official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
Final
1
HOLMBOE Aleksander Elde
2002
NOR
2
JENSSEN Matz William
2001
NOR
3
HAGENBUCH John Steel
2001
USA
4
ROUSSET Gaspard
2001
FRA
5
PITTIER Ilan
2003
SUI
6
DANIELSSON Emil
2001
SWE
Semifinal
7
STOELBEN Jan
2001
GER
8
SKOGLUND Maans
2002
SWE
9
STERN Nejc
2003
SLO
10
HORVEN Preben
2002
NOR
11
LIEKARI Emil
2001
FIN
12
SELLES GASCH Bernat
2003
ESP
Quarterfinal
13
GROS Anze
2002
SLO
14
KASTNER Marius
2002
GER
15
MELNITS Ike
2003
FIN
16
STEINER Christian
2003
AUT
17
ARNAUD Julien
2001
FRA
18
HALL Walker
2002
USA
19
SANDVIK Edvard
2001
NOR
20
SAVARY Antonin
2002
SUI
21
BUSHEY Brian
2002
USA
22
ERSSON George
2001
SWE
23
KECK Elias
2003
GER
24
DEULING Derek
2002
CAN
25
LAITILA Olli-Pekka
2001
FIN
26
CHIOCCHETTI Alessandro
2001
ITA
27
PUEYO Jaume
2001
ESP
28
DREMLJUGA Karl Sebastian
2001
EST
29
NAEFF Noe
2003
SUI
30
KOROSEC Bostjan
2001
SLO
Qualification
31
ALLAN Luke
2003
CAN
32
COTTIER Pierrick
2003
SUI
33
CAROLLO Martino
2003
ITA
34
MASSON Sasha
2002
CAN
35
KASAHARA Sho
2002
JPN
36
KAPARKALEJS Lauris
2003
LAT
37
BOURDIN Remi
2001
FRA
38
CUSINI Nicolo
2001
ITA
39
KOBAYASHI Kosei
2001
JPN
40
GRBOVIC Aleksandar
2003
MNE
41
GAZUREK Lukasz
2003
POL
42
LONGO Fabio
2001
ITA
43
GISSELMAN Truls
2001
SWE
44
VIK Lars Young
2001
AUS
45
WEENIG Elijah
2002
USA
46
MULEJ Jost
2002
SLO
47
BRYJA Sebastian
2002
POL
48
NURSBEKOV Yernar
2002
KAZ
49
POELZLEITNER Jakob
2003
AUT
50
SKENDER Marko
2001
CRO
51
WALKER-BROOSE Bentley
2001
AUS
52
GLEDHILL Gabriel
2002
GBR
53
POUTOT Mathis
2002
BEL
54
SAULITIS Niks
2001
LAT
55
COJOCARU Gabriel
2003
ROU
56
JARECKI Piotr
2003
POL
57
OZEKI Chikara
2002
JPN
58
RANTALA Eero
2003
FIN
59
DOLHASCU Florin Robert
2001
ROU
60
PESHKOV Daniel
2002
BUL
61
TILESCH Denis
2002
SVK
62
DE CAMPO Fedele
2001
AUS
63
ENGEL Erik
2002
AUT
63
PILAR Ondrej
2003
CZE
65
HORSFALL Beinn
2001
GBR
66
HORNIAK Matej
2003
SVK
67
ROMANCHENKO Dmytro
2003
UKR
68
BRADFORD Noah
2003
AUS
69
BEXULTAN Yernur
2002
KAZ
70
SILVA Manex
2002
BRA
71
STEPANOV Yegor
2003
KAZ
72
CHRONICLE Matthew
2001
GBR
73
KARIMOV Almas
2002
KAZ
74
TALAY Yusuf
2001
TUR
75
BUGARA Robert
2002
POL
76
CRUICKSHANK Cameron
2001
GBR
77
CENEK Jachym
2002
SVK
78
DJORDJEVIC Nikola
2002
SRB
79
KOSTOSKI Andonaki
2003
MKD
Sanctions
Athlete
Nation
Violation
Sanction
SKOGLUND Maans
SWE
325.4.2.10 False Start in Sprint
Written Reprimand