Rasnov (ROU)

FIS Cup
Men's HS97
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Points
1
NIKAIDO Ren
2001
JPN
241.7
2
SCHUBERT Johannes
1997
GER
225.7
3
MAYLAENDER Dominik
1995
GER
224.1
4
ROTH Luca
2000
GER
223.0
5
HOERL Jan
1998
AUT
216.6
6
SCHWANN Mika
1999
AUT
214.8
7
SEIDL Fabian
1997
GER
213.9
8
RAIMUND Philipp
2000
GER
213.1
9
LIENHER Maximilian
1999
AUT
212.7
10
RUPITSCH Markus
1997
AUT
210.2
11
GRILC Tjas
2001
SLO
209.7
12
FUJITA Shinnosuke
2000
JPN
208.1
13
WINTER Paul
1997
GER
203.9
14
POGRAJC Andraz
1991
SLO
197.3
15
OI Shun
2001
JPN
196.5
16
OSTERC Aljaz
1999
SLO
194.3
17
GRUSZKA Mateusz
2001
POL
194.1
18
RAINER Stefan
1999
AUT
192.1
19
HAHN Julian
1997
GER
189.8
20
LEITNER Clemens
1998
AUT
187.2
21
HOLUB Benedikt
2000
CZE
186.1
22
GALIANI Mattia
2002
ITA
185.5
23
SKUPIEN Damian
1999
POL
185.3
24
MARUSIAK Yevhen
2000
UKR
185.2
25
DOLEZEL Dusan
1998
CZE
183.5
26
WEIGEL Cedrik
1998
GER
183.1
27
CACINA Daniel Andrei
2001
ROU
173.8
28
CHOI Heung Chul
1981
KOR
172.0
29
AHONEN Mico
2001
FIN
171.0
30
WAGNER Lukas
1995
GER
109.0
31
PEKALA Wiktor
1999
POL
96.2
32
CZYZ Bartosz
1999
POL
95.1
33
NISHIMORI Kaito
1999
JPN
94.7
34
KOTIK Kiril
1998
RUS
94.4
35
OBLAK Rok
2001
SLO
93.7
36
JOJKO Szymon
2001
POL
93.3
37
PACURAR Radu Mihai
2001
ROU
92.8
38
SI Jeongheon
1994
KOR
91.4
39
PAWLOWSKI Szymon
2000
POL
90.8
40
KUDO Sota
2002
JPN
88.3
41
GERISCH Tom
2001
GER
87.5
42
MORODER Daniel
2002
ITA
86.9
43
CECON Francesco
2001
ITA
86.6
44
GASIENICA Patrick
1998
USA
86.3
45
MATAVIN Nikolai
1997
RUS
85.4
46
KARTA Samet
1993
TUR
84.6
47
MOLNAR Florian
2002
HUN
84.2
48
KOBAYASHI Tatsunao
2001
JPN
82.0
49
DEMIR Ayberk
1997
TUR
81.2
50
KUSAKA Ryuki
2002
JPN
81.1
51
DEAN Decker
2000
USA
81.0
52
STOSEL Kacper
2001
POL
80.7
53
SELCER Radek
2001
CZE
79.9
53
PASICHNYK Viktor
1992
UKR
79.9
55
SCHARFFS Greyson
2001
USA
79.4
56
VASKUL Andrii
1999
UKR
78.9
57
CINTIMAR Muhammet Irfan
1997
TUR
78.1
58
BLEGA Stefan Valentin
1998
ROU
78.0
59
KELLERMANN Sebestian
2000
CZE
77.6
60
VITEZ Patrik
1998
SLO
77.4
61
SPULBER Mihnea Alexandru
2000
ROU
76.1
62
CHO Sungwoo
2000
KOR
75.1
63
MAZURCHUK Dmytro
1999
UKR
73.3
64
SIKOLA Jakub
2001
CZE
71.0
65
NIEMCZYK Karol
2001
POL
67.7
66
REP Marcel
2002
SLO
67.6
67
BEDIR Muhammed Ali
2000
TUR
66.4
68
GIBSON Hunter
2001
USA
65.7
69
SARKISIANI Artur
1996
GEO
64.8
70
SHUMBARETS Oleksandr
2001
UKR
62.0
71
GUNGEN Muhammed Munir
1998
TUR
60.7
72
SIMITCHIYSKI Krasimir
2000
BUL
54.7
73
ZELENCHUK Ivan
1999
UKR
54.4
74
GREBENIUK Vitaliy
2001
UKR
54.2
75
KAPIAS Erik
2004
SVK
32.1
76
GOBOZOVI Alan
2004
GEO
26.7
77
HRISTOV Viktor
2000
BUL
20.0
78
ARSLAN Salih Enes
2001
TUR
5.6
Disqualified