Oberstdorf (GER)

Grand Prix
Men's Gundersen LH HS137/10.0 Km
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Time
1
WATABE Akito
1988
JPN
28:03.5
2
FRENZEL Eric
1988
GER
+20.6
3
HEROLA Ilkka
1995
FIN
+26.0
4
GEIGER Vinzenz
1997
GER
+46.6
5
WATABE Yoshito
1991
JPN
+1:12.8
6
RIESSLE Fabian
1990
GER
+1:25.6
7
SEIDL Mario
1992
AUT
+1:27.5
8
FRITZ Martin
1994
AUT
+1:30.5
9
GREIDERER Lukas
1993
AUT
+1:33.8
10
RYDZEK Johannes
1991
GER
+1:36.2
11
GRUBER Bernhard
1982
AUT
+1:36.8
12
KUPCZAK Szczepan
1992
POL
+1:37.7
13
WEBER Terence
1996
GER
+1:39.0
14
SLOWIOK Pawel
1992
POL
+1:39.5
15
ILVES Kristjan
1996
EST
+1:40.3
16
LAHEURTE Maxime
1985
FRA
+1:41.2
17
ORTER Philipp
1994
AUT
+1:42.4
18
JOEBSTL Thomas
1995
AUT
+1:51.3
19
PITTIN Alessandro
1990
ITA
+1:52.5
20
REHRL Franz-Josef
1993
AUT
+2:11.3
21
BUZZI Raffaele
1995
ITA
+2:16.2
22
YAHIN Ernest
1991
RUS
+2:32.7
23
DVORAK Miroslav
1987
CZE
+2:34.4
24
SHIMIZU Aguri
1992
JPN
+2:45.5
25
MAEKIAHO Arttu
1997
FIN
+2:50.8
26
SCHMID Julian
1999
GER
+2:53.0
27
FAISST Manuel
1993
GER
+2:57.2
28
PORTYK Tomas
1996
CZE
+3:05.5
29
MASTIEV Samir
1993
RUS
+3:06.2
30
LAMPARTER Johannes
2001
AUT
+3:07.7
31
MACH David
2000
GER
+3:14.0
32
VYTRVAL Jan
1998
CZE
+3:18.7
33
MUTRU Leevi
1995
FIN
+3:24.9
34
LOOMIS Ben
1998
USA
+3:25.3
35
GOOD Jasper
1996
USA
+3:45.0
36
HUG Tim
1987
SUI
+3:47.3
37
KORHONEN Atte
1997
FIN
+3:59.6
38
KOSTNER Aaron
1999
ITA
+4:05.1
39
BARKOV Viacheslav
1992
RUS
+4:07.7
40
VALLET Edgar
2000
FRA
+4:07.8
41
WELDE David
1994
GER
+4:08.6
42
SHUMATE Jared
1999
USA
+4:17.2
43
HUETTEL Simon
1999
GER
+4:25.3
44
SONEHARA Go
1993
JPN
+4:35.7
45
VAXELAIRE Lilian
1998
FRA
+4:51.6
46
RAKPAROV Chingiz
1995
KAZ
+5:09.8
47
KARHUMAA Wille
2000
FIN
+5:24.3
48
PAROLARI Denis
1998
ITA
+5:24.6
49
IVANOV Vitalii
1998
RUS
+6:18.6
50
LEHNERT Luis
2000
GER
 
51
ANDREWS Grant
1997
USA
 
52
KUDZIA Piotr
2000
POL
 
53
BRECL Gasper
1999
SLO
 
54
ORUSSAYEV Eldar
1994
KAZ
 
Did not finish
Disqualified
Did not start