Szczyrk (POL)

FIS Cup
Men's HS104
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Points
1
FUCHS Tim
1997
GER
242.8
2
LIENHER Maximilian
1999
AUT
242.3
3
STEINER Maximilian
1996
AUT
240.0
4
MOERTH Claudio
2000
AUT
238.7
5
CONTAMINE Mathis
2001
FRA
235.6
6
BATBY Alessandro
2001
FRA
234.8
7
GRUSZKA Mateusz
2001
POL
231.7
8
DESCHWANDEN Gregor
1991
SUI
231.1
9
NIZNIK Adam
2002
POL
229.7
10
CACINA Daniel Andrei
2001
ROU
229.0
11
KINDLIMANN Lars
2000
SUI
228.7
12
WEIGEL Cedrik
1998
GER
228.5
13
RUPITSCH Markus
1997
AUT
223.7
14
KARLEN Gabriel
1994
SUI
222.0
15
BRESADOLA Giovanni
2001
ITA
216.4
16
JUROSZEK Kacper
2001
POL
215.2
17
SAETHER Rishi
1997
NOR
214.8
18
HAAS Claudio
2001
GER
212.7
19
VIDIC Matija
2000
SLO
212.6
19
PEKALA Wiktor
1999
POL
212.6
21
HABDAS Jan
2003
POL
212.1
22
KURITA Riki
1998
JPN
211.3
23
WHITE Jack
2001
FRA
210.7
24
HAFNAR Mark
2002
SLO
208.6
25
HOFER Michael
2002
AUT
208.3
26
BAARSET Ole Kristian
2001
NOR
205.3
27
DOLEZEL Dusan
1998
CZE
202.9
28
FUCHS Eric
2001
GER
196.3
29
FOUBERT Valentin
2002
FRA
190.4
30
AMBLE Espen Alexander Johansen
2001
NOR
186.1
31
YAMAKAWA Taro
1998
JPN
102.7
32
MOERTH Francisco
1999
AUT
102.1
32
KRZAK Jaroslaw
2000
POL
102.1
34
ROMBACH Sebastian
1996
GER
101.4
35
RAINER Stefan
1999
AUT
101.3
36
MENDEL Mario
1996
AUT
100.7
37
BRAUN Finn
2002
GER
100.3
38
LEJA Krzysztof
1996
POL
100.1
39
BOMBEK Jan
2001
SLO
98.8
40
FABIJAN Nik
1997
SLO
98.6
41
SELL Adrian
1998
GER
97.5
42
OSTERC Aljaz
1999
SLO
97.1
43
VAVERKA Petr
2003
CZE
96.4
44
STOSEL Kacper
2001
POL
95.4
45
FELDOREAN Andrei
2000
ROU
94.8
46
LIPOVSEK ROCNIK Miha
2003
SLO
93.9
47
LACROIX Olan
2001
SUI
91.7
48
WINTER Paul
1997
GER
91.2
49
BARTOLJ Maksim
2003
SLO
90.3
50
JOJKO Arkadiusz
2002
POL
90.0
51
MASLE Rok
2004
SLO
89.8
52
WOERGOETTER Marco
2002
AUT
89.1
53
PACURAR Radu Mihai
2001
ROU
88.8
54
CECON Francesco
2001
ITA
88.3
55
CISZEK Stanislaw
2001
POL
87.5
56
MORODER Daniel
2002
ITA
86.9
57
MITTENDORFER Florian
1999
AUT
86.3
58
SCHLUETTER Anton
1997
GER
84.8
59
SPULBER Mihnea Alexandru
2000
ROU
83.7
60
CZYZ Bartosz
1999
POL
81.8
61
ZAPOTOCZNY Szymon
2003
POL
80.9
62
NIEMCZYK Karol
2001
POL
78.9
63
NAGAMINE Hisaki
1997
JPN
77.8
64
WEGRZYNKIEWICZ Wiktor
2000
POL
76.6
65
PAPPEL Taavi
1999
EST
75.5
66
RYS Robert
2003
POL
74.9
67
KIETA Krzysztof
2001
POL
73.2
68
GALIANI Mattia
2002
ITA
72.6
69
ZYGMUNTOWICZ Krystian
2002
POL
71.9
70
JOJKO Szymon
2001
POL
71.0
71
LASOTA Damian
1997
CZE
68.9
72
OESTVOLD Benjamin
2001
NOR
68.8
73
ROBNIK Luka
2001
SLO
68.3
74
ALTER Markkus
2002
EST
67.2
75
HOLUB Benedikt
2000
CZE
66.6
76
RZADKOSZ Jan
2004
POL
54.8
77
HARAT Jakub
2001
POL
45.1
78
KORCHUK Anton
2004
UKR
32.4
79
VASKUL Andrii
1999
UKR
6.7
Disqualified
Did not start