official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Final
1
CHANAVAT Lucas
1994
FRA
2
SKAR Sindre Bjoernestad
1992
NOR
3
HAEGGSTROEM Johan
1992
SWE
4
AUNE Paal Troean
1992
NOR
5
JAY Renaud
1991
FRA
6
TAUGBOEL Haavard Solaas
1993
NOR
Semifinal
7
RETIVYKH Gleb
1991
RUS
8
ARNESEN Harald Astrup
1995
NOR
9
STADAAS Kasper
1994
NOR
10
GRATE Marcus
1996
SWE
11
BRANDSDAL Eirik
1986
NOR
12
CLUGNET James
1996
GBR
Quarterfinal
13
PETERSON Teodor
1988
SWE
14
YOUNG Andrew
1992
GBR
15
SVENSSON Oskar
1995
SWE
16
SUN Qinghai
1988
CHN
17
HEDIGER Jovian
1990
SUI
18
SUHONEN Verneri
1997
FIN
19
PECHOUSEK Jan
1997
CZE
20
RASTELLI Maicol
1991
ITA
21
KRASNOV Andrey
1994
RUS
22
JOUVE Richard
1994
FRA
23
MAEKI Joni
1995
FIN
24
SIMENC Miha
1995
SLO
25
BOLGER Kevin
1993
USA
26
TEFRE Gjoeran
1994
NOR
27
PELLEGRINO Federico
1990
ITA
28
CHAUVIN Valentin
1995
FRA
29
HANNEMAN Logan
1993
USA
30
SCHOONMAKER James Clinton
2000
USA
Qualification
31
SELLER Ludek
1995
CZE
32
BERGSTROEM Martin
1992
SWE
33
VUORINEN Lauri
1995
FIN
34
THOMPSON Bob
1991
CAN
35
SOBAKAREV Andrey
1996
RUS
36
MARKUN Luka
1998
SLO
37
OLEX Max
1989
GER
38
RIEBLI Janik
1998
SUI
39
LAMPIC Janez
1996
SLO
40
CHAUTEMPS Arnaud
1997
FRA
41
HELLWEGER Michael
1996
ITA
42
TERENTEV Alexander
1999
RUS
43
STAREGA Maciej
1990
POL
44
CERNY Ondrej
1999
CZE
45
HAKOLA Ristomatti
1991
FIN
46
RITCHIE Graham
1998
CAN
47
HABENICHT Tobias
1993
AUT
48
KILP Marko
1993
EST
49
ZELGER Stefan
1995
ITA
50
SOSSAU Anian
2000
GER
51
CYR Antoine
1998
CAN
52
SCHROETER Jonas
2000
GER
53
FILIMONOV Denis
1999
RUS
54
MOSER Benjamin
1997
AUT
55
SCHAAD Roman
1993
SUI
56
FOETTINGER Michael
1997
AUT
57
MANCINI Tom
1998
FRA
58
MRKONJIC Lukas
1999
AUT
59
ENTEMAKE Maowulietibieke
1996
CHN
60
KAESER Erwan
1992
SUI
61
ROOS Henri
1998
EST
62
CERVINKA Maxim
2000
GER
63
WESTBERG Karl-Johan
1992
SWE
64
LEUPOLD Richard
1997
GER
65
WEI Meng
1996
CHN
66
GRALL-JOHNSON Pierre
1999
CAN
67
DRUSYS Jaunius
1995
LTU
68
WUERKAIXI Kuerbanjiang
2000
CHN
69
DE CAMPO Seve
1998
AUS
70
BELLINGHAM Phillip
1991
AUS
71
TERENTJEV Stepan
1996
LTU
72
KRASOVSKYI Oleksii
1994
UKR
73
HARATYK Mateusz
1998
POL
74
POLLOCK Mark
1992
AUS
75
KOSTRUBA Yan
1999
UKR
Did not start