Baiersbronn (GER)

Alpen Cup
Men's Gundersen NH HS85/5.0 Km

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Time
1
SCHNURR Constantin
1998
GER
00:12:16.9
2
HUETTEL Simon
1999
GER
+2.6
3
KOSTNER Aaron
1999
ITA
+35.4
4
BEIKIRCHER Philip
1997
AUT
+44.4
5
AIGNER David
1997
AUT
+46.2
6
VRHOVNIK Vid
1999
SLO
+51.0
7
VERMEULEN Mika
1999
AUT
+54.1
8
HAUSER Stefan
1997
AUT
+54.6
9
NEUBERT Hans
1997
GER
+55.4
10
MAUERSBERGER Phillip
1996
GER
+58.2
11
BRECL Gasper
1999
SLO
+1:11.1
12
MOCZARSKI Justin
1998
GER
+1:17.5
13
SCHWER Philipp
1998
GER
+1:23.7
14
UHRMANN Aaron
1999
GER
+1:34.5
15
WELDE Jonas
1998
GER
+1:35.3
16
HOLLAND Max
1997
GER
+1:36.6
17
GIANMOENA Luca
1997
ITA
+1:39.5
18
MRAZ Samuel
1998
AUT
+1:41.8
19
HENGELHAUPT Willi
1998
GER
+1:43.0
20
SCHWAIGER Benedikt
1998
GER
+1:45.2
21
ROCHAT Theo
1999
FRA
+1:52.0
22
GSCHIER Johannes
1999
AUT
+1:52.8
23
VALLET Edgar
2000
FRA
+1:54.5
24
HOERSELMANN Erik
1998
GER
+1:54.8
25
HEUMANN Niclas
1999
GER
+1:55.6
26
TYRODE Mael
2000
FRA
+1:56.0
27
LAHEURTE Yann
1998
FRA
+2:02.4
28
PFORDTE Maximilian
1998
GER
+2:06.0
29
VAXELAIRE Lilian
1998
FRA
+2:07.7
30
SCHMID Julian
1999
GER
+2:17.3
31
PAROLARI Denis
1998
ITA
+2:20.8
32
JUVANCIC Rok
1997
SLO
+2:21.5
33
MACH David
2000
GER
+2:26.3
34
CZOSSEK Tim
1998
GER
+2:28.9
35
RIEDER Daniel
1998
AUT
+2:30.4
36
TAN BOUQUET Mickael
1996
FRA
+2:33.4
37
NEUHOLD Jan
1997
AUT
+2:36.8
38
MATKO Jaka
1998
SLO
+2:40.1
39
MALOVRH Matevz
1999
SLO
+2:42.6
40
KLARIN Denis
1997
GER
+2:45.2
41
RAINER Marc Luis
1999
AUT
+2:48.2
42
THANNHEIMER Wendelin
1999
GER
+2:49.1
43
ZIRON Jeremy
2000
GER
+3:08.7
44
TEELING Max
1999
AUT
+3:09.3
45
MAIER Jonas
1999
GER
+3:17.5
46
SIEFF Mirco
1998
ITA
+3:24.9
47
OBERMEYR Fabio
2000
AUT
+3:25.9
48
RIEDE Fabian
1998
GER
+3:34.8
49
BEZZI Giulio
1999
ITA
+3:35.7
50
TERZER Dominik
1999
AUT
+3:37.5
51
JELEN Ozbej
2000
SLO
+3:38.0
52
POJER Martin
2000
AUT
+3:50.0
53
KNAUS Nik
2000
SLO
+3:58.3
54
SUISSE Titouan
1999
FRA
+4:02.8
55
ZANDL Tim
1999
AUT
+4:12.9
56
MARIOTTI Domenico
2001
ITA
+4:23.3
57
DIDIER Loic
1999
FRA
+4:41.2
58
GLLAREVA Adrian
2000
GER
+5:04.4
59
OSAKI Kenta
2000
FRA
+5:11.7
60
DALLAGIOVANNA Nicola
2000
ITA
+5:17.1
61
BLONDEAU Gael
2000
FRA
+5:18.9
62
HINTERBERGER Fabian
2000
AUT
+5:53.7
63
FUMEY Joris
2000
FRA
+6:36.1
64
SCHUSTER Alexander
1999
AUT
+6:51.0
Did not start