SWE
46
SIVERTSGAARD Vegard
1998
NOR
47
HYYTIAINEN Jussi
2002
FIN
48
LIPSANEN Jeremias
1995
FIN
49
JOHANSSON Erik
2003
SWE
50
REE Andreas Fjorden
2000
NOR
51
GAUTVIK Mikkel Waldeland
2001
NOR
52
TOSSAVAINEN Juuso
1998
FIN
53
STOCK Daniel
1992
NOR
54
KVAALE Gaute
1995
NOR
55
KEMPPI Topias
2003
FIN
56
MICKELSSON Hannes
2002
SWE
57
JUNTUNEN Eemil
2003
FIN
58
ROOS Olov
1995
SWE
59
PENNANEN Valtteri
2001
FIN
60
LIAN Magnus Harr
2000
NOR
61
PEDERSEN Sondre B.
2000
NOR
62
KINNUNEN Juuso
2004
FIN
63
EDMAN Jonathan
2001
SWE
64
HEIKKILA Miika
1996
FIN
65
MATTEI Theo
2003
SWE
66
UUSITALO Iiro
2002
FIN
67
BENNERT Nico
2000
FIN
68
KAHARA Jesse
2005
FIN
69
ISO-TRYYKARI Eero
2000
FIN
70
GRANSTROEM Eric
2000
SWE
71
LAUREN Petteri
1998
FIN
72
PACKALEN Anton
2005
FIN
73
LEANDER John
1997
SWE
74
SJOEGREN Hugo
2002
SWE
75
MURTO Eelis
2001
SWE
76
HIRVILAMPI Otto
2004
FIN
77
MANNILA Eero
2001
FIN
78
ROVIO Mikael
2000
FIN
79
ONNELA Daniel
2005
FIN
80
HAGGMAN Aaron
2003
FIN
81
HELLDEN Walter
2003
SWE
82
PITKANEN Akseli
2005
FIN
83
DENYSENKO Ruslan
2001
UKR
84
FJELDKASA Elliot
2004
FIN
85
MAKELA Luukas
2004
FIN
86
BONDAR Maksym
1999
UKR
87
LINDBERG Jesper
2001
SWE
88
HULOVATYI Yaroslav
1993
UKR
89
ANDRIISHYN Andriy
1986
UKR
90
MAZHAIEV Dmytro
1996
UKR
91
PYSHNIAK Volodymyr
1989
UKR
Did not start