official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Final
1
MYHRE Julie
1996
NOR
2
GULBRANDSEN Ingrid
2000
NOR
3
FOSNAES Kristin Austgulen
2000
NOR
4
STENSETH Ane Appelkvist
1995
NOR
5
AMUNDSEN Hedda Oestberg
1998
NOR
6
SVENDSEN Anna
1990
NOR
Semifinal
7
BAKKEMO Hedda
2001
NOR
8
DOKSROED Nora Sofie
2003
NOR
9
DYRHOVD Margrete Roessum
1993
NOR
10
STENERSEN Ingeborg Andberg
2003
NOR
11
FOEYEN Sigrid Leseth
2001
NOR
12
FUERSTENBERG Theresa
2002
GER
Quarterfinal
13
HAUGEN Helene Ekrheim
2004
NOR
14
ROFSTAD Hanne Wilberg
2000
NOR
15
HARVIKEN Johanne Hauge
1997
NOR
16
SOERUM Thea
2000
NOR
17
BREDING Tale Bruheim
2001
NOR
18
BRUSVEEN-JENSEN Tuva Anine
2003
NOR
19
NESHEIM Siri Lindbergsengen
2004
NOR
20
SAND Anniken
2004
NOR
21
JOHNSEN Elena Rise
2000
NOR
22
RAASTAD Nora Soedal
2003
NOR
23
KNUDSEN Tiril Liverud
1998
NOR
24
FALSTER Nora Elisabeth
2003
NOR
25
GOLBERG Vilde Emilie Hjelmseth
2001
NOR
26
RAMSTAD Ida
2001
NOR
27
MOERK Emma Kirkeberg
2002
NOR
28
LIE Ellen Soehol
1994
AUS
29
NORDLUNDE Mari
1998
NOR
30
AAREKOL Ragnhild
2001
NOR
Qualification
31
STOEVERUD Solveig Lie
2004
NOR
32
DRIVENES Julie Bjervig
1999
NOR
33
SNORTHEIMSMOEN Thea
2001
NOR
34
SIMONSEN Elise Fredheim
2004
NOR
35
MOLAND Mina Sofie Kjaeraas
2004
NOR
36
MIDTSKOGEN Maiken Min
1998
NOR
37
JORTBERG Lauren
1997
USA
38
SVINGHEIM Mari Landro
2001
NOR
39
MYHRE Aurora
2002
NOR
40
HEGGEN Anna
2002
NOR
41
HOLE Kristine Hjellbakk
2002
NOR
42
VESTAD Oline
2004
NOR
43
HAUG Marianne
2003
NOR
44
MOLAND Maja Kjaeraas
2002
NOR
45
SUNDGAARD Sigrid Joeranli
2002
NOR
46
SEIERSTAD Dorthe Ballangrud
1999
NOR
47
AMUNDSEN Mabel Ovedie Herskedal
2003
NOR
48
AABREKK Ingrid Bergene
2002
NOR
49
STRAND Aurora Gaarder
2004
NOR
50
GROETTING Karoline
2001
NOR
51
HAAVE Kristina Masovn
2003
NOR
52
ARNESEN Synne
1998
NOR
53
JEISTAD Julie
2003
NOR
54
SVEEN Carina
2001
NOR
55
HAUGSKOTT Frida
2002
NOR
56
JOHNSEN Tuva
2002
NOR
57
TOVAAS Ida Storjord
2001
NOR
58
NESHEIM Synne Lindbergsengen
2004
NOR
59
HAAVE Maria Masovn
2003
NOR
60
EINMO Alise
1998
NOR
61
BOLLINGMO Synne Boeressen
2004
NOR
62
BOTTERUD Marthe Skram
2003
NOR
63
ANDERSEN Hanna Eckhardt
2002
NOR
64
KLAEBO Ane Hoesflot
2003
NOR
65
MOGSTAD Ragnhild
1999
NOR
66
ULVANG Runa
2001
NOR
67
BERGERSEN Emma Bangstad
2003
NOR
68
SVENDSEN Andrea Eie
2002
NOR
69
AUSTERAA Synnoeve
2002
NOR
70
LYNGNES Susann Fedreheim
2000
NOR
71
STORAA Silje
2000
NOR
72
HILLESTAD Stina
2002
NOR
73
CRIDLAND Phoebe
2001
AUS
74
SKJERSTAD Emma
1990
NOR
75
MARTINSEN Sunniva Reite
2002
NOR
76
AAS Julie Sofie Franksdatter
2001
NOR
77
GARBERG Hanne Saether
1999
NOR
78
PLUKKERUD Caroline
2002
NOR
79
DALENG Ariane
2002
NOR