official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Final
1
ALNAES Anikken Gjerde
1994
NOR
2
MYHRE Julie
1996
NOR
3
BAANGMAN Tilde
2001
SWE
4
HARVIKEN Johanne Hauge
1997
NOR
5
SKISTAD Kristine Stavaas
1999
NOR
6
NORDSTROEM Maria
1991
SWE
Semifinal
7
SOLIN Jenny
1996
SWE
8
DYRHOVD Margrete Roessum
1993
NOR
9
SETTLIN Evelina
1992
SWE
10
DYVIK Anna
1994
SWE
11
OEBERG Jennie
1989
SWE
12
SOEMSKAR Linn
1989
SWE
Quarterfinal
13
FOSSESHOLM Helene Marie
2001
NOR
14
OUS Amalie Haakonsen
1996
NOR
15
TRUU Stine-lise
1999
EST
16
BJOERNSGAARD Marthe
1993
NOR
17
MYHRVOLD Mathilde
1998
NOR
18
PERSSON Alicia
1998
SWE
19
AMUNDSEN Hedda Oestberg
1998
NOR
20
KNUDSEN Tiril Liverud
1998
NOR
21
LYLYNPERA Katri
1994
FIN
22
JOENSUU Jasmi
1996
FIN
23
OLSSON Moa
1997
SWE
24
SVENDSEN Anna
1990
NOR
25
SKULBRU Hanne
1996
NOR
26
LINDSTROEM Louise
2000
SWE
27
MOLANDER KRISTIANSEN Moa
1995
SWE
28
CHI Chunxue
1998
CHN
29
VINSA Lisa
1995
SWE
30
MA Qinghua
1995
CHN
Qualification
31
LI Xin
1992
CHN
32
SKAANES Marte
1996
NOR
33
OLKKONEN Tiia
1999
FIN
34
LARSEN Hanna Kristine
1999
NOR
35
FENNE Hilde
1993
NOR
36
MODIG Lovisa
1993
SWE
37
MACISAAC-JONES Maya
1995
CAN
38
BATHE Nichole
1995
GBR
39
ALAKOSKI Anni
1997
FIN
40
MIDTSKOGEN Maiken Min
1998
NOR
41
MOE Karianne
1997
NOR
42
SLIND Silje Oeyre
1988
NOR
43
OEVREBUST Martine Lorgen
1997
NOR
44
OLSSON Sandra
1995
SWE
45
JIALIN Bayani
1999
CHN
46
JONASSON Maria
1996
SWE
47
JOHANSEN Marte Maehlum
1997
NOR
48
OLSEN Amalie Honerud
1998
NOR
49
THEODORSEN Silje
1994
NOR
50
SKJERVEN Eivor Vestrheim
1999
NOR
51
JULIN Andrea
1994
FIN
52
OEISTUEN Gina Flugstad
1997
NOR
53
BOOK Josefiina
1999
FIN
54
LINDKVIST Ida
1991
SWE
55
HAGER Julia
1996
FIN
56
ENGEBRETSEN Martine
1998
NOR
57
BAKKEMO Tuva
1999
NOR
58
MONONEN Laura
1984
FIN
59
WALTENBERG Julie
1999
NOR
60
KORVA Anita
1999
FIN
61
SEIERSTAD Dorthe Ballangrud
1999
NOR
62
WANGENSTEEN Maren
1991
NOR
63
DRIVENES Julie Bjervig
1999
NOR
64
E Yingcui
1990
CHN
65
MENG Honglian
1997
CHN
66
WIKEN Emma
1989
SWE
67
NORDLUNDE Mari
1998
NOR
68
AUNE Sigrid Flataas
1998
NOR
69
KJELLBERGVIK Anette
1994
NOR
70
YILAMUJIANG Dinigeer
2001
CHN
71
WANG Yingying
1999
CHN
72
BOSTAD Guro
1996
NOR
73
GUDNADOTTIR Kristrun
1997
ISL
74
AARRESTAD Nora Lian
1997
NOR
75
IVARSSON Emma
1993
SWE
76
MOGSTAD Ragnhild
1999
NOR
77
LAMSA Emmi
1998
FIN
78
PIIPPO Eveliina
1998
FIN
79
BERGUNDHAUGEN Eline
1999
NOR
80
LONKA Katariina
1995
FIN
81
STAKSTON Sigrid
1999
NOR
82
LI Hongxue
1984
CHN
83
LIE Ellen Soehol
1994
AUS
84
MOGSTAD Berit
1993
NOR
85
FOLKVORD Mari
1999
NOR
86
KONG Weijia
2001
CHN
87
RUSTEN Tina
1999
NOR
88
LI Xue
2000
CHN
89
SONG Yang
1999
CHN
90
TALIDAWUBIEKE Dinaer
2000
CHN
91
AUSTAD Madeleine Nilsen
1998
NOR