Zakopane (POL)

FIS Cup
Men's HS134
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Points
1
MOERTH Claudio
2000
AUT
256.5
2
LIENHER Maximilian
1999
AUT
255.7
3
DOLEZEL Dusan
1998
CZE
250.8
4
HUBER Stefan
1994
AUT
247.0
5
MAYLAENDER Dominik
1995
GER
242.7
6
HAAGEN David
2002
AUT
242.0
7
STURSA Vojtech
1995
CZE
239.7
8
MARUSIAK Yevhen
2000
UKR
239.3
9
HVALA Jaka
1993
SLO
236.4
10
PREVC Cene
1996
SLO
235.6
11
SCHLUETTER Anton
1997
GER
234.1
12
RAINER Stefan
1999
AUT
232.9
13
SAMEC Matevz
1997
SLO
231.0
14
WIENERROITHER Julian
1999
AUT
230.4
15
PILCH Tomasz
2000
POL
230.3
16
KALINICHENKO Vitaliy
1993
UKR
229.4
17
RUPITSCH Markus
1997
AUT
228.2
18
SCHUBERT Johannes
1997
GER
226.9
19
NIZNIK Adam
2002
POL
225.4
20
AHONEN Mico
2001
FIN
224.9
21
VETELAINEN Jonne
2000
FIN
224.8
22
SEIDL Fabian
1997
GER
220.6
23
WINTER Paul
1997
GER
218.0
24
KAVILO Henri
1999
FIN
217.7
25
NIETZEL Justin
1997
GER
214.5
26
HOLIK Frantisek
1998
CZE
207.8
27
KYTOSAHO Niko
1999
FIN
207.3
28
KELLERMANN Sebestian
2000
CZE
194.9
29
FUCHS Tim
1997
GER
187.5
30
POHJOLA Arttu
2001
FIN
184.0
31
SKUPIEN Damian
1999
POL
95.7
32
RYDL Radek
2001
CZE
94.7
33
REISENAUER Janni
1997
AUT
92.5
33
PRISLIC Ernest
1993
SLO
92.5
35
JUROSZEK Kacper
2001
POL
92.4
36
BUKOWSKI Lukasz
1997
POL
91.8
37
ROMBACH Sebastian
1996
GER
90.7
38
FABIJAN Nik
1997
SLO
89.3
39
LEJA Krzysztof
1996
POL
88.0
40
ZYGMUNTOWICZ Krystian
2002
POL
87.9
41
WEIGEL Cedrik
1998
GER
87.0
41
SELCER Radek
2001
CZE
87.0
43
GRUSZKA Mateusz
2001
POL
85.6
44
KIETA Krzysztof
2001
POL
84.3
45
SPULBER Mihnea Alexandru
2000
ROU
78.8
46
PODOBNIK Benjamin
2000
SLO
77.5
47
HAFNAR Mark
2002
SLO
75.6
48
HEIKKINEN Kalle
1999
FIN
73.8
49
HOLUB Benedikt
2000
CZE
71.1
50
SELL Adrian
1998
GER
70.6
51
SRSEN Gasper
1999
SLO
69.7
52
VAVERKA Petr
2003
CZE
69.5
53
CACINA Daniel Andrei
2001
ROU
69.3
54
PEKALA Wiktor
1999
POL
68.4
55
PAWLOWSKI Szymon
2000
POL
67.8
56
PRESTERL Domen
2000
SLO
66.0
57
KLIMOWSKI Bartlomiej
2002
POL
65.7
58
DEVYATKIN Nikita
1999
KAZ
65.1
59
LASOTA Damian
1997
CZE
63.4
60
FELDOREAN Andrei
2000
ROU
62.8
61
STOSEL Kacper
2001
POL
62.0
62
ZELENCHUK Ivan
1999
UKR
59.1
63
DOBRE Bernard
2000
SLO
58.5
64
SIKOLA Jakub
2001
CZE
57.8
65
CZYZ Bartosz
1999
POL
55.3
66
JOJKO Szymon
2001
POL
48.9
67
HABDAS Jan
2003
POL
42.0
68
PACURAR Radu Mihai
2001
ROU
39.0
69
VASKUL Andrii
1999
UKR
37.3
70
ZAPOTOCZNY Szymon
2003
POL
37.0
71
JOJKO Arkadiusz
2002
POL
30.3
72
TURSUNZHANOV Nurshat
2003
KAZ
7.7
73
SAFONOV Gleb
2001
KAZ
1.0
Disqualified